Poselski wniosek o odwołanie ze stanowiska członka Komisji do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich - Pana Adama Zielińskiego.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym oraz niektórych innych ustaw.
Poselski projekt ustawy o świadomym rodzicielstwie.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo pocztowe oraz ustawy o zmianie ustawy - Prawo pocztowe.
Poselski wniosek w sprawie wyboru pana Donalda Franciszka Tuska na Prezesa Rady Ministrów.
Joanna Grażyna Kluzik-Rostkowska (ur. 14 grudnia 1963 w Katowicach) – polska dziennikarka i polityk. Posłanka na Sejm VI, VII, VIII, IX i X kadencji, w latach 2005–2007 podsekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, w 2007 podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, w 2007 minister pracy i polityki społecznej, w latach 2013–2015 minister edukacji narodowej, w latach 2010–2011 przewodnicząca partii Polska Jest Najważniejsza.
14
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Posłanka z KO relacjonuje swoje obserwacje z konferencji monachijskiej, gdzie zauważyła różnice w świadomości zagrożenia ze strony Rosji między różnymi państwami europejskimi. Pyta, czy świadomość ta wzrosła w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Wyraziła zadowolenie z rozpoczęcia rozmów na temat wyjścia z konwencji ottawskiej.
Ja miałam okazję brać udział w konferencji monachijskiej i o ile nie miałam żadnych wątpliwości, że na poziomie prezydentów, premierów, ministrów spraw zagranicznych nastąpiło przebudzenie i naprawdę były bardzo jednoznaczne deklaracje co do tego, że Europa musi się bronić, musi się trzymać razem, o tyle kiedy prowadziłam rozmowy z ludźmi z różnych państw i pytałam ich wprost, czy są świadomi tego, że istnieje bardzo poważne ryzyko, że przyjdzie ten moment, kiedy Putin zaatakuje jakieś państwo NATO, to wtedy było tak: kraje bałtyckie były świadome, Skandynawia była świadoma, Polska oczywiście jest świadoma, Wielka Brytania była świadoma. (Posłanka opisuje swoje doświadczenia z konferencji w Monachium i diagnozuje świadomość zagrożenia w różnych krajach)
Jedna rzecz bardzo się cieszę z tego, że zaczynamy rozmowę, żeby wyjść z konwencji ottawskiej, by móc używać min przeciwpiechotnych. (Posłanka wyraża swoje poparcie dla możliwości używania min przeciwpiechotnych)