Poselski wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bartłomieja Sienkiewicza.
Poselski wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Ministra Sprawiedliwości Adama Bodnara.
Poselski projekt uchwały w sprawie upamiętnienia Eugeniusza Romera w 70. rocznicę śmierci.
Poselski wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Marcina Kierwińskiego.
Kandydat na stanowisko Wicemarszałka Sejmu RP - poseł Elżbieta Witek.
Brak druków
Wychowywał się w Wieluniu. W 2013 ukończył studia farmaceutyczne na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Pracował następnie w jednej z aptek w Wieluniu. Został członkiem Prawa i Sprawiedliwości, objął funkcję jego przewodniczącego w gminie Wieluń, a w 2015 – w powiecie wieluńskim. W 2010 bez powodzenia kandydował do rady gminy Wieluń, zaś w 2014 został wybrany na radnego powiatu wieluńskiego. W 2015 bez powodzenia kandydował z 11. miejsca listy PiS do Sejmu w okręgu sieradzkim, otrzymując 8499 głosów i zajmując ósme miejsce wśród kandydatów swojej partii, której przypadło w tym okręgu siedem miejsc w Sejmie. W 2018 kandydował na stanowisko burmistrza Wielunia, przechodząc do drugiej tury, w której uzyskał 23,57% głosów i przegrał z Pawłem Okrasą. Uzyskał wówczas …
48
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł skrytykował koalicję rządzącą za brak propozycji dla przedsiębiorców i jednoczesne zatwierdzanie podwyżek cen energii, po czym zadał pytania wnioskodawcom projektu ustawy o zmianie Ordynacji podatkowej.
Jakie propozycje dla przedsiębiorców ma Lewica, oprócz zatwierdzonych taryf podwyżki gazu o 25% od 1 stycznia czy podwyżki cen prądu i odrzucenia naszych propozycji zamrożenia cen energii dla przedsiębiorców? (Retoryczne pytanie skierowane do Lewicy, o nacechowaniu krytycznym.)
Poseł pochwalił poprzedni rząd za dobre lata dla samorządów i liczne inwestycje. Docenił inicjatywę ustawodawczą, ale pytał o jednolite zasady interpretacyjne dla samorządów i podatników.
Teraz już sami samorządowcy z PSL-u mówią, że po prostu jest bieda. (Poseł Rychlik kontrastuje wcześniejsze inwestycje z obecną, rzekomo trudną sytuacją finansową samorządów)
Panie Pośle Kowalski! Pragnę bardzo docenić tę cenną inicjatywę, która wypełni pewną lukę, niestety często wykorzystywaną na niekorzyść właścicieli nieruchomości. (Poseł Rychlik rozpoczyna swoje pytanie od pochwały, ale jednocześnie sugeruje istnienie nadużyć)
Poseł wygłosił krytyczne oświadczenie dotyczące wstrzymania inwestycji Orlenu w Olefiny III, łącząc tę decyzję z premierem Donaldem Tuskiem i określając go mianem „likwidatora Polski marzeń”.
Niestety Donald Tusk i jego ekipa ten wielki cywilizacyjny projekt wstrzymali. (Poseł Rychlik oskarża rząd o wstrzymanie inwestycji w Olefiny III)
Dzisiaj należy nie tylko nazwać premiera Donalda Tuska tak: ˝bieda Tuska˝, ale także: likwidator Polski marzeń (Poseł Rychlik używa mocnych słów wobec premiera Tuska).
Poseł wygłosił oświadczenie dotyczące wykorzystania polskiego rzepaku w produkcji biopaliw oraz potencjalnego zagrożenia dla polskiego rolnictwa ze strony umowy z Mercosur. Zadał ministrowi pytania dotyczące pochodzenia rzepaku używanego przez Orlen i gotowości rządu do wetowania umowy z Mercosur.
Czy polskie spółki Skarbu Państwa, a dokładnie Orlen, który produkuje paliwa z biokomponentami, czerpią te biokomponenty? I czy te biokomponenty są produkowane tylko i wyłącznie z polskiego rzepaku, czy czasami nie wkradł się tam też rzepak ukraiński? (Poseł pyta o pochodzenie rzepaku używanego przez Orlen)
Czy jesteście w stanie poświęcić limuzyny, gabinety, wygodne fotele za weto wobec umowy z Mercosur? (Poseł pyta o gotowość rządu do poświęceń w celu ochrony polskiego rolnictwa)
Poseł skrytykował dyskusję na temat oszczędności posłów i zapytał o technikalia dotyczące opodatkowania odsetek od lokat w kontekście proponowanej ustawy, posługując się hipotetycznym przykładem Donalda Tuska.
Przypuśćmy, że Donald Tusk, który ma miesięcznie 30 tys. emerytury, ma pięć kont bankowych po 110 tys. zł. (Poseł Rychlik używa hipotetycznego przykładu Donalda Tuska, aby zilustrować swoje pytanie o technikalia opodatkowania)
Chciałbym zapytać, panie pośle, w przypadku którego konta będzie po prostu zwolniony od tego podatku i w jaki sposób ten podatek zostanie od niego wyciągnięty. (Bezpośrednie pytanie posła Rychlika dotyczące praktycznego zastosowania proponowanych przepisów)