Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora.
Poselski projekt uchwały w sprawie upamiętnienia 80. rocznicy Tragedii Górnośląskiej.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o drogach publicznych.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta oraz niektórych innych ustaw.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks pracy.
Ukończyła studia na kierunku finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Pracowała jako nauczycielka akademicka i pełnomocniczka rektora Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości. W wyborach samorządowych w 2010 bez powodzenia kandydowała na radną Gliwic z listy Koalicji dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza. W 2012 założyła własne przedsiębiorstwo działające w branży nowych technologii. Została członkinią Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydowała do Sejmu w okręgu gliwickim z pierwszego miejsca na liście Nowoczesnej. Uzyskała mandat posłanki VIII kadencji, otrzymując 14 323 głosy. Zasiadała w zarządzie Nowoczesnej na Śląsku. W kwietniu 2017 została zawieszona w prawach członka partii, po czym przeszła do klubu parlamentarnego Plat…
13
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Posłanka zapytała o plany Ministerstwa Zdrowia w kontekście prezydencji Polski w Radzie UE, szczególnie w zakresie finansowania zdrowia, priorytetów bezpieczeństwa zdrowotnego oraz komunikacji działań Rady.
Na sześciu stronach zbierających treść tego dokumentu starającego się uchwycić całą złożoność wyzwań i potrzeb, przed którymi stoi Unia Europejska, wątek zdrowia pojawia się aż trzykrotnie. (Marta Golbik opisuje dokumenty prezydencji Polski w Radzie UE, podkreślając wagę zdrowia)
Właściwy program prezydencji zawiera natomiast siedem płaszczyzn, bezpieczeństwo zdrowotne to jedna z nich, a wśród priorytetów wymienia się tu: zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży, promocję zdrowia i profilaktyki chorób, cyfrową transformację opieki zdrowotnej oraz bezpieczeństwo lekowe. (Marta Golbik wymienia priorytety polskiej prezydencji w kontekście zdrowia)
Jak przedstawiają się plany ministerstwa w zakresie wkładu merytorycznego Rady ds. Zatrudnienia, Polityki Społecznej, Zdrowia i Ochrony Konsumentów w pracach nad nowymi wieloletnimi ramami finansowymi i czy spodziewany jest zauważalny wzrost środków na zdrowie w nowej perspektywie finansowej? (Marta Golbik pyta o plany ministerstwa zdrowia i finansowanie w kontekście prezydencji)