Kandydat na stanowisko Zastępcy Przewodniczącego Trybunału Stanu - Pan Jacek Dubois.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pani Sabina Grabowska.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Adam Koczyk.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Marek Mikołajczyk.
Poselski projekt uchwały w sprawie ustalenia liczby wicemarszałków Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu projekt uchwały w sprawie powołania i wyboru składu osobowego Komisji Nadzwyczajnej do spraw zmian w kodyfikacjach.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie wyboru uzupełniającego do składu osobowego Komisji Śledczej do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości działań podjętych w celu przygotowania i przeprowadzenia wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2020 roku w formie głosowania korespondencyjnego.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie wyboru nowego składu osobowego Komisji do Spraw Unii Europejskiej.
Ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kształciła się podyplomowo na kierunku rozwój lokalny i gospodarka samorządu terytorialnego w procesie integracji europejskiej na Uniwersytecie Łódzkim oraz z gospodarki nieruchomościami na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Od 2000 do 2002 pracowała w Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Kalisza. Zaangażowała się w działalność polityczną w ramach Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W kwietniu 2004 zrezygnowała z członkostwa w partii i przystąpiła do Socjaldemokracji Polskiej, z listy której kandydowała w tym samym roku do Parlamentu Europejskiego. Stała na czele struktur SDPL w Kaliszu. W 2007 była kandydatką tej partii na liście LiD do Sejmu. Powróciła potem do SLD, w 2011 jako…
52
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Posłanka wygłosiła krótkie oświadczenie dotyczące przyszłości rolnictwa, w którym podkreśliła potrzebę konsultacji z rolnikami w sprawie WPR po 2027 r. i zapytała ministra o plany rządu w zakresie bezpieczeństwa żywnościowego podczas polskiej prezydencji.
Jak państwo zadbacie w czasie naszej prezydencji o bezpieczeństwo żywnościowe i co będzie w tym względzie i dla nas wszystkich, i dla was priorytetem? (Posłanka zadaje pytanie ministrowi dotyczące bezpieczeństwa żywnościowego, podkreślając wagę tej kwestii)
Posłanka wygłosiła oświadczenie dotyczące projektu ustawy o zmianie Kodeksu karnego w zakresie mowy nienawiści. Podkreśliła wieloletnie zaniedbania w tym obszarze i zaapelowała do opozycji o poparcie projektu, który ma wzmocnić ochronę przed przestępstwami z nienawiści.
Wszystkie te wnioski różnych organizacji przez lata trafiały w nicość, bo w kraju rządziła partia, dla której mowa nienawiści stała się codziennością, językiem powszechnym i symbolem tworzenia własnych idei. (Posłanka krytykuje poprzedni rząd za ignorowanie problemu mowy nienawiści.)
Dzisiaj macie szansę się zrehabilitować. Mówię to do waszego prawicowego obozu. (Posłanka apeluje do opozycji o poparcie projektu.)
Pokażcie, że dla nich chcecie naprawić dziś to, czego nie zdołaliście w swej niemocy zrobić przez ostatnie lata. Czy stać was na ten gest? (Posłanka pyta opozycję, czy jest gotowa naprawić błędy przeszłości.)
Posłanka odniosła się do projektu ustawy o rynku pracy i służbach zatrudnienia, podkreślając jego wagę. Zwróciła jednak uwagę na problem dzielenia pracowników na lepszych i gorszych poprzez dodatek motywacyjny, z którego nie będą mogli korzystać wszyscy. Posłanka zapytała ministerstwo o motywacje stojące za tą zmianą i plany ewentualnego wdrożenia korekt, nawiązując do wcześniejszych ustaleń z Komisją Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego.
Niestety obecne przepisy w tym brzmieniu dzielą pracowników na lepszych i gorszych.
To działanie demotywujące.
Posłanka skrytykowała projekt ustawy, argumentując, że doprowadzi on do orzekania o ważności wyborów przez neosędziów, co pogłębi kryzys w sądownictwie. Zaapelowała o zmiany w projekcie, aby umocnić sędziów, a nie neosędziów.
Ta ustawa, choć rozumiem, że jej celem jest próba rozwiązania tego węzła gordyjskiego w wymiarze sprawiedliwości, to niestety pułapka i dalsze pogłębianie kryzysu; pułapka, która w konsekwencji doprowadzi do tego, że ostatecznie w sprawie stwierdzenia ważności wyborów prezydenckich orzekać będą tylko sami neosędziowie, a to bardzo niebezpieczne, złe i destrukcyjne. (Omawiając ustawę, posłanka wskazuje na jej potencjalne negatywne skutki.)
Tak wynika z wypowiedzi sędziów, którzy po latach walki o praworządność i przywrócenie prawnego ładu w tej sprawie nie chcą i nie będą zasiadać w jednym składzie z neosędziami, zresztą nieprawidłowo powołanymi w drodze PiS-owskiego zamachu na ustrój państwa. (Posłanka argumentuje, że sędziowie nie chcą współpracować z neosędziami.)