Poselski wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Ministra Sprawiedliwości Adama Bodnara.
Kandydat na członka Komisji do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich - Pan Christian Młynarek.
Kandydat na członka Komisji do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich - Pan Jan Mosiński.
Kandydat na członka Komisji do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich - Pan Wojciech Zabłocki.
Poselski projekt ustawy o ustanowieniu Narodowego Dnia Powstania Zamojskiego i Pamięci Dzieci Zamojszczyzny.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie wyboru uzupełniającego do składu Komisji do Spraw Unii Europejskiej.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie wyboru nowego składu osobowego Komisji do Spraw Unii Europejskiej.
Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie. W 2013 ukończył z wyróżnieniem studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, w trakcie studiów był m.in. członkiem Senatu UW oraz przewodniczącym komisji rewizyjnej i wyborczej samorządu studentów. W 2012 założył organizację Młodzi dla Polski (koncentrującą się na kwestiach patriotycznych i studenckich), do 2016 pozostawał jej prezesem. W 2014 zorganizował na Uniwersytecie Warszawskim spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim. Z inicjatywy organizacji Młodzi dla Polski powstał w Warszawie pomnik Witolda Pileckiego na Żoliborzu. W 2017 ukończył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Podjął pracę w kancelarii prawnej. Był wiceprezesem zarządu IT Law Solutions (d…
42
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł wygłosił krytyczną opinię na temat projektu ustawy o zmianie Kodeksu karnego, uznając go za zamach na wolność słowa i narzędzie do narzucania ideologii LGBT. Stwierdził, że projekt ten penalizuje krytykę środowisk LGBT i dąży do karania za słowa, a nie czyny. Zaapelował o sprzeciw wobec tych zmian.
Masz opinię o tym, że tylko kobieta może zajść w ciążę, a mówienie inaczej miesza dzieciom w głowach? Jesteś transfobem i masz pójść siedzieć, bo szerzysz mowę nienawiści. (Sarkastyczne pytanie retoryczne dotyczące konsekwencji projektu ustawy, okraszone oklaskami)
Kiedy wolność staje się zbrodnią, prawo staje się tyranią. (Mocne, końcowe stwierdzenie posła)
Poseł wygłosił apel o odrzucenie projektu ustawy, który jego zdaniem wprowadza cenzurę i może prowadzić do karania za głoszenie poglądów o istnieniu dwóch płci. Zwrócił się szczególnie do PSL, pytając o ich deklarowane wartości.
Będziemy za chwilę głosować, czy odrzucić projekt czy dalej pracować nad projektem ustawy, który wprowadza cenzurę w Polsce - cenzurę polegającą na tym, że jeśli w przyszłości ktoś będzie twierdził, że mamy dwie płcie, a nie ich wymyśloną liczbę, to będzie mógł odpowiadać za mowę nienawiści i dyskryminacji środowiska LGBT. (Poseł argumentuje za odrzuceniem projektu ustawy)
To jest czas na to, byście pokazali, w szczególności mówię o PSL-u, czy jesteście zieloną koniczynką, czy tęczowymi tygryskami. (Poseł Kaleta retorycznie pyta o wartości PSL)
Poseł skrytykował ministra Domańskiego za niewypłacanie środków opozycji i zarzucił Rafałowi Trzaskowskiemu marnotrawstwo pieniędzy na autopromocję w Warszawie, nazywając go hipokrytą i kłamcą. Marszałek Sejmu zażartował, proponując posłowi zakwaterowanie w hotelu poselskim. Poseł zakończył wypowiedź stwierdzeniem, że Trzaskowskiego widać wszędzie, ale nie w pracy.
Jesteście hipokrytami, jesteście kłamcami. (Krytyka pod adresem nieokreślonej grupy posłów)
Panie Marszałku! Wszędzie w Warszawie widać Rafała Trzaskowskiego, ale jakoś nie widać go w pracy. (Krytyka pod adresem Rafała Trzaskowskiego)
Poseł stwierdził, że nowa ustawa jest niepotrzebna, ponieważ wystarczy przestrzegać obecnego prawa. Zarzucił obecnej władzy kreowanie chaosu poprzez nieprzestrzeganie prawa i przypomniał, że wcześniejsze orzeczenia Izby Kontroli Nadzwyczajnej nie były kwestionowane.
Ta ustawa nie ma żadnego znaczenia, jeśli chodzi o zabezpieczenie wyborów, które mają mieć miejsce w tym roku, z tego powodu, że wystarczy, że aktualna władza po prostu będzie przestrzegała prawa, które już obowiązuje. (Stwierdzenie braku potrzeby nowej ustawy, przy założeniu przestrzegania prawa)
To, że akurat teraz jest wokół tego zamieszanie, jest tym bardziej, można powiedzieć, zaskakujące, że przecież przez lata, gdy toczyliśmy różne spory związane z reformą sądownictwa, od kiedy ta izba powstała, żadne jej orzeczenie, żadna treść żadnego orzeczenia nie była zakwestionowana jako orzeczenie o charakterze politycznym. (Podkreślenie braku wcześniejszych zastrzeżeń do pracy izby)
Macie problem, ponieważ kreujecie w Polsce chaos. Chaos w Polsce nie wynika z tego, że jest jakiś problem z tym, jakie mamy prawo, tylko mamy problem z tym, że obecna władza prawa nie przestrzega, a za nieprzestrzeganie prawa płaci się odpowiedzialnością, czasami polityczną, a czasami karną. (Oskarżenie o kreowanie chaosu i nieprzestrzeganie prawa)
Poseł wygłosił krytyczną opinię na temat rządowego projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z przystąpieniem Polski do wzmocnionej współpracy w zakresie Prokuratury Europejskiej. Zarzucił rządowi jednostronne przyjęcie zobowiązań bez ustawy i przekazanie kompetencji Unii Europejskiej, co jego zdaniem narusza polską konstytucję. Poseł podkreślił, że żaden minister nie ma prawa przekazywać spraw wymiaru sprawiedliwości i oddawać polskiej suwerenności.
Rząd jednostronnie bez ustawy przyjął zobowiązania na Polskę do przekazania kompetencji Unii Europejskiej.
Polska konstytucja nie przewiduje takiej delegacji dla rządu, więc teraz będziecie próbowali legalizować zwykłą ustawą coś, co rząd już źle zrobił.
Nie może być takiej sytuacji, że jeden minister jedzie na posiedzenie Rady Unii Europejskiej czy składa Komisji Europejskiej oświadczenie i przekazuje kompetencje dotyczące sterowania naszym państwem, przekazywania spraw wymiaru sprawiedliwości.
Traktat traktatem, ale najwyższym prawem w Polsce jest Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej.
Nauczcie się w końcu i nie oddawajcie polskiej suwerenności za chwalenie Reyndersa (Didier Reynders, komisarz UE) czy innej Jourovej (Věra Jourová, komisarz UE), bo Reynders to już ma swoje problemy.