Poselski projekt uchwały w 500. rocznicę Hołdu Pruskiego.
Poselski wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Ministra Nauki Dariusza Wieczorka.
Poselski projekt uchwały w sprawie budowy Muzeum Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej oraz Centrum Prawdy i Pojednania im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Chełmie.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt.
Wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Minister do spraw Równości Katarzyny Kotuli.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu projekt uchwały w sprawie powołania i wyboru składu osobowego Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw dotyczących prawa do przerywania ciąży.
Z wykształcenia ekonomistka, absolwentka Wydziału Ekonomicznego Politechniki Radomskiej z 2001. Pracowała jako redaktor naczelna lokalnego czasopisma społeczno-kulturalnego w Szydłowcu, kierowała też powiatowym biurem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W wyborach parlamentarnych w 2001 kandydowała do Sejmu z listy Ligi Polskich Rodzin. W latach 2005–2006 pełniła mandat radnej Sejmiku Województwa Mazowieckiego, który uzyskała z listy tej partii. Dołączyła do Prawa i Sprawiedliwości, została pełnomocnikiem tej partii w powiecie szydłowieckim. W latach 2007–2010 oraz 2011–2019 z ramienia PiS ponownie była radną sejmiku. Z ramienia PiS ubiegała się o mandat poselski w wyborach w 2007, 2011 i 2015. W wyborach parlamentarnych w 2019 z listy Prawa i Sprawiedliwości uzyskała manda…
11
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Posłanka uczciła pamięć św. Maksymiliana Kolbego, zestawiając jego heroizm z obecnymi atakami na chrześcijan w Polsce i wzywając do obrony wartości chrześcijańskich.
W obliczu okrutności dał świadectwo miłości i heroizmu, kiedy dobrowolnie oddał swoje życie za współwięźnia Franciszka Gajownika.
Dziś, 131 lat po jego narodzinach, także stoimy przed wyzwaniem, które dotyka osoby wierzące w Polsce.
Chrześcijanie w naszym kraju coraz częściej spotykają się z atakami, które uderzają w fundamenty naszej wiary i kultury. (Dzwonek) Jesteśmy świadkami szyderstw z krzyża, prób wymazania wartości chrześcijańskich z przestrzeni publicznej, a także narastającej presji, by relegować wiarę do spraw wyłącznie prywatnych.
Czy przypadkiem nie wpisuje się w zapowiedź opiłowania katolików, o której mówił obecny minister Nitras?
Posłanka wygłosiła oświadczenie upamiętniające rocznicę powstania styczniowego, skupiając się na walkach w Szydłowcu. Opisano przebieg bitwy, plan ataku powstańców oraz rolę zdrajcy w przegranej Polaków. Posłanka zakończyła hołdem dla powstańców.
Miasto Szydłowiec wpisało się jako jedno z pierwszych na listę walk tuż po wybuchu powstania styczniowego.
Tymczasem dowódca rosyjskich wojsk Rüdiger, stacjonujący w Szydłowcu, ok. północy otrzymał wiadomość od zdrajcy Żyda z Jastrzębia, który z miasteczka tego, pomimo wystawionych wart powstańczych, wymknął się i dał znać nieprzyjacielowi.
Posłanka z PiS przypomniała o rocznicy zbrodni katyńskiej, podkreślając jej celowe zaplanowanie i wieloletnie ukrywanie prawdy przez Związek Sowiecki i PRL. Zwróciła uwagę na aktualność tej tragedii w kontekście współczesnych działań Rosji i zaapelowała o pamięć i obronę suwerenności Polski.
5 marca 1940 r. na Kremlu wydano rozkaz eliminacji polskich jeńców wojennych: oficerów, profesorów, lekarzy, prawników, nauczycieli, urzędników - kwiat polskiej inteligencji. (Opisuje rozkaz wymordowania polskich elit).
Dziś, kiedy widzimy kolejne akty rosyjskiego barbarzyństwa, Katyń niech będzie przestrogą i przypomnieniem, że Rosja nigdy nie wyrzekła się imperialnych zapędów. (Łączy zbrodnię katyńską ze współczesnymi działaniami Rosji).
Niech Katyń pozostanie wiecznym symbolem prawdy, pamięci i niezłomnej walki o wolność Polski. (Apel o pamięć i walkę o wolność).
Cześć i chwała bohaterom! A katom wieczna hańba. (Emocjonalne zakończenie).
Posłanka PiS krytykuje rząd Tuska za niedostateczne wsparcie dla emerytów, w tym brak wypłaty czternastek w wysokości z 2023 roku i opóźnienia w wypłacie wyrównań dla emerytów z roczników 1949-1959, którym ZUS nieprawidłowo naliczył emerytury. Pyta o rezerwację środków w budżecie na ten cel i publikację korzystnych orzeczeń TK.
Rząd Donalda Tuska nigdy nie był zbyt wielkim przyjacielem emerytów, patrzył, jak przez lata żyją w biedzie. (Krytyka rządu za brak wsparcia dla emerytów).
Dodatkowo na wypłatę świadczeń czeka wciąż ponad 200 tys. emerytów z roczników 1949-1959, którym w 2010 r. ZUS nieprawidłowo naliczył emerytury. (Wskazanie na problem z wypłatami dla konkretnej grupy emerytów).
Zatem kiedy emeryci doczekają się wypłaty tych pieniędzy? Czy są zarezerwowane w budżecie? (Pytanie o termin wypłat i zabezpieczenie środków).
I czy w końcu zostaną opublikowane orzeczenia TK wydane z korzyścią dla tych emerytów, które od ponad 9 miesięcy wstrzymujecie, a tym samym wstrzymujecie i wypłatę tych potrzebnych środków, aby seniorzy mogli przeżyć drożyznę Tuska? (Oskarżenie o wstrzymywanie publikacji orzeczeń TK i blokowanie wypłat).