Poselski projekt uchwały w sprawie upamiętnienia 80. rocznicy Tragedii Górnośląskiej.
Poselski projekt uchwały w sprawie upamiętnienia bohaterów Rewolucji 1905 roku w 120. rocznicę jej wybuchu.
Poselski projekt uchwały w sprawie upamiętnienia 105. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem w Pucku.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o drogach publicznych.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks pracy.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu projekt uchwały w sprawie powołania i wyboru składu osobowego Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw dotyczących prawa do przerywania ciąży.
Córka Zenona i Zofii. Z wykształcenia inżynier absolwentka Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej. Zajęła się prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. W 2006 została właścicielką firmy Arkus, a w 2008 objęła funkcję prezesa zarządu spółki prawa handlowego pod nazwą Kancelaria Doradztwa i Zarządzania Odpadami. Pracowała również w kilku przedsiębiorstwach, m.in. w firmie BASF. Współzałożycielka i członkini zarządu Stowarzyszenia „Biorecykling”. Członkini Platformy Obywatelskiej. W 2014 bez powodzenia kandydowała do rady powiatu wrocławskiego (w okręgu wyborczym obejmującym gminę Czernica). Mandat radnej powiatu uzyskała w wyborach w 2018 z ramienia Koalicji Obywatelskiej (dostała wówczas 704 głosy). W 2019 bezskutecznie ubiegała się o mandat poselski. W wyborach…
13
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Posłanka zwróciła uwagę na konieczność wzmocnienia bezpieczeństwa cyfrowego w obliczu wojny hybrydowej i zapytała, czy rząd planuje wsparcie finansowe dla rozwoju technologii kwantowych i cyberbezpieczeństwa, wykorzystując potencjał polskich uczelni.
W dobie wojny hybrydowej łączącej cyberataki, dezinformację i manipulację społeczną bezpieczeństwo cyfrowe staje się kluczowym elementem ochrony państwa i Unii Europejskiej. (Mówi o konieczności wzmocnienia cyberbezpieczeństwa w kontekście zagrożeń hybrydowych)
Czy zatem będą przeznaczone środki na rozwój technologii kwantowych i systemów cyberbezpieczeństwa? (Pytanie o finansowanie rozwoju technologii kwantowych i cyberbezpieczeństwa)
Czy ministerstwo będzie zatem wspierać potencjał naukowy i badawczy znakomitych polskich uczelni, abyśmy stali się liderem w kształtowaniu cyfrowej przyszłości Europy? (Pytanie o wsparcie dla polskich uczelni w rozwoju technologii cyfrowych)