Sprawozdanie Komisji Śledczej do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości działań, a także występowania nadużyć, zaniedbań i zaniechań w zakresie legalizacji pobytu cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w okresie od dnia 12 listopada 2019 r. do dnia 20 listopada 2023 r.
Poselski projekt uchwały w sprawie zobowiązania Rady Ministrów do wycofania się z Traktatu Ottawskiego.
Kandydat na stanowisko Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych - Pan Jakub Groszkowski.
Kandydat na członka Krajowej Rady Sądownictwa - poseł Bartosz Kownacki.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie wyboru uzupełniającego do składu osobowego Komisji Śledczej do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości działań, a także występowania nadużyć, zaniedbań i zaniechań w zakresie legalizacji pobytu cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w okresie od dnia 12 listopada 2019 r. do dnia 20 listopada 2023 r.
Kandydat na członka Krajowej Rady Sądownictwa - poseł Bartosz Kownacki.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie wyboru składu osobowego Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych.
Ukończył Katolickie Liceum Ogólnokształcące pw. św. Augustyna w Warszawie, a w 2003 studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2003–2006 odbywał aplikację prokuratorską. W 2007 został wpisany na listę radców prawnych, a w 2009 otworzył własną kancelarię adwokacką. Był pełnomocnikiem części rodzin ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku w 2010. Przystąpił do Ruchu Odbudowy Polski. Od 2002 do 2006 przewodniczył Federacji Młodych ROP, był asystentem Jana Olszewskiego. W latach 2006–2007 pracował w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego jako dyrektor jej biura prawnego. Był także członkiem Komisji Likwidacyjnej do spraw WSI. Do 2009 był zatrudniony w Kancelarii Prezydenta RP. Bez powodzenia kandydował na radnego Warszawy w 2006 i do Sejmu w 2007 (startując…
9
4
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł wyraził zadowolenie z upamiętnienia żołnierzy AK, zaznaczając opóźnienie tego procesu. Wspomniał o hejtowaniu kombatantów w latach 90. i ich pragnieniu przekazania pamięci o walce o Polskę. Poseł przeprosił za opóźnienie i zakończył okrzykiem „Cześć i chwała bohaterom!”.
Szkoda, że kilkadziesiąt lat za późno. Szkoda, że kilkaset tysięcy żołnierzy Armii Krajowej tego czasu nie doczekało. (Poseł wyraża żal z powodu opóźnienia w uhonorowaniu żołnierzy AK).
Pamiętam, mówił o tym pan poseł Tomaszewski, jak wtedy ich hejtowano, jak powiedzielibyśmy dzisiejszym językiem, jak ich wyśmiewano, jak próbowano o nich zapomnieć, zamilczeć ich. (Poseł wspomina o negatywnym traktowaniu kombatantów w przeszłości).
Wówczas trzeba było to zamilczeć, bo to był niewygodny głos sumienia Polaków. (Poseł stwierdza, że głos kombatantów był niewygodny dla ówczesnych władz).