Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks postępowania karnego.
Poselski projekt uchwały w sprawie ustanowienia roku 2026 Rokiem Stanisława Staszica.
Poselski projekt uchwały w sprawie poparcia dla rezolucji Parlamentu Europejskiego dotyczącej białej księgi o przyszłości europejskiej obrony.
Poselski projekt uchwały w sprawie upamiętnienia ofiar Obławy Augustowskiej w jej 80. rocznicę.
Poselski projekt uchwały w sprawie ustalenia liczby wicemarszałków Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.
Ukończył m.in. pedagogikę w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Kielcach. Od 1984 pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego w szkole podstawowej w Bilczy. W 2008 objął stanowisko świętokrzyskiego wicekuratora oświaty. Instruktor Związku Harcerstwa Polskiego w stopniu harcmistrza. W latach 2001–2005 był członkiem Rady Naczelnej ZHP. W latach 1998–2010 był radnym powiatu kieleckiego trzech kadencji, w trakcie drugiej zasiadał w prezydium rady powiatu. W wyborach w 2010 kandydował do sejmiku świętokrzyskiego. Nie uzyskał mandatu, jednak w grudniu 2010 został radnym w miejsce Zdzisława Wrzałki. W wyborach parlamentarnych w 2011 uzyskał mandat poselski jako kandydat z listy Platformy Obywatelskiej, otrzymując 6057 głosów w okręgu kieleckim. W 2015 bez powodzenia ubiegał się o reelekcję. W 2018…
10
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł sprawozdawca informuje, że Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi wnosi o uchwalenie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o funduszach promocji produktów rolno-spożywczych bez poprawek, mającego na celu rozszerzenie katalogu roślin oleistych i działań wspieranych przez fundusze promocji.
Informuję, że Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi po przeprowadzeniu pierwszego czytania oraz rozpatrzeniu tego projektu ustawy na posiedzeniu w dniu 4 lutego 2025 r. wnosi, aby Wysoki Sejm uchwalić raczył projekt ustawy w tym druku zawarty bez poprawek. (Poseł informuje o rekomendacji komisji.)
Rzecz jasna zmiany te mają mieć pozytywny wpływ na cały sektor biokomponentów i biopaliw ciekłych. (Poseł podkreśla pozytywny wpływ zmian.)
W związku z tym otrzymałem informację, że koalicja w tej sprawie będzie zgłaszała poprawkę w trakcie tego czytania. (Poseł zapowiada poprawkę koalicji.)
Poseł podziękował za debatę nad zmianami w ustawie o funduszach promocji produktów rolno-spożywczych, podkreślając korzyści dla rolnictwa i potrzebę systemowego zajęcia się problemami pszczelarstwa, w tym weryfikacją jakości importowanego miodu. Wyraził nadzieję na pozytywne zakończenie prac nad ustawą.
Mam przekonanie, że proponowane zmiany idą w bardzo dobrym kierunku i że będą korzystne dla polskiego rolnictwa. (Podkreślenie pozytywnego wpływu zmian w ustawie na rolnictwo)
Jak wszyscy widzicie, ta poprawka i sytuacja pszczelarstwa zdominowały naszą dyskusję. (Stwierdzenie o dominacji tematu pszczelarstwa w debacie)
Jako przykład powiem, że w Polsce nie mamy nawet jednego urządzenia, nawet jednej maszyny, która by sprawdziła, czy to, co sprowadzamy z zagranicy, to jest miód, czy też produkt powstały z syropu ryżowego. (Uwydatnienie problemu braku kontroli jakości importowanego miodu)
Poseł sprawozdawca poinformował o rekomendacjach Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi dotyczących poprawek do ustawy o funduszach promocji produktów rolno-spożywczych, wzywając do odrzucenia części z nich i przyjęcia pozostałych oraz całości ustawy.
Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi po rozpatrzeniu tych poprawek na posiedzeniu w dniu 21 lutego 2025 r. wnosi, aby Wysoki Sejm raczył poprawki 1., 5. i 6. odrzucić, a poprawki 2., 3. i 4. oraz całość ustawy - przyjąć. (Poseł przedstawia konkretne rekomendacje komisji dotyczące poprawek do ustawy).