Poselski wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Minister Zdrowia Izabeli Leszczyny.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z usuwaniem skutków powodzi.
Poselski projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych ze wsparciem finansowym dla poszkodowanych przez powódź w 2024 roku.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks postępowania karnego oraz ustawy - Kodeks karny.
Poselski projekt uchwały w 500. rocznicę Hołdu Pruskiego.
Absolwent III Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni oraz prawa i politologii na Uniwersytecie Gdańskim. Po studiach podjął pracę w jednym z gdyńskich przedsiębiorstw gospodarki morskiej. Działacz stowarzyszenia KoLiber oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Cisowej, był także wiceprezesem Powiernictwa Polskiego. W 2002 bezskutecznie kandydował do Rady Miasta Gdyni z KWW Naprzód Gdynio! – Lista Prawicowa. Był członkiem Unii Polityki Realnej, w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2004 kandydował bez powodzenia z listy UPR. W tym samym roku przeszedł do Prawa i Sprawiedliwości. Był radnym dzielnicy Chylonia. W wyborach w 2006, 2010 i 2014 wybierany na radnego Gdyni. W 2014 jednocześnie bez powodzenia ubiegał się o miejską prezydenturę. W wyborach parlamentarnych w 2011 kandydował bezskutecznie na pos…
19
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł wygłosił oświadczenie dotyczące projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo lotnicze, podkreślając znaczenie dronów i chwaląc nowelizację za wprowadzenie oddzielnych przepisów dla tej dynamicznie rozwijającej się branży. Wskazał jednak na pewne kwestie wymagające dalszych prac.
Niestety mamy okazję nawet obserwować za naszą wschodnią granicą, jak istotny jest to rodzaj uzbrojenia na współczesnym polu walki. (Poseł odwołuje się do wojny w Ukrainie, aby podkreślić znaczenie dronów)
Obecnie np. trzydziesto-, czterdziesto-, pięćdziesięciolatek, którego złapały trzy radary drogowe i który stracił prawo jazdy, jest traktowany przez prawo jako osoba z założenia mniej odpowiedzialna czy mniej nadająca się do kierowania dronem niż osoba mocno niepełnoletnia. (Poseł porównuje sytuację kierowcy, który stracił prawo jazdy, z osobą niepełnoletnią operującą dronem, kwestionując logikę przepisów)
Poseł PiS Marcin Horała krytykuje koalicję rządzącą za rzekome sprzeczne działania w sprawie budowy CPK. Twierdzi, że mimo deklaracji kontynuacji projektu, koalicja głosowała przeciwko niemu w komisji sejmowej i przypisuje sobie zasługi poprzedników. Podkreśla poparcie PiS dla CPK.
Kiedy obecny rząd dochodził do władzy, dochodził do niej pod hasłami: stop CPK, nie dla CPK. (Poseł przypomina obietnice wyborcze obecnej koalicji)
Rząd, koalicja rządząca, partie koalicji rządzącej przestraszyły się obywateli i wycofano wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu. (Poseł sugeruje, że rządzący boją się reakcji społecznej)
Widzimy już wyraźnie, że to tylko mówienie, że budują CPK, chociaż budują to szumnie powiedziane. (Poseł kwestionuje realne działania rządu w sprawie CPK)
Nie było ani jednego punktu, który by ten nowy zarząd, neo-CPK, neopełnomocnik Lasek przez ostatni rok sam wykonał. (Poseł krytykuje brak postępów ze strony obecnego zarządu CPK)
Natomiast oczywiście Prawo i Sprawiedliwość, jak również Konfederacja, partia Razem i tysiące obywateli, miliony Polaków (...) - wszyscy razem mówimy i będziemy mówić: tak dla CPK. (Poseł podkreśla poparcie dla CPK ze strony PiS i innych grup)
Poseł wygłosił ironiczną propozycję do posłów partii rządzącej, aby zrzekli się mandatów, skoro kwestionują legalność izby Sądu Najwyższego, która zatwierdziła wybory parlamentarne, z których te mandaty pochodzą. Zasugerował, że zwiększyłoby to praworządność w Polsce. Jego wypowiedź spotkała się z oklaskami.
Twierdzicie państwo, że jest jakiś problem z izbą Sądu Najwyższego, która nie może orzekać o ważności wyborów, a przecież ta niepraworządna izba orzekła o ważności wyborów parlamentarnych, od której zależą wasze mandaty.
Serdecznie więc apeluję, żebyście w trosce o praworządność wszyscy złożyli swoje niepraworządne mandaty.
Powiem więcej: wtedy faktycznie praworządność w Polsce by znacząco wzrosła.