Poselski projekt uchwały w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 12 lipca 2024 r. w sprawie wyrażenia przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie posła Marcina Romanowskiego oraz uchwał Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 12 lipca 2024 r. w sprawie wyrażenia przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła Marcina Romanowskiego.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o sejmowej komisji śledczej.
Poselski projekt uchwały w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 28 czerwca 2024 r. w sprawie wyrażenia przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła Michała Piotra Wosia.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w latach 2023-2025 oraz niektórych innych ustaw.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo ochrony środowiska oraz niektórych innych ustaw.
Poselski wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bartłomieja Sienkiewicza.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu projekt uchwały w sprawie powołania i wyboru składu osobowego Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw dotyczących prawa do przerywania ciąży.
Ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku oraz w 1993 studia z zakresu wychowania muzycznego na Wydziale Pedagogicznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy. Ukończyła studia podyplomowe m.in. na UMK w Toruniu, na UWM w Olsztynie i w WSKSiM w Toruniu. W 2005 na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu uzyskała stopień doktora nauk humanistycznych ze specjalizacją pedagogika religii na podstawie pracy pt. Kształtowanie postaw religijnych uczniów na katechezie szkolnej w gimnazjum. Podjęła pracę jako nauczycielka, zatrudniona w szkołach podstawowych, następnie w jednym z włocławskich gimnazjów. Została również pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Kujawskiej Szkole Wyższej we Włocławku. Zaangażowała się w działalność polityczną w ramach…
35
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Posłanka skrytykowała obecny rząd za wstrzymanie budowy stopnia wodnego w Siarzewie, argumentując, że zagraża to bezpieczeństwu przeciwpowodziowemu regionu Kujaw. Zarzuciła koalicji, że uległa presji Partii Zielonych, ignorując potrzeby mieszkańców i samorządów.
Miało być pięknie, ale przyszła koalicja 13 grudnia i wszystko zepsuła. (Krytyka działań obecnej koalicji rządzącej po 13 grudnia)
Pamiętamy, jak jeszcze niedawno obecna wiceminister klimatu Urszula Zielińska otwarcie sprzeciwiała się budowie stopnia wodnego w Siarzewie, uczestnicząc w czasie pandemii w nielegalnym, niezarejestrowanym proteście pod hasłem: Zapora w Siarzewie to wielkie badziewie. (Przytoczenie przeszłych działań wiceminister jako dowód na hipokryzję)
Partia Zielonych, do której należy zielona pani wiceminister, otrąbiła sukces w swoich mediach społecznościowych, ukazując zniweczenie budowy stopnia wodnego w Siarzewie jako swój ogromny sukces. (Krytyka partii Zielonych za zadowolenie z zablokowania inwestycji)
Dlaczego torpedujecie tę ważną dla regionu Kujaw inwestycję, kompletnie nie licząc się z bezpieczeństwem ludzi? (Pytanie retoryczne skierowane do koalicji rządzącej, zarzucające im brak troski o bezpieczeństwo)
Posłanka wygłosiła oskarżenie pod adresem koalicji rządzącej, zarzucając jej chęć wprowadzenia cenzury i ograniczenia wolności słowa. Porównała działania koalicji do praktyk z czasów PRL, wskazując na próby przejęcia kontroli nad mediami publicznymi i ograniczenia dostępu dziennikarzy do informacji. Posłanka pytała retorycznie o powody tych działań i ewentualne plany wprowadzenia cenzury w internecie i mediach społecznościowych.
Koalicja 13 grudnia chce zamknąć Polakom usta.
Najpierw siłowe przejęcie mediów publicznych i wyłączenie sygnału TVP rodem z głębokiej komuny, później niewpuszczanie dziennikarzy wolnych mediów na sztab kryzysowy, na konferencje i spotkania z partyjnym kandydatem na urząd prezydenta...
Niestety koalicja 13 grudnia próbuje wskrzesić najgłębszą cenzurę, jedną z największych zmór PRL.
Czy chcecie utworzyć główny urząd kontroli prasy, publikacji i widowisk?
Czy i od kiedy zamierzacie wprowadzić cenzorów działających w Internecie, w mediach społecznościowych, a może w całej przestrzeni publicznej?