Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne oraz niektórych innych ustaw.
Poselski projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach mających na celu poprawę nadzoru nad zdrowiem i ochroną zwierząt.
Poselski projekt uchwały w sprawie wezwania rządu Donalda Tuska do stanowczego działania na forum Unii Europejskiej na rzecz zawieszenia unijnego systemu handlu uprawnieniami do emisji (EU ETS) i podjęcia przez państwa członkowskie UE działań na rzecz reformy EU ETS.
Poselski projekt uchwały w sprawie oddania czci zmarłemu żołnierzowi Wojska Polskiego Mateuszowi Sitkowi.
Poselski projekt ustawy o ustanowieniu Narodowego Dnia Powstania Zamojskiego i Pamięci Dzieci Zamojszczyzny.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu projekt uchwały w sprawie powołania i wyboru składu osobowego Komisji Nadzwyczajnej do spraw działań przeciwpowodziowych i usuwania skutków powodzi z roku 2024.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego uzyskał magisterium z administracji (2004) i prawa (2008). W 2011 ukończył podyplomowo prawo spółek na Uniwersytecie Warszawskim. Działał w stowarzyszeniu Młodzi Konserwatyści (przystąpił do niego w 1997 w Łodzi, w 1998 tworzył jego struktury w Opolu, później zasiadał w zarządzie głównym MK) i Stronnictwie Konserwatywno-Ludowym, będącym częścią Akcji Wyborczej Solidarność. W 2001 przeszedł do Przymierza Prawicy. Jako jego członek bez powodzenia kandydował z listy Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu w wyborach parlamentarnych w tym samym roku, a w wyniku rozwiązania PP w czerwcu 2002 przystąpił do PiS. Jesienią tego samego roku z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Ryszarda Zembaczyńskiego (lokalnej wersji tzw. POPiS-u, którego prowad…
148
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł podjął wyzwanie dotyczące biopaliw, chwaląc ustawę o biogazowniach i zapowiadając nową ustawę odblokowującą inwestycje w biometan i bio-LNG. Zaapelował o ponadpolityczną współpracę w tym zakresie.
Dzięki ustawie o biogazowniach rolniczych, dzięki pofermentowi od 1 stycznia tego roku mamy standard paliwa E10 na wszystkich stacjach benzynowych, czyli dwa razy więcej bioetanolu, prawie 500 tys. t polskiej kukurydzy pójdzie na produkcję bioetanolu. (Poseł Kowalski chwali się sukcesem ustawy o biogazowniach rolniczych)
Postarajmy się nad tym projektem ponadpolitycznie popracować po to, żeby było jak najwięcej paliw i energii elektrycznej, ale również gazu z polskiego rolnictwa, z polskiego przetwórstwa, który zastąpi importowany gaz ziemny. (Apel o ponadpolityczną współpracę przy rozwoju biopaliw)
Poseł wygłosił krytyczną wypowiedź dotyczącą projektu ustawy o podmiotach obsługujących kredyty, zarzucając rządowi szkodliwe, jego zdaniem, włączenie do niej SKOK-ów i brak konsultacji w tej sprawie.
Nie wiadomo, dlaczego dopisujecie takie rozwiązania, które de facto uderzają w członków kas, którzy są właścicielami SKOK-ów. (Kowalski pyta retorycznie o powody włączenia SKOK-ów w zakres ustawy)
W takich sprawach powinny być przeprowadzone konsultacje i dialog, a nie, szanowni państwo, dopisywanie do unijnej dyrektywy dotyczącej banków uderzenia w SKOK-i (Dzwonek), dlatego że pani Skowrońska i Tusk nienawidzą SKOK-ów. (Emocjonalne zakończenie wypowiedzi z bezpośrednim atakiem na opozycję)
Poseł zaapelował o udział w konsultacjach społecznych dotyczących projektu ustawy zwiększającej bezpieczeństwo pasażerów taksówek, zwłaszcza kobiet, poprzez wprowadzenie m.in. badań psychologicznych w języku polskim i obowiązku przedkładania zaświadczeń o niekaralności.
17 listopada w taksówce Uber została zgwałcona 30-letnia mieszkanka miasta stołecznego Warszawy. (Opisując przypadek, który uzasadnia potrzebę zmian w prawie)
Nie może być tak, że będą to ukrywać i gwałciciele czy pedofile będą jeździć na taksówkach. (Apelując o zaostrzenie przepisów dotyczących kierowców taksówek)
Poseł wygłosił oświadczenie, w którym poparł projekt ustawy Konfederacji dotyczący skrócenia terminu przedawnienia zobowiązań podatkowych z 5 do 3 lat. Uzasadnił to koniecznością usprawnienia pracy administracji skarbowej i powołał się na opinie ekspertów oraz wcześniejsze stanowisko PiS w tej sprawie.
Panie Ministrze! Od razu mówię, żeby pan nie naraził się panu Adamowi Bodnarowi, bo przypomnę, że pan Adam Bodnar w czerwcu 2020 r. jako rzecznik praw obywatelskich dołączył do skargi uznającej ten przepis za niezgodny z konstytucją. (Poseł Kowalski zwraca się do ministra, używając argumentu autorytetu Adama Bodnara, by przekonać go do poparcia projektu)
Twierdził, i pierwszy raz w życiu miał rację, że ten przepis jest po prostu niekonstytucyjny. (Zakończenie wypowiedzi z ironiczną uwagą na temat Adama Bodnara, mające na celu zapamiętanie przez słuchaczy.)
Poseł skrytykował rządzącą koalicję, wskazując ją jako przyczynę strat budżetu. Zaapelował o uchylenie art. 70 Ordynacji podatkowej i poparcie projektu ustawy Konfederacji w tej sprawie, powołując się na istniejący raport. Wyraził nadzieję na szybkie procedowanie ustawy.
Straty dla budżetu są, bo rządzi Platforma Obywatelska, Donald Tusk i Andrzej Domański. To jest największa strata dla budżetu. (Oskarżenie opozycji o szkodzenie budżetowi)
A jak Platforma Obywatelska ma jakieś lepsze rozwiązanie, niech je zgłosi. Oczywiście nie ma, więc my ją zgłosimy. (Wyzwanie rządzącej partii, nacechowane pewnością siebie)