Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o sejmowej komisji śledczej.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w latach 2023-2025 oraz niektórych innych ustaw.
Poselski projekt uchwały w 500. rocznicę Hołdu Pruskiego.
Poselski wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Ministra Nauki Dariusza Wieczorka.
Poselski projekt uchwały w sprawie oddania czci zmarłemu żołnierzowi Wojska Polskiego Mateuszowi Sitkowi.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie wyboru składu osobowego Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu projekt uchwały w sprawie powołania i wyboru składu osobowego Komisji Nadzwyczajnej do spraw zmian w kodyfikacjach.
Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego w Bieczu. W 2000 ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (filia w Rzeszowie) z tytułem zawodowym magistra administracji oraz w 2003 na Wydziale Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego z tytułem zawodowym magistra prawa. Do 1999 należała do Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego. Od 1999 pracowała w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Była radną gminy Lipinki II kadencji. W styczniu 2005 wstąpiła do Prawa i Sprawiedliwości. W 2006 została wybrana do rady powiatu gorlickiego. W 2009, 2014 i 2019 bez powodzenia kandydowała do Parlamentu Europejskiego. W wyborach parlamentarnych w 2007 uzyskała mandat posłanki VI kadencji z listy PiS. Startowała w okręgu nowosądeckim, otrzymując 10 856 głosów. W wyborach…
129
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Posłanka wygłosiła oświadczenie upamiętniające 43. rocznicę masakry w kopalni Wujek, krytykując działania władz PRL i wyrażając zaniepokojenie powrotem dawnych działaczy do obecnej polityki.
Życie straciło dziewięciu górników, kilkudziesięciu zostało rannych. (Posłanka opisuje tragiczne skutki pacyfikacji)
Rannych trzeba było wynosić przez bramę wjazdową, gdzie milicja sprawdzała ich dowody osobiste. Kilku rannych górników milicjanci wywlekli z sanitarek, zrywali nawet założone im opatrunki. (Posłanka relacjonuje brutalne działania milicji wobec rannych górników)
Niestety przywódcy PZPR dzięki grubej kresce z czasów przemian nigdy nie zostali pociągnięci do odpowiedzialności, a dzisiaj znowu wracają do władzy i mówią Polakom, jak należy żyć. (Posłanka wyraża zaniepokojenie powrotem dawnych działaczy komunistycznych do władzy)
Posłanka wygłosiła apel o utrzymanie i zwiększenie finansowania rehabilitacji domowej, wyrażając zaniepokojenie o los osób starszych i niepełnosprawnych, które z niej korzystają.
Dzisiaj słyszymy już zza ściany śpiew, kolędy, przygotowanie do opłatka. Też ostatnio często bywałam na różnych spotkaniach. I jak ludzie życzą sobie, to przede wszystkim mówią: zdrowia życzę. Bo dzisiaj do lekarza na jakieś świadczenie, do specjalisty trudno się dostać. (Posłanka nawiązuje do świątecznej atmosfery i powszechnego życzenia zdrowia, podkreślając problemy z dostępem do opieki medycznej).
Moja mama była stricte leżąca. Dzięki tej rehabilitacji wstaje, przynajmniej wstaje. (Posłanka opisuje pozytywny wpływ rehabilitacji domowej na stan zdrowia jej mamy).
Co będzie? Co mam powiedzieć tym ludziom, w tym mojej mamie? (Emocjonalny apel posłanki o zapewnienie dostępu do rehabilitacji).
Czy można liczyć jeszcze po nowym roku, że taka ponad 80-letnia kobieta, oczywiście w znacznym stopniu niepełnosprawna, będzie mogła skorzystać z rehabilitacji w warunkach domowych? (Bezpośrednie pytanie do ministra o przyszłość rehabilitacji domowej).
Posłanka wygłosiła krytyczną ocenę informacji bieżącej, zarzucając brak konkretów i pytając o priorytety w rolnictwie podczas prezydencji, szczególnie w kontekście umowy z Mercosur i zielonego ładu.
Przy całej sympatii do pana ministra Siekierskiego tematem dzisiejszej informacji bieżącej są priorytety, polskie priorytety w ramach prezydencji dotyczące rolnictwa. (Posłanka rozpoczyna swoją wypowiedź od uprzejmości, ale od razu przechodzi do krytyki.)
Słuchałam wystąpienia pana ministra bardzo uważnie, ale nie powiedział nic na temat priorytetów w zakresie rolnictwa w czasie polskiej prezydencji. (Posłanka zarzuca ministrowi brak konkretów w jego wystąpieniu.)
Czy pan w ogóle zna tę umowę? Czy pan wie, co tam jest zapisane? (Posłanka kieruje do ministra retoryczne pytania dotyczące umowy z Mercosur.)
Posłanka wygłosiła oświadczenie w rocznicę zawieszenia stanu wojennego, przypominając o ofiarach i represjach tamtego okresu. Skrytykowała obecny rząd za odwracanie uwagi od tej rocznicy i podkreśliła, że walka o wolną Polskę trwa nadal.
Po tych ponad 40 latach, zajęci bieżącymi sprawami, a to też za sprawą obecnego rządu z 13 grudnia 2023 r., i m.in. ograniczeniami w dostępie do świadczeń opieki zdrowotnej, zwolnieniami z pracy, przedświąteczną drożyzną, nie wszyscy Polacy wracają pamięcią do tego czarnego okresu z historii naszej ojczyzny. (Posłanka oskarża rząd o odwracanie uwagi od rocznicy stanu wojennego).
Czuję, że zbliża się mój dzień - czas spotkania z Panem, który uczynił mnie swoim kapłanem. Solidarnym sercem jestem ze wszystkimi, którzy dążą do Polski wolnej i niepodległej. Niech dobry Bóg was błogosławi i sprawi, abyśmy mogli spotkać się na gruzach komuny. (Cytat z testamentu ks. Sylwestra Zycha, przywołany przez posłankę).
To była najprawdopodobniej ostatnia ofiara śmiertelna tamtego okresu, okresu PRL-u, ale walka o wolną, niepodległą i suwerenną Polskę wciąż trwa. (Posłanka kończy wypowiedź mocnym akcentem).
Posłanka PiS porównała wyniki finansowe rządu PiS z obecną sytuacją budżetową, podkreślając wzrost wpływów z VAT i CIT za czasów PiS pomimo kryzysów. Wyraziła obawy o przyszłość programów socjalnych, pytając o plany rządu w kontekście zobowiązań wobec UE.
Rząd Prawa i Sprawiedliwości przez 8 lat więcej niż podwoił wpływy z VAT i potroił wpływy z CIT, mimo tego, że w ostatnich 4 latach mieliśmy do czynienia z katastrofami takimi jak pandemia COVID-19, atak na naszą białoruską granicę, agresja militarna Rosji na Ukrainę. (Podkreślenie sukcesów finansowych rządu PiS w trudnych warunkach).
A co mamy w tym roku? 290 mld zł deficytu. (Kontrast obecnego deficytu z planami rządu PiS).
Czy w tym, co złożyliście do Unii Europejskiej, są cięcia w zakresie trzynastej i czternastej emerytury? Co zrobicie z 800+? (Pytania o przyszłość programów socjalnych w kontekście zobowiązań wobec UE).
Czy mimo wielkich haseł, że wy to wypłacacie, zamierzacie odebrać rodzinom, części rodzin te świadczenia, które tak dobrze się sprawdziły i dzisiaj tak bardzo są potrzebne? (Wyrażenie obaw o utrzymanie programów socjalnych).