Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks wykroczeń.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o Trybunale Stanu.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne oraz niektórych innych ustaw.
Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studiował także stosunki międzynarodowe i filozofię na tej samej uczelni; w ramach stypendiów kształcił się na Uniwersytecie Rzymskim „La Sapienza”, Uniwersytecie w Mesynie, Università per stranieri di Siena oraz Akademii Kijowsko-Mohylańskiej w Kijowie. Został też absolwentem Szkoły Prawa Włoskiego i Europejskiego na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył aplikację adwokacką w Krakowie, w 2015 zdał egzamin adwokacki. W latach 2010–2014 współpracował z Klubem Jagiellońskim jako analityk specjalizujący się w sprawach relacji międzynarodowych. Działał także w Centrum Analiz Fundacji Republikańskiej. Przez kilka lat wykładał na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. W latach 2013–2015 był prezes…
40
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł skrytykował komisję śledczą, zarzucając jej nieskuteczność i kłamstwa. Stwierdził, że komisja nie znalazła dowodów na nielegalne wydawanie wiz, a jej działania były kosztowne dla podatników.
Przed zeszłorocznymi wyborami kreowaliście tutaj wizje straganów, na których miały być sprzedawane nielegalne wizy. (Opis sytuacji: Poseł Przydacz ironicznie przywołuje przedwyborcze argumenty opozycji.)
Mówiliście o setkach tysięcy nielegalnych wiz wydanych w ramach procedury korupcyjnej. I co się okazało? Okazało się, że wasza komisja śledcza nie ustaliła nawet jednego przypadku nielegalnie wydanej wizy w procedurze korupcyjnej. (Opis sytuacji: Poseł Przydacz konfrontuje wcześniejsze oskarżenia opozycji z ustaleniami komisji.)
Bzdury opowiadacie, że jakieś firmy zewnętrzne wydawały wizy. Tylko konsul może wydawać wizy. (Opis sytuacji: Poseł Przydacz stanowczo zaprzecza tezie o udziale firm zewnętrznych w wydawaniu wiz.)
Ile kosztowała wasza komisja? Ile kosztowała polskiego podatnika praca waszej komisji, która ustaliła zero nielegalnych wiz? (Opis sytuacji: Poseł Przydacz pyta o koszty działania komisji, podkreślając brak efektów jej pracy.)
Poseł PiS krytykuje rząd za brak działań blokujących pakt migracyjny, zarzuca kłamstwa w sprawie zaliczania Ukraińców i pyta o plan zatrzymania paktu oraz zaliczenia uchodźców z Ukrainy.
Wystarczyło, żeby Donald Tusk wrócił do władzy w Polsce, i wrócił temat relokacji migrantów. (Mówiąc o rzekomym wpływie powrotu Tuska na kwestię relokacji migrantów.)
Panie ministrze, pan musi wiedzieć, że pakt migracyjny to są rozporządzenia, a nie dyrektywy i tutaj niczego nie trzeba implementować. (Krytykując wypowiedź premiera o implementacji paktu.)
Jeżeli nic w tej sprawie nie zrobicie, a na razie nie zrobiliście nic, to ono po prostu wejdzie w życie i zacznie obowiązywać zasada: relokuj albo płać. (Strasząc konsekwencjami braku działań rządu.)
Komisja Europejska wysypała was, komisarz bowiem na pytanie jednego z europarlamentarzystów odpowiedział, że żadnych Ukraińców, których miliony przyjęliśmy w trakcie pierwszej fazy rosyjskiej wojny przeciwko Ukrainie, po prostu nam nie zaliczą. (Zarzucając rządowi kłamstwo w sprawie zaliczania Ukraińców.)
Poseł PiS krytykuje ministra Szłapkę za unikanie odpowiedzi w sprawie rozporządzenia europejskiego i zarzuca rządowi Donalda Tuska popieranie paktu migracyjnego, co potwierdzają Niemcy. Twierdzi, że rząd kłamie w kampanii wyborczej.
Przecież taki festiwal kłamstw i hipokryzji godny chyba tylko Donalda Tuska przedstawił pan minister Szłapka, ale nie odpowiedział na podstawowe pytanie. (Oskarżenie ministra o kłamstwa i hipokryzję)
Jak pan nie potrafi odpowiadać na pytania, niech pan zdejmie ten ufundowany przez polskiego podatnika krawat i wyjdzie stąd, bo pan nie umie dyskutować. (Apel do ministra o ustąpienie)
Dlatego że Donald Tusk, szanowni państwo, powiedział: Polska będzie beneficjentem paktu migracyjnego. (Stwierdzenie, że Tusk popiera pakt migracyjny)
Niemcy wychodzą i mówią, że będzie przyspieszony pakt. Wy z uwagi na swoją kampanię będziecie dzisiaj kłamać i mamić Polaków. (Oskarżenie rządu o kłamstwa w kampanii wyborczej)
Poseł PiS skrytykował odrzucenie przez koalicję rządzącą projektu ustawy o rozwoju infrastruktury, w tym CPK i kolei dużych prędkości, argumentując, że to działanie godzi w interesy Polski i preferuje zagraniczne wpływy.
Rzeczywiście dzisiaj na posiedzeniu Komisji Infrastruktury polskiego Sejmu miała miejsce absolutnie skandaliczna sytuacja. 200 tys. podpisów obywateli zostało de facto wyrzuconych do kosza. (Poseł opisuje sytuację odrzucenia projektu ustawy popartego podpisami obywateli)
Ludzie dniami, tygodniami stali na ulicy po to, aby zbierać podpisy popierające projekt, który ma tak naprawdę wywindować Polskę na inny poziom infrastrukturalny, na inny poziom gospodarczy. (Poseł podkreśla zaangażowanie społeczne w poparcie projektu)
Ten projekt ustawy de facto zobowiązuje rząd do tego, aby takie miasta jak Kalisz, Ostrów Wielkopolski, Sieradz czy Brzeziny rzeczywiście miały kolej szybkich prędkości - oni głosują przeciw, wyrzucają go do kosza. (Poseł wskazuje na konkretne miasta, które miałyby skorzystać na projekcie)
Chcą nas zdegradować gospodarczo, infrastrukturalnie, jak rozumiem, patrząc tylko na to, co ewentualnie przypłynie z Zachodu i jakie nowe synekury jeden czy drugi polityk Platformy Obywatelskiej dostanie w Berlinie czy w Brukseli. (Poseł sugeruje, że odrzucenie projektu ma związek z interesami zagranicznymi i korzyściami dla polityków PO)
Mówimy takiemu podejściu: nie. Mówimy: tak dla CPK. (Poseł wyraża sprzeciw wobec działań koalicji rządzącej i poparcie dla CPK)
Poseł skrytykował dokument dotyczący polskiej prezydencji w Radzie UE, zarzucając mu nieaktualność, brak strategii w relacjach transatlantyckich i pominięcie kwestii Trójmorza. Stwierdził, że dokument nie odpowiada na obecne wyzwania geopolityczne i jest nieadekwatny do sytuacji.
mam wrażenie, że on jest raczej na wczoraj, a nie na jutro. (Poseł krytykuje dokument przedstawiony przez rząd)
A państwo odpowiadacie na pytania, które były aktualne parę miesięcy temu, a już nie są aktualne dziś. (Poseł zarzuca rządowi brak aktualności w podejściu do problemów)
Bezpieczeństwo Europy - bardzo dobre hasło. (Poseł przyznaje, że hasło jest dobre, ale zaraz przechodzi do krytyki)
Przychodzi do władzy prezydent Trump, dla którego Trójmorze było ważne. Dla was to Trójmorze, jak rozumiem, przestaje być ważne. To bardzo źle. (Poseł krytykuje brak uwzględnienia Trójmorza w planach rządu)