Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pani Sabina Grabowska.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Adam Koczyk.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Marek Mikołajczyk.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Przemysław Rosati.
Kandydat na stanowisko Zastępcy Przewodniczącego Trybunału Stanu - Pan Jacek Dubois.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu projekt uchwały w sprawie powołania i wyboru składu osobowego Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw dotyczących prawa do przerywania ciąży.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu projekt uchwały w sprawie powołania i wyboru składu osobowego Komisji Nadzwyczajnej do spraw ochrony zwierząt.
W 2009 uzyskała licencjat z administracji publicznej w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Ostrołęce, a w 2012 magisterium z zarządzania zasobami ludzkimi. Podjęła pracę w Urzędzie Miejskim w Łomży. Przez dziesięć lat prowadziła w tym mieście świetlicę dla dzieci uchodźczych. Dołączyła do Platformy Obywatelskiej, została wiceprzewodniczącą struktur tej partii w Łomży. Z ramienia Koalicji Obywatelskiej bez powodzenia kandydowała na radną Łomży w 2018 oraz na posłankę w 2019. W wyborach w 2023 kandydowała do Sejmu z drugiego miejsca listy KO w okręgu podlaskim; uzyskała mandat posłanki X kadencji, otrzymując 13 511 głosów. W 2024 z ramienia tej koalicji bez powodzenia startowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu nr 3 (otrzymała 6198 głosów).
41
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Posłanka z KO przedstawiła projekt internetowy www.namelomza.pl, którego celem jest ocalenie pamięci o mieszkańcach ziemi łomżyńskiej i popularyzacja wiedzy o historii regionu poprzez genealogiczne poszukiwania i tworzenie bazy danych nazwisk.
Główną ideą projektu było ocalenie i przywracanie pamięci o dawnych mieszkańcach historycznej ziemi łomżyńskiej i mazowiecko-podlaskiego pogranicza, by kolejne pokolenia ich potomków miały podstawy do świadomego rozeznawania własnej tożsamości oraz godnego i efektywnego wykorzystania, ochrony i współtworzenia dziedzictwa, jakie przejęły. (Posłanka opisuje główny cel projektu 'namelomza.pl')
Strona ta, wpisana w nią idea upowszechniania wiedzy o historii miejsc, dziejach rodów i rodzin, stanowi wyjątkową w skali kraju formułę popularyzacji zasobów do identyfikacji tożsamości kulturowej ludzi i miejsc. (Posłanka podkreśla unikalność projektu w skali kraju)
Posłanka zadała pytanie dotyczące projektu ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom. Odnosząc się do własnego doświadczenia, podkreśliła wagę integracji cudzoziemców pracujących w Polsce. Zapytała, czy rząd przewiduje w ustawie mechanizmy wspierające ten proces.
Przez ponad 10 lat pracowałam [z] cudzoziemcami i wiem, jak ważny jest to aspekt, by integrować osoby pracujące u nas.
Potrzebne jest holistyczne podejście, potrzeba adaptacji społeczeństwa przyjmującego i przyjmowanego.
Poseł skrytykował politykę UE, zarzucając jej negatywny wpływ na Polskę, w tym uzależnienie energetyczne od Niemiec, wysokie koszty dla rodzin, ograniczanie suwerenności i zagrożenie paktem migracyjnym. Zapytał o szczegóły realizacji kamieni milowych KPO i działania przeciwko unikaniu opodatkowania przez korporacje.
Fit for 55, zielony ład, Unia promuje odchodzenie od węgla, czyli naszego strategicznego surowca. Zamykają kopalnie, zamykają elektrownie, w tym Dolną Odrę, żeby kupować prąd i ciepło od Niemców, żeby kupować wiatraki od Niemców, żeby kupować fotowoltaikę od Niemców. (Mówiąc o negatywnych skutkach polityki UE)
To proszę powiedzieć, panie ministrze, co dokładnie Polska musi jeszcze zrobić, żeby otrzymać pieniądze, które powinniśmy dawno otrzymać, a które Unia celowo wstrzymywała, żeby doprowadzić do władzy w Polsce agenta niemieckich interesów. (Oskarżając UE o celowe działania przeciwko Polsce)
Chowajcie swoje córki, żeby nie było tak jak w Wielkiej Brytanii, gdzie państwo bardziej staje po stronie gwałcicieli niż ich ofiar. (Mówiąc o zagrożeniach związanych z paktem migracyjnym)