Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Maciej Miłosz.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Poselski projekt uchwały w sprawie protestów rolników i rozwiązania trudnej sytuacji w polskim rolnictwie.
Poselski projekt uchwały w sprawie ustalenia liczby wicemarszałków Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.
Ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Lublinie. Absolwent inżynierii pożarniczej w Szkole Głównej Służby Pożarniczej (uzyskał tytuł zawodowy inżyniera w 2009 oraz magisterium w 2011). Odbył też studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej oraz w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Został również absolwentem Collegium Humanum. Z zawodu menedżer, związany z w sektorem motoryzacyjnym. Został prezesem Stowarzyszenia „Świdnicki Klub Motocyklowy Usarz” oraz prezesem Fundacji Kisiela. Dołączył do partii KORWiN (przemianowanej w 2022 na Nową Nadzieję). Stanął na czele jej struktur okręgowych, później objął funkcję wiceprezesa ugrupowania. Pełnił też funkcję prezesa Partii Kierowców, w 2022 wykreślonej z ewidencji partii politycznych. W wyborach samorządowych w 2018 z l…
43
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł wyraził poparcie dla projektu ustawy o zmianie przepisów podatkowych, zwracając uwagę na skomplikowany system podatkowy w Polsce i potrzebę jego uproszczenia. Zadał pytanie o plany cyfryzacji w tym zakresie.
Błąd podatnika kosztuje go wiele stresu i walkę z urzędnikami. (Opisując trudności obywateli w kontaktach z urzędami)
Poseł wygłosił krytyczną wypowiedź dotyczącą projektu zmian w Kodeksie Karnym, wyrażając obawę przed wykorzystaniem go do tłumienia wolności słowa i prześladowania osób o poglądach niezgadzających się z lewicą. Podkreślił, że jego ugrupowanie będzie bronić wolności słowa.
Tworzycie pałkę do bicia po głowie wszystkich, których poglądy politykom Lewicy po prostu nie pasują. (Otwarcie krytykujące proponowane zmiany)
W Hiszpanii nauczyciel został zawieszony za stwierdzenie, że istnieją tylko dwie płcie. (Przykład mający udowodnić tezę posła)
Kogo będziecie zatem ścigać? Czy mówienie o niekompetencji młodszych w danym zawodzie albo o tym, że ktoś ze względu na wiek nie nadaje się do pełnienia swoich obowiązków, też będzie ścigane przez przejętą przez was prokuraturę? (Retoryczne pytania mające wywołać emocje)
Dość lewicowych bzdur. (Ostre i emocjonalne podsumowanie)
Poseł wygłosił krytyczną wypowiedź dotyczącą wydatków na pomoc Ukrainie, w szczególności programu 800+ dla obywateli Ukrainy. Skupił się na kwestii celowości programu, potencjalnych nadużyć i braku działań w celu odzyskania środków. Zadał pytania dotyczące liczby Ukraińców pobierających świadczenie pomimo zamieszkiwania na Ukrainie oraz mechanizmów kontroli nad wypłatą tych środków. Zakończył apelem o zaprzestanie finansowania programów pomocowych z podatków Polaków.
Jakie cele przyświecały rządzącym, gdy uchwalano program 800+ dla obywateli Ukrainy?
Jak wielu obywateli Ukrainy zostało przyłapanych na wyłudzaniu tego świadczenia?
Tu nie chodzi o jakieś wirtualne zapisy na kontach, a o pieniądze zabrane z naszych ciężko zarobionych pieniędzy, z naszych podatków.
Dość finansowania wszystkich z pieniędzy ciężko pracujących Polaków.
Dość dalszego zadłużania Polski.
Poseł wygłosił opinię na temat projektu ustawy o zmianie warunków prowadzenia działalności gospodarczej. Zaznaczył, że projekt w wielu aspektach jest korzystny, szczególnie w kwestii stymulowania inwestycji i zwiększenia bezpieczeństwa biznesu. Poseł pochwalił propozycje dotyczące amortyzacji i kontroli podatkowych. Jednocześnie wyraził wątpliwości co do ograniczenia tajemnicy skarbowej, widząc w tym potencjalne naruszenie prawa do prywatności.
Projekty idące na rękę przedsiębiorcom w większości nie zyskują jednak akceptacji koalicji rządzącej, co wiele mówi nam o jej priorytetach i poglądach, które są, o ile jakieś są, raczej szkodliwe.
Inwestycje to oczywiście motor napędowy każdego kraju, a tych niestety może być w Polsce coraz mniej ze względu na rosnącą konkurencję w Europie.
Stanowiłoby to jednak znaczne ograniczenie tajemnicy skarbowej między podatnikiem a organem podatkowym i jawnie wkraczałoby w zakres naruszający konstytucyjne prawo do prywatności, zwłaszcza jeśli regulacje dotyczyłyby podmiotów prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą lub działalność w formie spółki cywilnej.
Poseł podziękował za współpracę w kwestii cyfryzacji i zapytał o plany rządu dotyczące wzmocnienia cyfrowej suwerenności Polski w kontekście prezydencji w UE, szczególnie w obliczu zagrożenia ze strony Chin.
Chciałbym jednak, żeby słuchający nas dzisiaj Polacy usłyszeli odpowiedź na jedno z kluczowych według mnie pytań (Poseł Pejo podkreśla wagę pytania o działania rządu w kontekście cyfryzacji i prezydencji w UE).
Jakie konkretne kroki planuje Ministerstwo Cyfryzacji w ramach priorytetów polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, aby wzmocnić cyfrową suwerenność, jednocześnie wspierając rozwój krajowych innowacji technologicznych zwiększających konkurencyjność polskiego sektora IT? (Poseł Pejo zadaje konkretne pytanie o plany Ministerstwa Cyfryzacji w kontekście prezydencji w UE).
To żadna tajemnica, że Chiny są na drodze do przejęcia narzędzi innowacyjności. (Poseł Pejo wskazuje na zagrożenie ze strony Chin w kontekście innowacyjności).