Kandydat na stanowisko Zastępcy Przewodniczącego Trybunału Stanu - Pan Jacek Dubois.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Adam Koczyk.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Marek Mikołajczyk.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Przemysław Rosati.
Poselski projekt uchwały w sprawie ustalenia liczby wicemarszałków Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.
Absolwent II Liceum Ogólnokształcącego w Pabianicach. Z wykształcenia magister inżynier w specjalności konstrukcje budowlane i inżynierskie, w 1980 ukończył studia na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Łódzkiej. Pracował jako mistrz, a następnie jako kierownik obiektu w Kombinacie Budowy Elektrowni Bełchatów. W 1984 został inspektorem nadzoru budowlanego w Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W latach 1985–2006 prowadził prywatne przedsiębiorstwo budowlane. W latach 1994–2006 zasiadał w radzie miejskiej w Pabianicach. Zaangażował się w działalność polityczną w ramach Platformy Obywatelskiej. W wyborach samorządowych w 2006 kandydował z jej ramienia na prezydenta Pabianic, przegrywając w drugiej turze głosowania. Uzyskał wówczas ponownie mandat radnego miejskiego, z któreg…
49
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł KO skrytykował posłów PiS za ich argumentację przeciwko podniesieniu akcyzy na wyroby tytoniowe, podkreślając, że wyższa cena ograniczy dostępność papierosów dla młodzieży i że środki z akcyzy zasilą budżet na cele zdrowotne.
Przecież podniesienie akcyzy to wyższa cena i dla młodzieży te papierosy będą trudniej dostępne, czyli jest to działanie w kierunku poprawy zdrowia. (Argumentując, że podniesienie akcyzy jest działaniem prozdrowotnym).
Z tego, co państwo mówicie, wynika, że obniżenie akcyzy byłoby działaniem w kierunku poprawy zdrowia, czyli łatwiej można by było kupić papierosy i w takim razie więcej młodzieży by paliło. (Krytykując logikę przeciwników podniesienia akcyzy).
Nie róbcie polityki na zdrowiu Polaków. (Apelując o zaprzestanie wykorzystywania kwestii zdrowotnych w sporach politycznych).
Poseł KO wyraził poparcie dla obywatelskiego projektu ustawy o PCK, skrytykował PiS za manipulacje i zapewnił o przyszłym sukcesie CPK. Podkreślił, że Mirosław Suchoń postępuje zgodnie z regulaminem Sejmu. Zarzucił poprzedniej władzy łamanie zasad praworządności.
Bo PCK powstanie wbrew tym śmiechom tych panów z PiS-u... (Poseł reaguje na wesołość na sali, zapowiadając powstanie PCK pomimo sprzeciwu PiS).
...którzy zbijają swój polityczny kapitał na tym, żeby wam kłamać, żeby wami manipulować, żeby wam wmawiać, że PCK nie powstanie. (Poseł oskarża posłów PiS o kłamstwa i manipulacje w sprawie PCK).
Nie dajcie się, drodzy państwo, zwieść, bo to są bardzo źli ludzie i bardzo źle robią. (Emocjonalny apel posła do obywateli, przestrzegający przed działaniami polityków PiS).
Miny wam zrzedły, uśmieszki spadły, bo przegraliście głosowanie. (Poseł komentuje reakcję posłów opozycji na przegrane głosowanie).
Polacy! CPK będzie na miarę naszych możliwości. Będziecie, drodzy państwo, z tego portu dumni. (Poseł zapewnia o przyszłym sukcesie CPK).
Poseł skrytykował art. 283 ustawy o rynku pracy i służbach zatrudnienia za dyskryminację części pracowników urzędów pracy w przyznawaniu dodatku motywacyjnego. Zasugerował, aby dodatek, ewentualnie niższy, przysługiwał wszystkim pracownikom, a dyrektorzy decydowaliby o jego ostatecznej wysokości w zależności od jakości pracy.
Art. 283 ustawy o rynku pracy i służbach zatrudnienia daje dyrektorowi urzędu pracy możliwość przyznania dodatku motywacyjnego w wysokości 1 tys. zł tzw. pracownikom kluczowym, czyli doradcom zawodowym, doradcom ds. zatrudnienia, ale też specjalistom ds. rozwoju zawodowego czy ds. programu.
A co z pracownikami informacji, rejestracji, księgowości, działu prawnego, informatykami, którzy przecież na co dzień uczestniczą w procesie realizacji zadań zawartych w przedmiotowej ustawie.
Zapis art. 283 jest dla nich krzywdzący.
Poseł z KO przytoczył pochlebne słowa przewodniczącego Rady Europejskiej o Polsce i zapewnił, że koalicja rządząca będzie dążyć do wzmocnienia Europy podczas polskiej prezydencji, pomimo eurosceptycyzmu.
przyjęcie naszego kraju do Unii Europejskiej było jej najlepszą geopolityczną decyzją, zaś objęcie sterów przez Polskę w obliczu czającego się za wschodnią granicą niebezpieczeństwa następuje w najlepszym dla Europy momencie, a to przez żywotność polskiej demokracji i poczucie tożsamości naszych obywateli, co czyni zdolność obronną naszego kraju jedną z najwyższych w Europie. (Poseł cytuje słowa przewodniczącego Rady António Costy podczas inauguracji polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.)
Przez najbliższe 6 miesięcy naszej prezydencji koalicja 15 października na czele z premierem Donaldem Tuskiem zadba o jeszcze lepszą integrację, współpracę, innowacyjność, konkurencyjność i bezpieczeństwo Polski i Europy. (Poseł mówi o planach koalicji rządzącej podczas polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.)
I to mimo postawy polskich eurosceptyków, których część zasiada także na tej sali. (Poseł krytykuje eurosceptyków w Sejmie.)
Poseł z KO przedstawił projekt ustawy o zmianie rynku mocy, mający na celu zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego poprzez wprowadzenie dodatkowych aukcji uzupełniających dla jednostek wysokoemisyjnych. Zapewnił o poparciu klubu dla tej ustawy.
To niezwykle ważna, potrzebna i oczekiwana dla bezpieczeństwa państwa ustawa. (Poseł podsumowuje znaczenie ustawy, podkreślając jej wagę dla bezpieczeństwa państwa)
Aukcje uzupełniające zapewnią zatem możliwość konkurencji między jednostkami wysokoemisyjnymi i niskoemisyjnymi, co może przełożyć się pozytywnie na ceny energii. (Poseł wyjaśnia, jak aukcje uzupełniające mogą wpłynąć na ceny energii)