Kandydat na stanowisko Zastępcy Przewodniczącego Trybunału Stanu - Pan Jacek Dubois.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pani Sabina Grabowska.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Adam Koczyk.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Marek Mikołajczyk.
Poselski projekt uchwały w sprawie ustalenia liczby wicemarszałków Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.
W 2002 ukończyła Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu, uzyskując tytuł zawodowy magistra w zakresie finansów i bankowości ze specjalizacją w rachunkowości. Ukończyła również Europejską Akademię Dyplomacji w Warszawie (2017) oraz prowadzony przez ALDE Party program European Women’s Academy w Brukseli (2018). W 1998 zajęła się prowadzeniem własnej działalności gospodarczej w branży księgowej i sektorze doradztwa finansowego, którą w 2012 przekształciła w spółkę prawa handlowego. W 2007 została licencjonowanym doradcą podatkowym. Obejmowała stanowiska prezesa zarządu w spółkach prawa handlowego. W 2015 z ramienia Nowoczesnej bez powodzenia startowała w wyborach do Senatu z okręgu nr 90 obejmującego powiat poznański. W wyborach samorządowych w 2018 z listy Koalicji Obywatelskiej uzyskała mandat r…
38
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Posłanka wygłosiła krytyczną opinię na temat projektu ustawy o zmianie Ordynacji podatkowej, wskazując na jego braki i potencjalnie negatywne skutki dla systemu prawnego i finansów państwa. Jednocześnie, posłanka zgłosiła wniosek o skierowanie projektu do prac w komisji.
Przypomnę, że duża ilość spraw dotyczących poważnych przestępstw skarbowych, wyłudzenia, grupy przestępcze czy mafie podatkowe, które są prowadzone w sądach karnych i prokuraturach, miałaby zostać umorzona w następstwie uchwalenia zmian zawartych w projekcie. (Posłanka opisuje potencjalne, negatywne skutki proponowanych zmian w ustawie)
Chyba że wnioskodawcom właśnie na tym zależało. (Posłanka retorycznie pyta o intencje autorów projektu)
Ze wstępnych szacunków wynika, że mogłyby to być nawet miliardy złotych. (Posłanka wskazuje na potencjalne straty dla budżetu państwa)
Posłanka z KO skrytykowała projekt ustawy o zmianie w PIT autorstwa Konfederacji, wskazując na błędy legislacyjne, nierzetelne oszacowanie kosztów i brak konsultacji. Podkreśliła, że rząd pracuje nad własnym projektem i złożyła wniosek o odrzucenie projektu Konfederacji.
To naprawdę była piękna lekcja propagandy. (Po usłyszeniu wystąpienia posła Konfederacji)
Ja wiem, wasze hasło wyborcze brzmiało: możemy wszystko. No tak, możemy wszystko, możemy tu wyjść, możemy pokłamać, możemy pokrzyczeć, możemy napastować swoje koleżanki i swoich kolegów z partii opozycyjnych. (Komentując hasło wyborcze Konfederacji)
Dlatego klub Koalicji Obywatelskiej składa wniosek o odrzucenie projektu ustawy w pierwszym czytaniu. (Podsumowując swoje argumenty)
Posłanka wygłosiła poparcie dla programu 800+, zaznaczając jego pozytywny wpływ na sytuację finansową rodzin. Jednocześnie podkreśliła konieczność uszczelnienia programu, sugerując powiązanie go z pracą, miejscem zamieszkania i obowiązkiem szkolnym, szczególnie dla rodzin ukraińskich. Posłanka zapytała ministra o dane dotyczące migracji rodzin ukraińskich, narzędzia do ich oceny oraz prognozy migracji w kontekście trwającej wojny.
Program 800+ miał być programem prodemograficznym.
On nie poprawił wskaźników dzietności, ale muszę przyznać, że rzeczywiście poprawił sytuację finansową wielu polskich rodzin.
Zgadzam się z Rafałem Trzaskowskim, że powinien on (program 800+) iść w przypadku rodzin ukraińskich, podkreślmy to, za pracą, za miejscem zamieszkania i za obowiązkiem szkolnym.