Poselski projekt uchwały w sprawie wsparcia protestów obywatelskich w Gruzji oraz potępienia stosowania przemocy wobec ich uczestników.
Poselski projekt uchwały w sprawie upamiętnienia bohaterów Rewolucji 1905 roku w 120. rocznicę jej wybuchu.
Poselski projekt uchwały w sprawie upamiętnienia 105. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem w Pucku.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o drogach publicznych.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks pracy.
Syn Alfonsa i Felicji Plocke. Jest absolwentem Zespołu Szkół Rolniczych w Kłaninie. Ukończył następnie studia na Wydziale Rolniczym Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Uzyskał także stopień naukowy doktora nauk rolniczych. Został członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej. Od 1983 do 1990 pracował jako nauczyciel w Zespole Szkół Rolniczych w Kłaninie. W latach 1990–2001 przez trzy kadencje pełnił funkcję wójta gminy Krokowa. Od 1999 zasiadał we władzach wojewódzkich Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego. W 2001 dołączył do Platformy Obywatelskiej. Z listy PO w 2001 i 2005 był wybierany na posła IV i V kadencji w okręgu gdyńskim. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz trzeci został posłem, otrzymując 15 763 głosy. 23 listopada 2007 objął stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnict…
16
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł rozpoczął swoją wypowiedź od podkreślenia wagi bezpieczeństwa żywnościowego. Zadał ministrowi pytania dotyczące negocjacji między Komisją Europejską a Ukrainą, wpływu członkostwa Ukrainy w UE na WPR oraz zależności między umową KE z Mercosurem a przystąpieniem Ukrainy do UE.
Dobrze, że w trakcie naszej prezydencji bezpieczeństwo żywnościowe jest na pierwszym miejscu. (Poseł rozpoczyna wypowiedź od podkreślenia wagi bezpieczeństwa żywnościowego.)
Jaki wpływ na wspólną politykę rolną może mieć członkostwo Ukrainy w Unii Europejskiej? (Poseł zadaje pytanie o przyszłość WPR w kontekście członkostwa Ukrainy w UE.)
Poseł Kazimierz Plocke uzasadnił projekt uchwały upamiętniającej 105. rocznicę Zaślubin Polski z Morzem w Pucku, podkreślając historyczne znaczenie tego wydarzenia dla tożsamości i rozwoju regionu Pomorza i Kaszub.
Na pytanie gen. Hallera, dlaczego nie złapali tego pierścienia, Kaszubi odpowiedzieli: Znajdziemy go w Szczecinie. (Poseł opowiada anegdotę o reakcji Kaszubów na wrzucenie pierścienia do morza przez generała Hallera).
To też świadczy o przywiązaniu do tej ziemi, do tradycji naszych ojców. I wreszcie mamy swój kawałek wolnego kraju, wolnego państwa, o które zabiegały pokolenia naszych ojców, praojców, dlatego te zaślubiny mają wyjątkowy charakter. (Poseł podkreśla znaczenie zaślubin dla tożsamości narodowej i wolności Polski).
Stoimy przed pytaniem, czy te zaślubiny dały nam możliwości, czy te możliwości są właściwie wykorzystywane, jeżeli chodzi o rozwój społeczno-gospodarczy. (Poseł stawia pytanie o wpływ zaślubin na rozwój regionu).
Poseł z klubu KO zadeklarował poparcie dla uchwały upamiętniającej Zaślubiny Polski z Morzem, potwierdził coroczne obchody w Pucku, Władysławowie i Gdyni oraz wyraził dumę Kaszubów z przynależności do Polski.
Odpowiadając koledze posłowi Foltynowi: tak, uroczystości będą. (Poseł odpowiada na pytanie dotyczące organizacji uroczystości związanych z rocznicą zaślubin.)
Më Kaszëbi móme wielgô era, co przënależime do Polszczi, a naje Môłe ë Wiëldzie Morze to bram? na całij swiat. (Poseł wyraża dumę Kaszubów z przynależności do Polski i podkreśla znaczenie Morza Bałtyckiego.)