Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Adrian Salus.
Poselski wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Minister Zdrowia Izabeli Leszczyny.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Marek Czeszkiewicz.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
W 1997 zdobył tytuł mistrza Polski juniorów w kategorii do 10 lat w szachach, był również reprezentantem Polski na mistrzostwach świata i Europy juniorów w tej samej kategorii wiekowej. W 1997 uzyskał I kategorię szachową (I+). Absolwent Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy. W 2009 ukończył studia licencjackie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2013 uzyskał tytuł zawodowy magistra administracji na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Od 2004 działał w stowarzyszeniu Młodzi Konserwatyści, został sekretarzem generalnym i przewodniczącym rady krajowej tej organizacji. Wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości, obejmując w 2012 funkcję przewodniczącego miejskich struktur partii. Był asystentem Kosmy Złotowskiego. Za…
42
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł wygłosił krytyczną opinię na temat projektu ustawy o zmianie Kodeksu karnego, zarzucając rządowi hipokryzję i manipulację w kwestii wolności słowa. Ostatecznie, w imieniu swojego klubu, złożył wniosek o odrzucenie projektu.
Wiele w tej kadencji mieliśmy ustaw złych, wiele kompletnie niepotrzebnych, ale ta jest ustawą wyjątkowo szkodliwą, wyjątkowo głupią, wyjątkowo niebezpieczną. (Poseł rozpoczyna od mocnego potępienia projektu ustawy)
Jesteśmy w dwóch różnych światach - powiedział pan minister. Tak, to się akurat zgadza. (Sarkastyczne potwierdzenie słów ministra)
A dla was nie tylko ma być to skandal, ale i więzienie. (Oskarżenie rządu o chęć karania za krytykę)
Poseł skrytykował projekt ustawy o zmianie Kodeksu karnego, ironicznie pytając o walkę z mową nienawiści i odtwarzając nagranie z wulgarnym językiem użytym przez minister sprawiedliwości.
To jest pani minister, która chce walczyć z hejtem. (Poseł Schreiber ironicznie komentuje nagranie z wulgarnym językiem minister)
Więc chciałbym się dowiedzieć, czy rozpocznie od walki z samą sobą. (Poseł Schreiber retorycznie pyta o walkę z hejtem)
20 lat byłam dyplomatyczna i 20 lat prosiłam, i 20 lat pisałam listy, a dzisiaj mówię: Wypierdalać! (Nagranie z wypowiedzią minister sprawiedliwości odtworzone przez posła Schreibera)
Poseł wygłosił oświadczenie, w którym wyraził silne poparcie dla projektu ustawy o zmianie Kodeksu postępowania karnego, chwaląc jego założenia i zapowiadając chęć współpracy przy dalszych pracach.
Tak jak przed chwilą mówiłem o jednym z najgorszych, najbardziej szkodliwych i niebezpiecznych projektów, tak teraz, patrząc w stronę wnioskodawców, muszę powiedzieć, że jest to jeden z absolutnie najlepszych projektów w tej kadencji przygotowanych przez posłów koalicji rządzącej, i to łącznie z rządowymi projektami. (Poseł rozpoczyna swoją wypowiedź od zaskakującego kontrastu, chwaląc projekt po uprzedniej krytyce innych.)
Przypomnę tylko, że były poseł Platformy oskarżany o liczone w dziesiątkach milionów malwersacje finansowe może wyjść za kaucją, a ksiądz, który trafia do tego samego aresztu, przez wiele miesięcy jest przetrzymywany. (Poseł przytacza przykład mający unaocznić niesprawiedliwość obecnych przepisów.)
Często przecież bywało tak, że nawet 72 godziny ten podejrzany nie znał szczegółowych powodów jego zatrzymania i czuł się jak w 'Procesie' Kafki. (Poseł używa literackiego porównania, aby podkreślić absurdalność sytuacji osób zatrzymanych.)
Poseł z PiS argumentował za pilną potrzebą zrównania zbrodni banderowskich ze zbrodniami komunistycznymi i nazistowskimi, deklarując szybkie procedowanie ustawy w podkomisji i wyrażając nadzieję na sprostowania błędnych wypowiedzi ze strony przedstawicieli Platformy Obywatelskiej.
Ta ustawa jest niewątpliwie potrzebna, bo potrzebny jest sygnał z polskiego parlamentu, że cały polski Sejm jest za zrównaniem zbrodni banderowców ze zbrodniami stalinowskimi, ze zbrodniami komunistycznymi i zbrodniami Niemiec. (Argumentacja za potrzebą ustawy)
Państwa postawa, państwa obecność na tej sali, pokazuje jednak niestety coś innego. (Krytyka postawy innych posłów)
wierzę w to, że usłyszymy, że przedstawiciel Platformy (Dzwonek) przejęzyczył się, mówiąc, że nie poprze tej ustawy, tak jak pani minister, czytając z kartki, przejęzyczyła się, mówiąc o polskich nazistach. (Wyrażenie nadziei na sprostowanie błędnych wypowiedzi)
Poseł skrytykował koalicję rządzącą za chaos i hipokryzję w sprawie Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, zarzucając im bezprawne działania mające na celu osłabienie PiS.
Szanowny panie pośle, już wam się udało - wam: koalicji 13 grudnia - do tego doprowadzić. (Krytyka koalicji rządzącej za chaos)
To jest nie tylko kpina z prawa, to jest kpina ze zwykłej przyzwoitości, także ze zdrowego rozsądku. (Ostra krytyka działań koalicji)
I dopiero kiedy 11 grudnia ub.r. jest decyzja w sprawie subwencji dla Prawa i Sprawiedliwości, wtedy zaczyna się wasz wściekły atak. (Oskarżenie o stronniczość i atak na PiS)
To wszystko, co robicie, jest spowodowane tylko jednym: tym, by nie wypłacić, bezprawnie, środków największej partii opozycyjnej i tylko po, by zmniejszyć szansę naszego kandydata. (Oskarżenie o celowe działanie przeciwko PiS)