Brak druków
Brak druków
Ukończyła szkołę średnią w Środzie Wielkopolskiej, a następnie studia z teologii fundamentalnej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Kształciła się też na Internationale Akademie für Philosophie w Liechtensteinie w zakresie fenomenologii, a także w szkole hotelarskiej. W 2014 na tej macierzystej uczelni w Lublinie uzyskała stopień doktora nauk teologicznych na podstawie pracy zatytułowanej Chrystologia fundamentalna w świetle pism Josepha Ratzingera – Benedykta XVI. Pracowała jako menedżer hotelu w Liechtensteinie, prowadziła restaurację w Środzie Wielkopolskiej, pracowała też w branży nieruchomości. Zajęła się również prowadzeniem gospodarstwa agroturystycznego w powiecie średzkim. W 2020 zaangażowała się w kampanię wyborczą Szymona Hołowni. Dołączyła do założonej przez niego partii Po…
34
0
0
Brak członkostwa w komisjach
Posłanka Ewa Schädler podkreśliła znaczenie młodzieżowych rad miast, które angażują młodych ludzi w sprawy społeczne i polityczne. Zorganizowała wizytę przedstawicieli rad w Sejmie i wyraziła swoje wsparcie dla inicjatyw młodzieżowych.
Młodzieżowe rady miast to doskonały przykład aktywności obywatelskiej, jak i społecznej, która pozwala młodym ludziom nie tylko na wyrażanie swoich opinii, lecz także na aktywne uczestnictwo w podejmowaniu decyzji, które wpływają na ich codzienne życie. (Posłanka opisuje korzyści płynące z działalności młodzieżowych rad.)
Jako parlamentarzystka zawsze będę wspierała wszystkie inicjatywy, które dają młodym ludziom głos w sprawach publicznych. (Posłanka deklaruje swoje wsparcie dla młodzieży.)
Wierzę, że takie działania stanowią inwestycję w przyszłość, pozwalając młodym ludziom rozwijać swoje pasje, umiejętności i odpowiedzialność obywatelską. (Posłanka wyraża przekonanie o pozytywnym wpływie zaangażowania młodzieży na przyszłość.)
Posłanka wygłosiła poparcie dla projektu ustawy o zatrudnianiu cudzoziemców, podkreślając ich wkład w polską gospodarkę. Zwróciła uwagę na konieczność uwzględnienia potrzeb mikropracodawców w procesie elektronizacji zatrudniania, aby uniknąć dodatkowych obciążeń biurokratycznych.
Tylko w tym momencie pracuje w Polsce ponad 750 tys. samych obywateli pochodzących z Ukrainy.
Bez cudzoziemców niejedna polska firma mogłaby już po prostu przestać funkcjonować.
Apeluję jednak z tego miejsca tylko o to, aby wymagany proces elektronizacji w zatrudnianiu cudzoziemców brał pod uwagę również pracodawców, tych mikropracodawców, którzy zatrudniają niewiele osób, aby był on dostosowany do ich możliwości, aby nie zwiększał kolejnych barier biurokratycznych.
Posłanka zapytała premiera o stopień wdrożenia elektronicznego obiegu dokumentów w instytucjach publicznych i samorządach, podkreślając jego zalety i zwracając uwagę na związane z tym zagrożenia.
Cyberprzestrzeń to przestrzeń, w której przyszło nam żyć, wszystkim, zarówno obywatelom, jak i instytucjom, państwom. (Ewa Schädler opisuje współczesną rzeczywistość i wprowadza do tematu cyberbezpieczeństwa)
Jest to dobre narzędzie, narzędzie, które oszczędza czas nam, również instytucjom i pracownikom tychże instytucji. (Ewa Schädler podkreśla zalety elektronicznego obiegu dokumentów)
Posłanka zaapelowała o rozważne używanie słów, szczególnie w mediach społecznościowych, zwracając uwagę na ich negatywny wpływ i nadużywanie w Sejmie.
Słowa mają moc, mają moc czynienia czegoś dobrego i czegoś złego, zarówno te słowa mówione, którymi się tutaj posługujemy, jak również te słowa pisane. (Otwarcie wypowiedzi, podkreślenie wagi słów).
I niestety w czasie mediów społecznościowych mają moc zabijania. (Mocne stwierdzenie o negatywnym wpływie słów w mediach społecznościowych).
Z tego miejsca chciałabym do wszystkich państwa zaapelować, abyście ważyli słowa, słowa pisane i słowa mówione. (Apel do posłów o rozwagę w używaniu słów).
Jako dumna członkini komisji etyki niestety co posiedzenie Sejmu zmagam się ze słowami, które są przez nas nadużywane. (Wskazanie na problem nadużywania słów w Sejmie).
Posłanka z radością poinformowała o pozyskaniu nowej siedziby dla Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu. Podkreśliła wysoki poziom nauczania w szkole i sukcesy jej uczniów na arenie międzynarodowej. Posłanka zaznaczyła swój wkład w realizację projektu, który jest efektem współpracy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, miasta Poznania i Grupy MTP. Nowa siedziba pozwoli ponad 500 uczniom i 180 nauczycielom kształcić się w lepszych warunkach od 1 września.
Z wielką radością informuję, że Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu, jeden z najważniejszych ośrodków kształcenia muzycznego w Polsce, wkrótce zyska nową, nowoczesną siedzibę.
Szkoła ta od lat przygotowują utalentowanych muzyków, którzy odnoszą sukcesy na międzynarodowej scenie artystycznej, z dumą reprezentując Poznań, Wielkopolskę i Polskę, i zdobywają najwyższe nagrody w konkursach, festiwalach muzycznych na całym świecie.
To naprawdę pasjonaci z prawdziwego zdarzenia, wybitni artyści, z pewnością osoby, które rozsławią Poznań w kolejnych latach.