Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii.
Sprawozdanie Komisji Śledczej do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości działań, a także występowania nadużyć, zaniedbań i zaniechań w zakresie legalizacji pobytu cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w okresie od dnia 12 listopada 2019 r. do dnia 20 listopada 2023 r.
Poselski projekt uchwały w sprawie zobowiązania Rady Ministrów do wycofania się z Traktatu Ottawskiego.
Kandydat na stanowisko Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych - Pan Jakub Groszkowski.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie wyboru uzupełniającego do składu osobowego Komisji Śledczej do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości działań, a także występowania nadużyć, zaniedbań i zaniechań w zakresie legalizacji pobytu cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w okresie od dnia 12 listopada 2019 r. do dnia 20 listopada 2023 r.
Kandydat na członka Krajowej Rady Sądownictwa - poseł Bartosz Kownacki.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie wyboru składu osobowego Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych.
Ukończył Katolickie Liceum Ogólnokształcące pw. św. Augustyna w Warszawie, a w 2003 studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2003–2006 odbywał aplikację prokuratorską. W 2007 został wpisany na listę radców prawnych, a w 2009 otworzył własną kancelarię adwokacką. Był pełnomocnikiem części rodzin ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku w 2010. Przystąpił do Ruchu Odbudowy Polski. Od 2002 do 2006 przewodniczył Federacji Młodych ROP, był asystentem Jana Olszewskiego. W latach 2006–2007 pracował w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego jako dyrektor jej biura prawnego. Był także członkiem Komisji Likwidacyjnej do spraw WSI. Do 2009 był zatrudniony w Kancelarii Prezydenta RP. Bez powodzenia kandydował na radnego Warszawy w 2006 i do Sejmu w 2007 (startując…
10
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł wyraził zadowolenie z upamiętnienia żołnierzy AK, zaznaczając opóźnienie tego procesu. Wspomniał o hejtowaniu kombatantów w latach 90. i ich pragnieniu przekazania pamięci o walce o Polskę. Poseł przeprosił za opóźnienie i zakończył okrzykiem „Cześć i chwała bohaterom!”.
Szkoda, że kilkadziesiąt lat za późno. Szkoda, że kilkaset tysięcy żołnierzy Armii Krajowej tego czasu nie doczekało. (Poseł wyraża żal z powodu opóźnienia w uhonorowaniu żołnierzy AK).
Pamiętam, mówił o tym pan poseł Tomaszewski, jak wtedy ich hejtowano, jak powiedzielibyśmy dzisiejszym językiem, jak ich wyśmiewano, jak próbowano o nich zapomnieć, zamilczeć ich. (Poseł wspomina o negatywnym traktowaniu kombatantów w przeszłości).
Wówczas trzeba było to zamilczeć, bo to był niewygodny głos sumienia Polaków. (Poseł stwierdza, że głos kombatantów był niewygodny dla ówczesnych władz).
Poseł PiS zadeklarował wsparcie dla rządu w kwestiach bezpieczeństwa, krytykując jednocześnie powolne tempo budowy umocnień na granicy w porównaniu do działań poprzedniego rządu PiS.
My nie będziemy biegali na granicy z pizzą i śpiworami, my nie będziemy szkalowali polskiego munduru, my nie będziemy mówili, że te umocnienia to wielki wał, jak mówił Donald Tusk. (Kontrastując działania PiS z działaniami innych grup i wypowiedziami Donalda Tuska)
Wy rządzicie już blisko 15 miesięcy i co słyszę? Chcemy i planujemy wydać 10 mld. Chcemy, żeby pomogła nam Unia Europejska, chcemy uchwalić ustawę, chcemy drony, chcemy rowy przeciwczołgowe. (Wyliczając plany rządu bez konkretnych efektów)
Panie ministrze, Polska to nie Andora, potrzeba 800 km umocnień. (Użycie porównania do podkreślenia skali problemu)