Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Marek Czeszkiewicz.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Jan Majchrowski.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Adrian Salus.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Piotr Sak.
Kandydat na stanowisko Zastępcy Przewodniczącego Trybunału Stanu - Pan Piotr Łukasz Juliusz Andrzejewski.
Ukończyła II Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie. W latach 1995–2000 studiowała na Wydziale Prawa Filii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Rzeszowie, uzyskując w tej dziedzinie tytuł zawodowy magistra. W czasie studiów zajmowała się społecznie udzielaniem porad prawnych w ramach biura studenckiego. W 2014 uzyskała stopień doktora nauk prawnych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na podstawie rozprawy zatytułowanej Usiłowanie usunięcia organów władzy państwowej i usiłowanie zmiany ustroju państwa w orzecznictwie Wojskowego Sądu Rejonowego w Rzeszowie w latach 1946–1955. W 2000 rozpoczęła pracę w nowo utworzonym rzeszowskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu na stanowisku inspektora ds. administracyjnych. Od 2002 do 2005 była …
73
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Posłanka PiS alarmuje o dramatycznej sytuacji finansowej szpitali powiatowych po roku rządów nowej koalicji, spowodowanej brakiem stabilnych płatności za nadwykonania i wzrostem kosztów energii. Jako przykład podała szpital w Nisku, który zawiesił działalność oddziałów. Zapytała ministra zdrowia o planowane działania naprawcze.
Dla niektórych oznacza to przysłowiowe już wydłużenie kolejek na zabiegi specjalistyczne, ale dla innych chorych to wyrok śmierci. (O dramatycznych konsekwencjach zadłużenia szpitali powiatowych).
Kiedy minister zdrowia zdecyduje o wypłaceniu przez NFZ szpitalom należności za nadwykonania nielimitowane? (Pytanie retoryczne skierowane do ministra zdrowia).
Czy zostaną uregulowane należności za świadczenia limitowane wykonane w 2024 r.? (Pytanie o konkretne działania naprawcze).
Jaki jest system wsparcia dla szpitali zadłużonych w następstwie nieprzewidywalności wypłat wykonywanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia? (Pytanie o systemowe rozwiązanie problemu zadłużenia szpitali).
Posłanka PiS krytykuje rząd Tuska za politykę fiskalną, która według niej prowadzi do nadmiernego deficytu i obciąża obywateli. Pyta, czy rząd planuje 'uzdrowienie' finansów kosztem społeczeństwa i czy wydatki na obronność będą uwzględniane przy ustalaniu procedury nadmiernego zadłużenia.
Nie wiem, jak to jest, ale ilekroć do władzy dochodzi Donald Tusk i Platforma Obywatelska, tylekroć w stosunku do państwa polskiego wszczynana jest procedura nadmiernego deficytu. (Oskarżenie o powtarzalność problemu zadłużenia za rządów PO).
A potem - pani minister, chciałam zapytać, czy takie są założenia uzdrowienia sytuacji finansowej w Polsce - kosztem obywateli decyduje się o corocznych podwyżkach akcyzy na tytoń i alkohol, o rezygnacji z tarczy osłonowej dla obywateli oraz małych i średnich przedsiębiorstw w związku ze wzrostem cen gazu, prądu oraz ciepła systemowego, następuje decyzja o braku waloryzacji świadczeń w programach społecznych i rodzinnych, podwyższa się podatek od nieruchomości oraz ogranicza się wydatki na służbę zdrowia. (Wyliczenie negatywnych skutków polityki rządu dla obywateli).
Posłanka PiS skrytykowała obecny rząd za brak realizacji obietnic wyborczych dotyczących podniesienia kwoty wolnej od podatku, przypominając o jej wzroście za rządów PiS i proponując poselski projekt ustawy w celu poprawy sytuacji finansowej obywateli.
Niestety zmiana władzy i przejęcie jej 13 grudnia, jak się okazało, na skutek kłamstw mamiących m. in. obietnicą zwiększenia kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł większość Polaków, sprawiła, że realizacja tego projektu nie jest możliwa. (Posłanka krytykuje obecny rząd za niespełnienie obietnic wyborczych dotyczących kwoty wolnej od podatku).
Posłanka wygłosiła oświadczenie dotyczące pomocy udzielonej uchodźcom z Ukrainy w 2022 roku, podkreślając szybką reakcję i solidarność państwa polskiego. Następnie zwróciła się z pytaniami do ministra o liczbę ukraińskich dzieci w polskich szkołach oraz liczbę przypadków, w których ustanowiono polskich opiekunów prawnych pobierających świadczenie 800+ na te dzieci.
22 lutego 2022 r. na granicy polsko-ukraińskiej przyjmowaliśmy w punktach recepcyjnych uruchomionych przez administrację rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz polskie służby ukraińskich uciekinierów, którzy szukali w Polsce bezpieczeństwa, uciekali przed rosyjskimi rakietami.
Trudno byłoby im odmówić prawa do bezpiecznego pobytu tutaj.
Posłanka wygłosiła pochwałę działań rządu PiS w zakresie obniżania bezrobocia, podając przykład Podkarpacia. Następnie zwróciła się z pytaniem do obecnego rządu, w jaki sposób proponowana zmiana ustawy wpłynie na sytuację długotrwale bezrobotnych i zapewni pierwszeństwo w zatrudnieniu obywatelom polskim.
Dzisiaj rząd koalicji 13 grudnia przypisuje sobie sukces w postaci obniżenia bezrobocia w Polsce. Tymczasem to rząd Prawa i Sprawiedliwości, skutecznie realizując politykę prorozwojową, stwarzał warunki do tego, by przedsiębiorcy tworzyli nowe miejsca pracy.
W statystyce to wygląda np. na Podkarpaciu tak, że w 2013 r. było ponad 17% bezrobotnych, czyli 164 tys. osób bez pracy, a dzisiaj jest to 64,5 tys., co stanowi 8,3% mieszkańców mojego regionu.