Kandydat na stanowisko Zastępcy Przewodniczącego Trybunału Stanu - Pan Jacek Dubois.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pani Sabina Grabowska.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Adam Koczyk.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Marek Mikołajczyk.
Poselski projekt uchwały w sprawie ustalenia liczby wicemarszałków Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie wyboru sekretarzy Sejmu.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu projekt uchwały w sprawie powołania i wyboru składu osobowego Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw dotyczących prawa do przerywania ciąży.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu projekt uchwały w sprawie powołania i wyboru składu osobowego Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw dotyczących rynku pracy oraz cudzoziemców przebywających na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Uzyskał wykształcenie średnie ogólne, ukończył XXI Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Łodzi. Zaangażował się w działalność polityczną w ramach Platformy Obywatelskiej. W latach 2007–2010 kierował biurem poselskim Hanny Zdanowskiej. W 2016 został pełniącym obowiązki przewodniczącego partii w województwie łódzkim, funkcję tę pełnił do 2017. W wyborach samorządowych w 2010 i 2014 uzyskiwał mandat radnego Rady Miejskiej w Łodzi. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego tego gremium. W wyborach w 2018 został wybrany w skład Sejmiku Województwa Łódzkiego VI kadencji. W 2013 podjął pracę w Łódzkiej Spółce Infrastrukturalnej. Od 2019 zawodowo związany z Urzędem Miasta Łodzi, początkowo jako p.o. dyrektora Departamentu Obsługi i Administracji, a następnie jako p.o. dyrektora Departamentu Zdr…
41
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł poinformował o harmonogramie posiedzeń komisji sejmowych na dany dzień.
Poseł pochwalił działania rządu w zakresie opieki nad dziećmi do lat 3, krytykując jednocześnie poprzedni rząd. Zwrócił uwagę na programy takie jak „Aktywny maluch” i „Aktywny rodzic”, a także dodatek dla opiekunów. Zapytał o plany rządu na przyszłość w tym obszarze.
Raport ubóstwa za rok 2023, ponad 500 tys. polskich dzieci żyjących poniżej minimum egzystencjalnego. To jest spuścizna rządów Prawa i Sprawiedliwości. (Poseł atakuje poprzedni rząd, wskazując na wysoki poziom ubóstwa dzieci)
Z punktu widzenia mojego miasta, Łodzi, dzięki temu programowi udało się od 1 października wprowadzić bezpłatne publiczne żłobki w Łodzi. (Poseł chwali program rządowy i jego pozytywny wpływ na jego miasto)
Poseł przedstawił stanowisko klubu KO w sprawie projektu ustawy o zmianie systemu wizowego. Podkreślił, że projekt ma naprawić wady, które zagrażały bezpieczeństwu i reputacji Polski, a także wyeliminować nieprawidłowości ujawnione przez NIK, media i komisję śledczą. Zaznaczył, że ustawa ma uszczelnić system, wprowadzając m.in. nowe zasady weryfikacji wniosków i lepsze narzędzia kontroli. Poseł zaapelował o skierowanie projektu do dalszych prac.
Nie możemy także zapomnieć o aferze wizowej, która wstrząsnęła opinią publiczną.
Za rządów poprzedniej ekipy, państwa, dochodziło do sytuacji, w których system wizowy stał się podatny na korupcję i nadużycia.
Szanowni Państwo! Dziś musimy odpowiedzieć na kryzys zaufania obywateli do instytucji państwowych.
Poseł zapytał premiera o postulaty Polski w ramach prezydencji UE, szczególnie w kontekście cyfryzacji i raportu Draghiego. Pytał też o działania w zakresie dyplomacji cyfrowej i zwiększenie kompetencji służby zagranicznej w tej dziedzinie.
Opublikowany w zeszłym roku raport Mario Draghiego nie pozostawia złudzeń. Albo dokonamy ogromnej zmiany, albo nasza wspólnota gospodarcza odnośnie do państw Unii Europejskiej i Unia Europejska jako całość nie ma przyszłości. (Odniesienie do raportu Draghiego jako uzasadnienie potrzeby zmian w UE)
Jakie działania w czasie naszej prezydencji będą podejmowane, żeby urealnić ten postulat, żeby nasza współpraca na wymiarze międzynarodowym w zakresie cyfryzacji zacieśniała się? (Pytanie o konkretne działania w zakresie dyplomacji cyfrowej podczas prezydencji)
Poseł skrytykował poprzedni rząd za prorosyjską politykę i podkreślił, że Polska przejmuje prezydencję w UE w kluczowym momencie. Wezwał do wzmocnienia wschodniej granicy i podążania w kierunku silnej Europy, a nie ścieżką Węgier czy Słowacji.
Przejmujemy prezydencję po kraju, który wziął azymut Unii Europejskiej na Wschód, który już nie tylko depcze zasady Unii Europejskiej, udzielając azylu politycznego, nie tylko uśmiecha się do Władimira Putina, lecz także podaje mu rękę i chce z nim współpracować. (Ostre oskarżenie poprzedniego rządu o prorosyjskie działania)
Nie idźmy drogą Węgier, nie idźmy drogą Słowacji, nie idźmy w kierunku Putina. (Apel o odcięcie się od polityki Węgier i Słowacji oraz Rosji)
Idźmy w kierunku nowoczesnej, dobrej Europy, a w niej - silnej Polski. (Wezwanie do budowy silnej Polski w ramach nowoczesnej Europy)