Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw.
Poselski projekt uchwały w sprawie zobowiązania Rady Ministrów do wycofania się z Traktatu Ottawskiego.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks wyborczy.
Poselski projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach mających na celu poprawę nadzoru nad zdrowiem i ochroną zwierząt.
Marek Jakubiak (ur. 30 kwietnia 1959 w Warszawie) – polski polityk, przedsiębiorca branży browarniczej, emerytowany żołnierz zawodowy. Twórca i prezes zarządu przedsiębiorstwa Browary Regionalne Jakubiak, poseł na Sejm VIII i X kadencji. Kandydat na prezydenta RP w pierwszych i drugich wyborach w 2020.
85
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł wygłosił krytyczną opinię na temat projektu ustawy, sugerując, że służy on wprowadzeniu nowych podatków inspirowanych przez lobbystów europejskich.
Nieprawda. Tutaj chodzi o nowe podatki, które będą wprowadzane, a ta ustawa ma to tylko i wyłącznie zacieśniać, specyfikować. (Poseł Jakubiak oskarża o ukryte intencje związane z projektem ustawy)
Lobbing europejski wprowadza ustawę, na plecach której wejdą nowe podatki. (Oskarżenie o wpływ lobbystów europejskich na treść ustawy)
Poseł wygłosił krótkie oświadczenie, w którym poparł projekt ustawy ułatwiającej życie przedsiębiorcom. Skrytykował nadmierną biurokrację i długotrwałość postępowań urzędniczych, apelując o większą ochronę dla firm.
Dzisiaj być przedsiębiorcą to jest heroizm. (Poseł opisuje trudną sytuację polskich przedsiębiorców)
Zawsze jesteśmy na przegranej pozycji, dlatego trzeba zdyscyplinować urzędników, jeśli chodzi o takie działania. (Apel o zmiany w relacjach urzędnik-przedsiębiorca)
3 lata to mało, to krótko? Gdy dziecko ma 3 lata, to już idzie do przedszkola, a przedsiębiorca jest dalej gnębiony. (Porównanie sytuacji przedsiębiorcy do dziecka w przedszkolu, ironiczny komentarz do długości postępowań)
Poseł wygłosił krytyczną uwagę wobec Ministerstwa Spraw Zagranicznych, zarzucając mu bezradność w reakcji na protesty w Gruzji i ograniczanie się do symbolicznych gestów.
Dzisiaj nas stać tylko na takie obłe słowa i pisanie takich uchwał, w których dobrze życzymy, chcielibyśmy, nawiązujemy do dawnej historii. (Krytykując symboliczne gesty rządu wobec sytuacji w Gruzji)
Tylko że kiedyś stawiano pomniki polskiemu prezydentowi, a dzisiaj jesteście bezradni jako Ministerstwo Spraw Zagranicznych. (Podkreślając kontrast między przeszłością a teraźniejszością i bezradnością ministerstwa)
Poseł z klubu Republikanie skrytykował podatek dochodowy jako karę za pracę i opowiedział się za podniesieniem kwoty wolnej od podatku do 60 tys. zł, argumentując to standardami w innych krajach europejskich. Zadeklarował poparcie dla projektu ustawy.
Ale, proszę państwa, co do definicji, to ja twierdzę i twierdzi zresztą prawie każdy Republikanin, z którym rozmawiam, że podatek dochodowy w jakiejkolwiek formie jest karą za pracę, a wynik pracy powinien być bogactwem, a nie podatkiem. (Poseł wyraża fundamentalny sprzeciw wobec podatku dochodowego).
Myślę sobie, że dzisiaj koalicja rządowa ma problem, dlatego że to było również w ich programie. Zobaczymy, jaka jest prawda i jaka jest istota celów PR-owskich w stosunku do celów faktycznych. (Poseł kwestionuje wiarygodność intencji koalicji rządzącej w kontekście obietnic wyborczych).
60 tys. nie jest niczym złym, powinno być wprowadzone. Republikanie poprą tę ustawę. (Poseł deklaruje poparcie dla ustawy i podkreśla pozytywny aspekt proponowanej zmiany).
Poseł z klubu Republikanie apelował o skupienie się na dobru obywateli, a nie urzędników, proponując zwiększenie subwencji dla samorządów i pytając o standardy kwoty wolnej od podatku w Europie.
Polska obywatelem stoi, dla niego służy, jest tylko obywatelowi potrzebna. Po to jest rząd, państwo polskie, żeby obywatelowi w Polsce lepiej się żyło.
Jeżeli dzisiaj samorządy mają za małe dochody, to zwiększcie subwencje z kilkunastu procent do np. 80%. Samorządy będą miały znacznie więcej pieniędzy już dziś.
Czy prawdą jest, że kraje zachodnie mają taką kwotę wolną od podatku, jak w tej ustawie, lub nawet większą niż Polska dzisiaj oczekuje? (Poseł pyta retorycznie, kwestionując zarzuty wobec projektu ustawy)