Kandydat na stanowisko Zastępcy Przewodniczącego Trybunału Stanu - Pan Jacek Dubois.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pani Sabina Grabowska.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Adam Koczyk.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Marek Mikołajczyk.
Poselski projekt uchwały w sprawie ustalenia liczby wicemarszałków Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.
Absolwentka biologii na Wydziale Biologii, Geografii i Oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego (1997). Podjęła pracę jako nauczycielka, została wicedyrektorką Zespołu Szkół Technicznych w Szczecinku. Działała w radzie osiedla. W wyborach w 2014 bezskutecznie kandydowała do rady miejskiej Szczecinka z ramienia Platformy Obywatelskiej (uzyskała 245 głosów). W 2016 została jednak radną w wyniku wyborów uzupełniających. W 2018 została natomiast wybrana na radną powiatu szczecineckiego; startowała z ramienia Koalicji Obywatelskiej, otrzymując 417 głosów. W wyborach parlamentarnych w 2023 kandydowała do Sejmu z szóstego miejsca listy KO w okręgu koszalińskim. Uzyskała mandat posłanki X kadencji z wynikiem 9170 głosów (drugi wynik wśród kandydatów KO w okręgu).
51
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Posłanka wygłosiła podziękowania dla Ministerstwa Zdrowia i innych instytucji za wpisanie leku na achondroplazję na listę leków refundowanych.
Wpisanie leku na achondroplazję na listę leków refundowanych to wielka szansa na wyleczenie dzieci oraz nadzieja dla rodzin pacjentów, którzy od dawna oczekiwali skutecznego leczenia. (Posłanka podkreśla wagę refundacji leku)
Posłanka wygłosiła apel o rozszerzenie katalogu przestępstw motywowanych uprzedzeniami o kategorie takie jak wiek, niepełnosprawność, płeć i orientacja seksualna, aby lepiej chronić grupy mniejszościowe przed dyskryminacją i przemocą. Podkreśliła również wagę edukacji antydyskryminacyjnej i skutecznego systemu kar.
Przepisy nie chronią wszystkich grup mniejszościowych szczególnie narażonych na dyskryminację, uprzedzenia i przemoc, dlatego należy rozszerzyć katalog przestępstw o kategorie: wieku, niepełnosprawności, płci i orientacji seksualnej. (Posłanka argumentuje za koniecznością rozszerzenia katalogu przestępstw z nienawiści)
Posłanka wygłosiła krótkie oświadczenie dotyczące projektu zmian w Kodeksie postępowania karnego, popierając potrzebę zmian, ale wyrażając wątpliwości co do skrócenia okresu tymczasowego aresztowania. Zapytała o stanowisko Ministra Sprawiedliwości.
Budzi jednak wątpliwości propozycja ograniczenia okresu stosowania tymczasowego aresztowania do 1 miesiąca. (Posłanka wyraża wątpliwość co do kluczowej zmiany w projekcie ustawy.)
Posłanka wygłosiła krótkie oświadczenie, w którym pochwaliła zmiany w ustawie o opiece nad dziećmi do lat 3, ale skrytykowała poprzedni rząd za zwłokę w ich wprowadzeniu.
Dlaczego musieliśmy czekać do 2023 r., chociaż PiS rządził 8 lat? (Posłanka retorycznie pyta o powody opóźnień w reformie systemu opieki nad dziećmi, wskazując na długi okres rządów PiS)
Posłanka KO wskazała na niegospodarność Lasów Państwowych za rządów PiS, w szczególności na nadmierne wydatki na promocję i media, co jej zdaniem przyczyniło się do nadmiernego deficytu.
W obszarze: działalność promocyjno-medialna, głównie z funduszu leśnego, w latach 2020-2023 wydano na szeroko rozumianą promocję 47 mln. (Mówiąc o raporcie NIK dotyczącym wydatków Lasów Państwowych)
Tylko umowa z wykonawcą opiewa na 35 mln. Część billboardów składowana jest w różnych miejscach w Polsce. (Opisując nieprawidłowości w kampanii billboardowej)
Na działalność edukacyjną i dokształcanie pracowników Lasy Państwowe wydały ok. 1,5 mln zł, tylko i wyłącznie na edukację na dwóch uczelniach: o. Rydzyka oraz Collegium Humanum. (Krytykując wybór uczelni dofinansowywanych przez Lasy Państwowe)
To niegospodarność PiS doprowadziła do nadmiernego deficytu. (Podsumowując swoje wystąpienie)