Poselski wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Ministra Nauki Dariusza Wieczorka.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu oraz ustawy - Kodeks karny.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z usuwaniem skutków powodzi.
Poselski projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych ze wsparciem finansowym dla poszkodowanych przez powódź w 2024 roku.
Poselski projekt uchwały w 500. rocznicę Hołdu Pruskiego.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie wyboru nowego składu osobowego Komisji do Spraw Unii Europejskiej.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie wyboru uzupełniającego do składu Komisji do Spraw Unii Europejskiej.
Syn Zbigniewa i Krystyny. W 2006 uzyskał tytuł zawodowy magistra inżyniera z zakresu zootechniki w Akademii Rolniczej w Krakowie. Pracował m.in. jako kierownik marketingu w prywatnym przedsiębiorstwie i koordynator w starostwie powiatowym. Zaangażował się w działalność polityczną w ramach Prawa i Sprawiedliwości. W 2006, 2010 i 2014 uzyskiwał mandat radnego miejskiego w Bielsku-Białej. W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydował do Sejmu z ósmego miejsca na liście PiS w okręgu bielskim. Został wybrany na posła VIII kadencji, otrzymując 12 262 głosy. W lipcu 2019 powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. W wyborach w 2019 z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję, uzyskując 23 907 głosów. W listopadzie 2019, po…
24
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł wygłosił krótkie oświadczenie, w którym wyraził zaniepokojenie dwoma aspektami projektu ustawy Prawo lotnicze: odpowiedzialnością za zestrzelenie drona w dobrej wierze oraz wiekiem operatorów dronów.
W jaki sposób odpowiadać będą osoby, które mogą zestrzelić drona, mogą zlikwidować drona, w przypadku gdy robią to w dobrej wierze, a ten dron wyrządzi komuś krzywdę? (Poseł Puda pyta o odpowiedzialność za zestrzelenie drona)
Czy ministerstwo, pan minister myślą o tym, jak rozwiązać kwestię związaną z tym, że czternastolatkowie będą mogli obsługiwać drony, a osoby w wieku starszym, które są dużo bardziej dojrzałe, po utracie uprawnień nie będą mogły dronów użytkować? (Poseł Puda pyta o wiek operatorów dronów)
Poseł z PiS przedstawił stanowisko klubu w sprawie nowelizacji prawa lotniczego, podkreślając wzrost zagrożeń w lotnictwie i potrzebę bazy danych o przeszkodach. Zwrócił uwagę na zwiększoną biurokrację i rozbieżności opinii co do wysokości zgłaszanych obiektów. Klub PiS zgłosił poprawki do projektu, mając na celu poprawę bezpieczeństwa, ale wyraził obawy dotyczące biurokracji.
Te przepisy nakładają obowiązki również na wszystkich inwestorów, a więc z drugiej strony jest to z pewnością ustawa, która powoduje zwiększenie prac biurokratycznych. (Mówiąc o wadach ustawy)
Oczywiście możemy dyskutować na temat tego, czy ta wysokość jest odpowiednia, czy 50-100 m to wysokość, o której powinniśmy dyskutować. (Mówiąc o rozbieżnościach w opiniach na temat wysokości obiektów)
Mamy nadzieję, że zostaną one przegłosowane. Liczymy na to, że projekt ustawy poprawi przede wszystkim, bo taki jest cel, bezpieczeństwo naszego kraju. (Wyrażając nadzieję na poprawę bezpieczeństwa dzięki ustawie)
Poseł PiS pyta, kto pokryje koszty inwestycji, które nie zostaną zrealizowane z powodu nowych regulacji prawa lotniczego i krótkiego okresu zgłaszania, sugerując konsultacje z inwestorami.
Pytanie brzmi: Kto wówczas poniesie koszty tej inwestycji? Kto będzie zwracał tym inwestorom czas i pieniądze, poniesione koszty związane z tym, że ten okres zgłaszania jest tak krótki? (Poseł pyta o odpowiedzialność za straty inwestorów)
Naszym zdaniem powinniśmy przedyskutować z inwestorami kwestię tego okresu. (Poseł apeluje o konsultacje z inwestorami)
Poseł PiS opowiedział się za budową CPK, krytykując Koalicję Obywatelską za blokowanie projektu i ignorowanie głosów obywateli. Zarzucił KO działanie antyobywatelskie i zaprzeczenie własnym deklaracjom o potrzebie dyskusji na komisjach sejmowych.
Posłowie Koalicji Obywatelskiej po prostu nie zdali egzaminu z bycia koalicją obywatelską, bo są antyobywatelscy. (Ostra krytyka KO za rzekome działanie wbrew interesom obywateli)
A więc gdzie mamy dyskutować, szanowni państwo: tutaj, w Sejmie, na posiedzeniach komisji czy na ulicach? Sami sobie odpowiedzcie na to pytanie. (Retoryczne pytanie skierowane do oponentów, sugerujące hipokryzję)
Komisja również pokazała, że posłowie Koalicji Obywatelskiej mają w nosie podpisy, mają w nosie ludzi, którzy zbierali podpisy na ulicach podczas złej pogody, którzy chcieli ewidentnie wesprzeć nasz projekt. (Emocjonalny zarzut ignorowania woli obywateli)