Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Marek Czeszkiewicz.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Jan Majchrowski.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Adrian Salus.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Piotr Sak.
Kandydat na stanowisko Zastępcy Przewodniczącego Trybunału Stanu - Pan Piotr Łukasz Juliusz Andrzejewski.
Córka Jana i Ewy. Ukończyła studia z zarządzania w Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie w 2009. Specjalizowała się w rachunkowości i zarządzaniu firmą. W latach 1997–2009 pracowała w Urzędzie Gminy Tarnów. Potem była dyrektorem instytucji kulturalnych – Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów oraz Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów. Jako działaczka społeczna pełniła funkcję prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Tarnów. Należy do Prawa i Sprawiedliwości. W wyborach samorządowych w 2014 została wybrana na radną Sejmiku Województwa Małopolskiego V kadencji. W wyborach w 2018 ponownie uzyskała mandat radnej, otrzymując blisko 73 tys. głosów, co stanowiło drugi indywidualny wynik w Polsce wśród wszystkich kandydatów na radnych sejmików (po Adamie Struziku). 19 listopad…
41
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Posłanka PiS apeluje o pomoc finansową dla gminy Kozłowo po pożarze szkoły w Szkotowie, krytykując brak wsparcia ze strony rządu i porównując go do pomocy udzielanej w przeszłości poszkodowanym przez powodzie. Dodatkowo krytykuje wypowiedź szefowej resortu edukacji.
Nie do pomyślenia jest dla mnie pozostawienie poszkodowanych bez wsparcia. (Podkreślenie konieczności wsparcia dla poszkodowanych)
Szkoda, że przedstawiciele władzy w Polsce nie mają takiego poczucia. Szkoda, że nie biorą przykładu z poprzedników. (Krytyka obecnych władz za brak wsparcia i porównanie z poprzednikami)
Zamiast tego szefowa resortu edukacji, odpowiedzialnego za kształcenie młodych pokoleń, obraża swój naród, głosząc na międzynarodowej konferencji związanej z 80. rocznicą wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Auschwitz słowa tak skandaliczne, że aż niegodne tego, by je po raz kolejny publicznie cytować. (Krytyka wypowiedzi szefowej resortu edukacji)
Posłanka zwróciła uwagę na niedobór pielęgniarek w Polsce, podkreślając ich wysokie zapotrzebowanie na rynku pracy, emigrację, starzenie się kadry i rosnące wymagania edukacyjne. Zaznaczyła potrzebę zwiększenia możliwości kształcenia pielęgniarek na uczelniach wyższych.
Według wszelkich raportów o zatrudnieniu pielęgniarki są jednym z najbardziej poszukiwanych zawodów na rynku pracy zarówno w całej Polsce, jak i lokalnie. (kontekst: przedstawienie problemu niedoboru pielęgniarek)
Najnowsze dane mówią, że już 20 tys. przedstawicielek tego zawodu wyjechało do pracy za granicę. (kontekst: skala problemu emigracji pielęgniarek)
Rokrocznie od wielu już lat kształcenie pielęgniarek na wyższych uczelniach, w tym na Akademii Tarnowskiej, bije rekordy popularności, czego z tego miejsca największej tarnowskiej uczelni serdecznie gratuluję. (kontekst: pozytywny aspekt popularności studiów pielęgniarskich)
Posłanka opisała Orszaki Trzech Króli jako ważne wydarzenia integrujące społeczności i wyraziła dumę z udziału mieszkańców swojego okręgu wyborczego w tych uroczystościach.
Orszaki Trzech Króli coraz tłumniej przechodzą ulicami miast, miasteczek i wsi w Polsce. (Posłanka opisuje popularność Orszaków Trzech Króli)
To największe uliczne jasełka na świecie, polegające, jak wiadomo, na przejściu ulicami dzieci i królów, którzy zmierzają do stajenki, aby pokłonić się nowo narodzonemu Jezusowi. (Posłanka opisuje tradycję Orszaków Trzech Króli)
Jestem bardzo dumna, że tarnowski okręg wyborczy, który reprezentuję, stanął na wysokości zadania i do tego niezwykle wartościowego przedsięwzięcia zaprosił prawdziwe tłumy zainteresowanych. (Posłanka wyraża dumę z organizacji Orszaku w swoim okręgu)
Posłanka wygłosiła apel o większą dbałość o zabytki w Polsce. Zwróciła uwagę na problem niszczejących budynków, zwłaszcza w mniejszych miastach, których renowacja przekracza możliwości finansowe samorządów. Posłanka podała przykład zabytkowej kamienicy w Tarnowie, której los jest niepewny ze względu na brak środków na renowację. Zaznaczyła, że poprzedni rząd miał program dotacyjny na tego typu obiekty, a obecny nie kontynuuje tego programu. Zaapelowała do rządu o docenienie dziedzictwa przodków i wsparcie finansowe dla renowacji zabytków.
W całej Polsce, zwłaszcza w mniejszych miastach, nie brakuje historycznych i pięknych niegdyś budynków, które niszczeją, a ze względu na wysokie koszty ich renowacji, przewyższające możliwości samorządów, popadają w coraz większą ruinę.
Poprzedni rząd, rząd Zjednoczonej Prawicy realizował program dotacyjny dedykowany tego rodzaju miejscom. Niestety nie ma on dziś podobnej kontynuacji.
Posłanka wygłosiła oświadczenie dotyczące planowanej inwestycji w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie. Poinformowała o planach przebudowy i rozbudowy szpitala, w tym utworzenia Centralnego Bloku Operacyjnego i doposażenia pracowni diagnostycznych. Posłanka podkreśliła, że inwestycja ma być dedykowana głównie pacjentom onkologicznym i ma kosztować ok. 120 mln zł, z czego 80 mln zł szpital stara się pozyskać z Ministerstwa Zdrowia. Wspomniała również o planowanej budowie Ośrodka Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży, na którą szpital również oczekuje dofinansowania.
W Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie planowana jest jedna z największych inwestycji w historii.
Ma powstać jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie obiektów medycznych w Polsce.
To kolosalne przedsięwzięcie ma być dedykowane głównie pacjentom onkologicznym, których z roku na rok przybywa.