Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw.
Poselski projekt uchwały w sprawie zobowiązania Rady Ministrów do wycofania się z Traktatu Ottawskiego.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks wyborczy.
Poselski projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach mających na celu poprawę nadzoru nad zdrowiem i ochroną zwierząt.
Marek Jakubiak (ur. 30 kwietnia 1959 w Warszawie) – polski polityk, przedsiębiorca branży browarniczej, emerytowany żołnierz zawodowy. Twórca i prezes zarządu przedsiębiorstwa Browary Regionalne Jakubiak, poseł na Sejm VIII i X kadencji. Kandydat na prezydenta RP w pierwszych i drugich wyborach w 2020.
89
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł wygłosił krytyczną opinię na temat projektu ustawy, sugerując, że służy on wprowadzeniu nowych podatków inspirowanych przez lobbystów europejskich.
Nieprawda. Tutaj chodzi o nowe podatki, które będą wprowadzane, a ta ustawa ma to tylko i wyłącznie zacieśniać, specyfikować. (Poseł Jakubiak oskarża o ukryte intencje związane z projektem ustawy)
Lobbing europejski wprowadza ustawę, na plecach której wejdą nowe podatki. (Oskarżenie o wpływ lobbystów europejskich na treść ustawy)
Poseł wygłosił krótkie oświadczenie, w którym poparł projekt ustawy ułatwiającej życie przedsiębiorcom. Skrytykował nadmierną biurokrację i długotrwałość postępowań urzędniczych, apelując o większą ochronę dla firm.
Dzisiaj być przedsiębiorcą to jest heroizm. (Poseł opisuje trudną sytuację polskich przedsiębiorców)
Zawsze jesteśmy na przegranej pozycji, dlatego trzeba zdyscyplinować urzędników, jeśli chodzi o takie działania. (Apel o zmiany w relacjach urzędnik-przedsiębiorca)
3 lata to mało, to krótko? Gdy dziecko ma 3 lata, to już idzie do przedszkola, a przedsiębiorca jest dalej gnębiony. (Porównanie sytuacji przedsiębiorcy do dziecka w przedszkolu, ironiczny komentarz do długości postępowań)
Poseł wygłosił krytyczną uwagę wobec Ministerstwa Spraw Zagranicznych, zarzucając mu bezradność w reakcji na protesty w Gruzji i ograniczanie się do symbolicznych gestów.
Dzisiaj nas stać tylko na takie obłe słowa i pisanie takich uchwał, w których dobrze życzymy, chcielibyśmy, nawiązujemy do dawnej historii. (Krytykując symboliczne gesty rządu wobec sytuacji w Gruzji)
Tylko że kiedyś stawiano pomniki polskiemu prezydentowi, a dzisiaj jesteście bezradni jako Ministerstwo Spraw Zagranicznych. (Podkreślając kontrast między przeszłością a teraźniejszością i bezradnością ministerstwa)
Poseł argumentuje, że należy priorytetowo traktować bezpieczeństwo żołnierzy broniących granic, a nie osób nielegalnie je przekraczających, wyrażając obawę, że zachodnia granica Polski jest obecnie bardziej niebezpieczna niż wschodnia.
Jeżeli mówimy o bezpieczeństwie, to mówmy o bezpieczeństwie żołnierzy, a nie tych, którzy nielegalnie napierają na naszą granicę. (Poseł podkreśla, kogo należy chronić)
Dziś widzę to tak, że nasza zachodnia granica jest bardziej dla nas niebezpieczna niż wschodnia. (Poseł wyraża zaskakującą opinię o zagrożeniach na granicach)
Poseł z klubu Republikanie skrytykował podatek dochodowy jako karę za pracę i opowiedział się za podniesieniem kwoty wolnej od podatku do 60 tys. zł, argumentując to standardami w innych krajach europejskich. Zadeklarował poparcie dla projektu ustawy.
Ale, proszę państwa, co do definicji, to ja twierdzę i twierdzi zresztą prawie każdy Republikanin, z którym rozmawiam, że podatek dochodowy w jakiejkolwiek formie jest karą za pracę, a wynik pracy powinien być bogactwem, a nie podatkiem. (Poseł wyraża fundamentalny sprzeciw wobec podatku dochodowego).
Myślę sobie, że dzisiaj koalicja rządowa ma problem, dlatego że to było również w ich programie. Zobaczymy, jaka jest prawda i jaka jest istota celów PR-owskich w stosunku do celów faktycznych. (Poseł kwestionuje wiarygodność intencji koalicji rządzącej w kontekście obietnic wyborczych).
60 tys. nie jest niczym złym, powinno być wprowadzone. Republikanie poprą tę ustawę. (Poseł deklaruje poparcie dla ustawy i podkreśla pozytywny aspekt proponowanej zmiany).