Poselski projekt uchwały w sprawie obrony polskich rolników.
Poselski projekt uchwały w sprawie trudnej sytuacji w rolnictwie i spełnienia postulatów strajkujących rolników.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Poselski projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu wprowadzenia renty wdowiej.
Kandydat na stanowisko Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych - Pan Jakub Groszkowski.
Brak druków
Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej. Ukończył International MBA, program prowadzony przez Centre for Management Training i Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, a także studia podyplomowe z zakresu relacji międzynarodowych i dyplomacji w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz międzyuczelniane studia podyplomowe z zakresu oceny i wyceny zasobów przyrodniczych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Szkole Głównej Handlowej. Stopień doktora nauk rolniczych w dyscyplinie nauki leśne uzyskał w Instytucie Badawczym Leśnictwa. Kierował Akademickim Centrum Edukacji Ekologicznej Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Był zastępcą naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Skierniewic…
49
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł wygłosił oświadczenie krytykujące decyzję minister klimatu o wstrzymaniu gospodarki leśnej, wskazując na możliwe negatywne konsekwencje finansowe i ekologiczne. Zapytał o odpowiedzialność za straty i obarczył winą rząd oraz partię Polska 2050.
Polskie Lasy Państwowe przetrwały zabory, dwie wojny światowe, okupację niemiecką, czasy PRL-u, a obecnie zostaną zniszczone przez rząd Tuska, konkretnie przez przedstawicieli partii Polska 2050, której szefem jest kandydat na urząd prezydenta RP pan marszałek Szymon Hołownia. (Mocne, historyczne porównanie mające na celu podkreślenie powagi sytuacji i obarczanie winą rządu i partii Polska 2050)
Poseł wygłosił oświadczenie dotyczące inicjatywy referendalnej w sprawie przyszłości polskiego leśnictwa, nawiązując do deklaracji marszałka Sejmu o częstym wykorzystywaniu tego narzędzia.
Referendum. Przecież prezydent ma w ręku to narzędzie. Prezydent w Polsce konstytucyjnie ma inicjatywę referendalną za zgodą Senatu. Ja was chcę zapewnić, że jeżeli będę prezydentem, to co roku będę pytał Senat i zwracał się do niego, czy jest gotowy na to. (Poseł Sałek cytuje Szymona Hołownię w sprawie referendum)
Ale też przynajmniej raz w roku chciałbym proponować Senatowi, bo taka jest droga referendum, referendum w ważnych dla Polaków sprawach. (Drugi cytat z wypowiedzi Szymona Hołowni)
Bronimy lasów polskich. (Poseł Anna Ewa Cicholska przerywa wystąpienie posła Sałka)
Poseł z PiS krytykuje minister klimatu za wstrzymywanie cięć w lasach i tworzenie nowych rezerwatów, w tym na terenach nieznanych Lasom Państwowym, co uważa za niszczenie zrównoważonego modelu leśnictwa.
Model polskiego leśnictwa oparty jest o zasady wielofunkcyjnej i trwale zrównoważonej gospodarki leśno-przyrodniczej. (wprowadzenie do tematu)
Czyli Lasy Państwowe mają wstrzymać gospodarkę leśną m.in. na terenach, o których jeszcze nie wiedzą. (podsumowanie decyzji ministerstwa)
Poseł PiS skrytykował działania Ministerstwa Kultury, które podjęło kroki prawne przeciwko Muzeum im. św. Jana Pawła II, pytając o motywy i intencje resortu oraz kwestionując, czy rząd uznaje rolę papieża w historii Polski.
W związku z powyższym zastanawiam się, w czyim interesie działa resort kultury, niszcząc dotychczasowe wysiłki w celu upamiętnienia miejsca i roli papieża Polaka w historii Polski. (Pytanie retoryczne podkreślające zaniepokojenie posła działaniami ministerstwa)
Czy rząd 13 grudnia nie uznaje roli św. Jana Pawła II w historii Polski? (Pytanie sugerujące brak uznania dla Jana Pawła II przez obecny rząd)
Poseł wygłosił oświadczenie upamiętniające 81. rocznicę rozstrzelania więźniów politycznych z Pawiaka w Skierniewicach przez Niemców w 1943 roku.
20 grudnia przypada 81. rocznica rozstrzelania przez Niemców więźniów politycznych z Pawiaka, którzy zostali zabici na rogu ul. Mszczonowskiej i ul. Rawskiej w Skierniewicach. (Poseł rozpoczyna swoje oświadczenie od podania konkretnej daty i miejsca zbrodni)
Do dziś nie jest znane miejsce pochówku ofiar tej zbrodni z warszawskiego Pawiaka, którzy wówczas zginęli na ziemi skierniewickiej. (Poseł podkreśla wciąż nierozwiązaną kwestię miejsca pochówku ofiar)
Cześć ich pamięci! Chwała bohaterom! (Poseł kończy oświadczenie, oddając hołd ofiarom)