Poselski projekt uchwały w sprawie powołania Komisji Śledczej do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości czynności operacyjno-rozpoznawczych podejmowanych m.in. z wykorzystaniem oprogramowania Pegasus przez członków Rady Ministrów, służby specjalne, Policję, organy kontroli skarbowej oraz celno-skarbowej w okresie od dnia 16 listopada 2015 r. do dnia 20 listopada 2023 r.
Poselski projekt uchwały w sprawie powołania Komisji Śledczej do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości działań podjętych w celu przygotowania i przeprowadzenia wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2020 roku w formie głosowania korespondencyjnego.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustaw w celu wsparcia odbiorców energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła oraz niektórych innych ustaw.
Poselski wniosek w sprawie wyboru pana Donalda Franciszka Tuska na Prezesa Rady Ministrów.
Poselski projekt uchwały w sprawie powołania Komisji Śledczej do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości działań, a także występowania nadużyć, zaniedbań i zaniechań w zakresie legalizacji pobytu cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w okresie od dnia 1 stycznia 2019 r. do dnia 20 listopada 2023 r..
Ukończył studia z zakresu filologii polskiej na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego (1979) oraz studia podyplomowe z zakresu public relations w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu (1999), na kierunku menedżer samorządu w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (2014) i MBA w Collegium Humanum – Szkole Głównej Menedżerskiej w Warszawie. W latach 1979–1992 pracował jako instruktor teatralny w Wojewódzkim Domu Kultury w Koninie oraz jako kierownik Górniczego Domu Kultury w tym mieście. W latach 1990–2005 prowadził własną działalność gospodarczą. W latach 2006–2011 był przewodniczącym rady społecznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie. W 2001 zaangażował się w działalność nowo powstałej Platformy Obywatelskiej w Koninie, do 2010 był członkiem jej zarządu wiel…
30
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł z KO mówił o transformacji energetycznej, podkreślając konieczność skutecznego wydatkowania środków. Zapowiedział prezentację białej księgi transformacji w kwietniu oraz dialog polityczny w Koninie. Zaznaczył, że w Koninie wdrażana jest sprawiedliwa transformacja z budżetem 1700 mln zł.
Hasła stają się ciałem, słowo staje się rzeczywistością. (Początek wypowiedzi, podkreślenie wagi działań)
Ministerstwo Przemysłu w czasie tej prezydencji kończyć będzie białą księgę transformacji, której przez 8 lat nie zrobiliście. Nie zrobiliście żadnej strategii transformacyjnej. (Krytyka poprzedniego rządu i zapowiedź działań obecnego)
To będzie przykład na to, jak hasła stają się rzeczywistością, bo w Koninie wdrażamy proces sprawiedliwej transformacji, przeznaczając na to 1700 mln zł, a w czasie tej konferencji będziemy weryfikować to, co się udało zrobić, i to, co jest wyzwaniem. (Podsumowanie z podkreśleniem konkretnych działań i planów)
Poseł skrytykował innego posła za powielanie kłamstw i metod SB, odwołując się do własnych doświadczeń z niesłusznymi oskarżeniami. Nazwał go esbeckim narzędziem.
Do pana mówię, do pana, którego wystąpienie było jak wystąpienie esbeka. (Poseł Tomasz Piotr Nowak zwraca się do posła Pawła Jabłońskiego, krytykując jego wypowiedź)
Ktoś, kto pomawia inne osoby, nie sprawdziwszy, jak wygląda rzeczywistość, tak naprawdę powiela materiały SB i staje się ramieniem zbrojnym Służby Bezpieczeństwa. (Poseł Nowak oskarża posła Jabłońskiego o powielanie kłamstw SB)
Pan z tej mównicy powiela esbeckie kłamstwa. Pan i takie osoby jak pan są dla mnie jak typowe esbeckie narzędzia, które funkcjonują teraz. (Poseł Nowak ostro krytykuje posła Jabłońskiego, nazywając go narzędziem esbeckim)
Poseł zaniepokojony bezpieczeństwem energetycznym Polski po 2030 roku, zaproponował oddzielne aukcje dla gazu, wyłączając DSR-y. Skrytykował pomysł oparcia energetyki na węglu, uznając go za nieekonomiczny i nieekologiczny.
Można zaklinać rzeczywistość, ale fakty są takie, że musimy zapewnić bezpieczeństwo energetyczne Polski po 2030 r., które jest niestety w stanie zagrożenia. (Poseł Nowak podkreśla pilną potrzebę działań w sektorze energetycznym)
Panie ministrze, czy nie należy oddzielnie zrobić aukcji dla gazowo-parowych rozwiązań, wyłączając z nich DSR-y? (Poseł Nowak zadaje konkretne pytanie dotyczące mechanizmów aukcyjnych)
Węgla pan nie obroni, węgiel po prostu przegrywa. A gdybyśmy my teraz postawili na węgiel, to nie dość, że poszlibyśmy w kierunku klimatycznego skansenu, to jeszcze poszlibyśmy w kierunku gospodarczego skansenu. (Poseł Nowak krytykuje strategię opartą na węglu, wskazując na jej negatywne konsekwencje)
Poseł wygłosił krytykę reakcji posłów z frakcji EKR na oświadczenie premiera Donalda Tuska dotyczące polityki klimatycznej UE. Według posła, reakcja ta była szkodliwa dla interesu Polski, ponieważ premier proponował weryfikację założeń unijnej polityki klimatycznej w celu zrównoważenia zmian klimatycznych z racjonalnymi cenami energii. Poseł zarzucił posłom EKR atakowanie premiera i osłabianie jego politycznego znaczenia, podkreślając, że interes Polski powinien łączyć, a nie dzielić.
Smutny dzień był wczoraj, kiedy na bardzo poważne i bardzo mądre oświadczenie premiera Donalda Tuska posłowie z frakcji PiS zareagowali w sposób obrzydliwy.
Tak się nie robi, bo interes Polski jest interesem, który powinien nas łączyć, a nie powodować jazgot w Unii Europejskiej.