Poselski projekt uchwały w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 12 lipca 2024 r. w sprawie wyrażenia przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie posła Marcina Romanowskiego oraz uchwał Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 12 lipca 2024 r. w sprawie wyrażenia przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła Marcina Romanowskiego.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o sejmowej komisji śledczej.
Poselski projekt uchwały w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 28 czerwca 2024 r. w sprawie wyrażenia przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła Michała Piotra Wosia.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w latach 2023-2025 oraz niektórych innych ustaw.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.
Absolwent Technikum Gastronomicznego w Tarnowie (1980) oraz Wydziału Rolniczego Akademii Rolniczej w Krakowie, gdzie w 1986 ukończył studia z zakresu technologii żywności. W czasie studiów przewodniczył samorządowi studentów i zasiadał w senacie uczelni. Po studiach odbył roczną służbę wojskową, po czym rozpoczął pracę w PSS „Społem” w Mielcu jako technolog. Od 1989 do 2004 kierował PZZ AGRO-PIAST w Chorzelowie, następnie w latach 2005–2007 kierował marketingiem w PPM „Taurus” w Pilźnie. Został członkiem rady Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego w Warszawie, uczył również przedmiotów zawodowych w mieleckim Zespole Szkół Zawodowych. Został współzałożycielem i wiceprezesem Funduszu Misyjnego w Wadowicach Górnych. W 1998 został wybrany do rady miejskiej Mielca. W 2006 skutecznie u…
68
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł wygłosił oświadczenie wyrażając zaniepokojenie umową UE-Mercosur i jej wpływem na polskie rolnictwo. Zapytał ministra o planowane działania rządu w celu zablokowania tej umowy.
Czy zatem potrzebujemy żywności z Ameryki Łacińskiej? (Poseł retorycznie pyta o sens importu żywności w kontekście umowy)
Jak to nazwać? (Poseł wyraża swoje oburzenie i dezaprobatę dla umowy)
Czy polski rząd podejmie konkretnie działania w celu zbudowania mniejszości blokującej, która powstrzyma zatwierdzenie tej umowy podczas polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej? (Poseł pyta o konkretne działania rządu)
Poseł wygłosił oświadczenie promujące Ekogalę, targi żywności ekologicznej i wysokiej jakości na Podkarpaciu, podkreślając ich znaczenie dla rozwoju rolnictwa ekologicznego i wymieniając atrakcje wydarzenia.
Ekogala to międzynarodowe targi żywności i produktów wysokiej jakości, organizowane przez samorząd województwa podkarpackiego od 2007 r. (Poseł rozpoczyna swoją wypowiedź od zdefiniowania Ekogali i podkreślenia jej długiej historii.)
W ciągu 2 dni targowych, 14 i 15 grudnia, zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia odwiedzający Ekogalę mieli możliwość nie tylko dokonania zakupów, ale również skosztowania świątecznych potraw i wypieków, które zostały przygotowane z produktów ekologicznych i wysokiej jakości (Poseł wymienia atrakcje targów, skupiając się na możliwości degustacji.)
Poseł z PiS złożył oświadczenie w sprawie obchodów 444-lecia lokacji Radomyśla Wielkiego, wspominając o historii miasta, jego wybitnych mieszkańcach i obecnej burmistrzyni.
Do ludzi, którymi to miasto może się poszczycić, należeli aktor Tadeusz Łomnicki oraz jego brat reżyser Jan Łomnicki, reżyser Leszek Wosiewicz, biskup Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej Ignacy Ludwik Jeż, prywatnie nazywany przez św. Jana Pawła II biskupem uśmiechu, malarz Piotr Sławiński, prywatnie sąsiad Karola Wojtyły z czasów młodości, trójka cichociemnych o pseudonimach Radomyśl, Wójt oraz Zarzewie (Dzwonek) (Poseł wymienia znane osobistości związane z miastem).
Radomyśl Wielki swój przydomek Wielki otrzymał w 1907 r. na sejmiku galicyjskim na wniosek ówczesnego burmistrza Eugeniusza Matuli z powodu nieporozumień związanych z korespondencją, która trafiała do Radomyśla nad Sanem (Poseł wyjaśnia genezę nazwy miasta).