Poselski projekt uchwały w sprawie upamiętnienia 105. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem w Pucku.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o drogach publicznych.
Poselski projekt uchwały w sprawie ustanowienia Dnia Pamięci Ofiar Zagłady Osób z Zaburzeniami Psychicznymi na terenach okupowanej Polski podczas II wojny światowej.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks karny.
Poselski projekt uchwały w sprawie upamiętnienia bohaterów Rewolucji 1905 roku w 120. rocznicę jej wybuchu.
Brak druków
Ukończył w 1984 studia inżynierskie na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, a dwa lata później studia magisterskie na Wydziale Ekonomicznym tej uczelni. Odbył też studia podyplomowe z zakresu samorządu terytorialnego na Uniwersytecie Warszawskim. W 2011 uzyskał stopień doktora nauk biologicznych na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Do 1990 pracował jako nauczyciel. W latach 1990–1998 sprawował funkcję wójta gminy Miłomłyn, następnie do 2001 był burmistrzem miasta i gminy Miłomłyn. Działa w organizacjach regionalnych, m.in. jako przewodniczący zgromadzenia Związku Gmin Kanału Ostródzko-Elbląskiego i Pojezierza Iławskiego i członek zarządu Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Pomocy Dziecku i Rodzinie w Szymonowie. W 1993 bez powodzenia kandydował …
6
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł wygłosił oświadczenie dotyczące negatywnych skutków reformy planowania przestrzennego dla rolników. Zaznaczył, że nowe przepisy utrudnią zakładanie i rozbudowę gospodarstw, ograniczając zabudowę zagrodową. Poseł zaapelował o zmiany w ustawie, argumentując, że obecne regulacje uniemożliwią m.in. budowę domów dzieciom rolników, które same nie prowadzą gospodarstwa. Podkreślił, że proponowane zmiany to niezbędne minimum dla rozwoju rolnictwa.
Świętym prawem każdego rolnika jest możliwość budowy gospodarstwa na swoim gruncie.
W wielu przypadkach, szczególnie w zabudowie rozproszonej, kolonijnej, nie będzie można rozbudować już istniejących gospodarstw, bo istniejąca zabudowa np. trzech czy czterech budynków uniemożliwi wyznaczenie obszaru uzupełnienia zabudowy, a to jest konieczny warunek do wydania decyzji o warunkach zabudowy.
Nowe przepisy uniemożliwią np. budowę domu dzieciom rolników, które same rolnikami nie są, a na gruntach darowanych przez rodziców.