Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o drogach publicznych.
Kandydat na stanowisko członka Rady Mediów Narodowych - Pan Wojciech Król.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz ustawy o materiałach wybuchowych przeznaczonych do użytku cywilnego.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks pracy.
Brak druków
Z wykształcenia jest inżynierem architektem, w 2014 ukończył studia inżynierskie na Wydziale Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Był zawodowo związany z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, gdzie pracował jako koordynator ds. strategii rozwoju. Brał udział w protestach przeciwko odbudowie Zamku Królewskiego w Poznaniu, którego projektowana forma budziła kontrowersje. W lipcu 2017 przejął organizację protestów w obronie niezawisłości sądów, kontynuowanych i rozwiniętych pod nazwą Łańcuch Światła. W 2019 współorganizował Protest z Wykrzyknikiem na poznańskim placu Wolności, akcję mającą na celu udzielenie wsparcia uczestnikom strajku nauczycieli w Polsce w 2019. W 2019 wszedł w skład rady osiedla Św. Łazarz w Poznaniu, został też członkiem zarządu osiedla. W wy…
31
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł wygłosił oświadczenie, w którym poparł projekt ustawy o zmianie Kodeksu karnego, dodając, że chroni on przed mową nienawiści i dyskryminacją. Skrytykował prawicę za szerzenie nienawiści i podkreślił potrzebę bezpieczeństwa i akceptacji dla każdego w Polsce.
To projekt o godności, o równości, o ochronie każdego Polaka, każdej Polki przed dyskryminacją, jest o uznaniu przez państwo, że hejt w każdej formie jest niedopuszczalny i powinien być karany. (Poseł podkreśla główne założenia projektu)
Ok. 70% osób LGBT w Polsce doświadcza hejtu i przemocy fizycznej. (Poseł przytacza statystyki dotyczące dyskryminacji)
Prawica chce dalej wprowadzać strefę anty-LGBT, dalej nakręcać spiralę nienawiści dla korzyści politycznych. To jest podłe i złe. (Ostre słowa posła skierowane do prawicy)
Jesteście akceptowani, ważni, nikt nie ma prawa tego podważać, a prawica powinna się po prostu wstydzić. (Emocjonalne zakończenie wypowiedzi)
Poseł wygłosił krótkie oświadczenie dotyczące obaw środowiska naukowego związanych z proponowaną ustawą o zmianie systemu wizowego. Zaznaczył, że ustawa może negatywnie wpłynąć na międzynarodową integrację nauki, utrudniając cudzoziemcom studia i pracę w Polsce. Poseł podkreślił, że uszczelnianie systemu wizowego nie powinno odbywać się kosztem rozwoju polskiej nauki i zaapelował o rozwiązanie tej kwestii.
Jak taki student czy doktorant ma się utrzymać?
Uszczelnienie systemu wizowego po latach PiS-owskich afer nie może oznaczać wylewania dziecka z kąpielą.
Poseł poparł zmiany w ustawie o ochronie cudzoziemców, ale skrytykował pushbacki i uznaniowość decyzji Straży Granicznej, domagając się transparentności i możliwości zaskarżania decyzji. Podkreślił, że ochrona granicy nie może wykluczać praw człowieka.
Ale bezpieczna granica to taka, na której nikt nie ginie. (Poseł podkreśla, że bezpieczeństwo nie może wykluczać humanitaryzmu)
Nie możemy w ciemno zawracać osób migrujących. Nie możemy bezpodstawnie uznawać ludzi za kryminalistów i terrorystów. (Poseł krytykuje obecne praktyki na granicy)
Dlaczego nie ma możliwości zaskarżania tej decyzji? To są podstawowe elementy, które uczyniłyby ten cały system bardziej transparentnym i humanitarnym. (Poseł kwestionuje brak mechanizmów kontrolnych i odwoławczych)
Nikt nie jest nielegalny. Ochrona granicy nie może wykluczać praw człowieka. (Poseł podsumowuje swoje stanowisko)
Poseł wygłosił krótkie oświadczenie na temat jawności wynagrodzeń w ofertach pracy. Stwierdził, że to sprawiedliwe traktowanie obu stron, szanowanie czasu i usprawnienie rekrutacji. Zaznaczył, że jawność wynagrodzeń zwalcza dyskryminację płacową i buduje równe relacje na rynku pracy. Poseł poparł omawiany projekt ustawy.
Żyjemy w bardzo dziwnych czasach, w których wynagrodzenie za pracę stanowi jakieś tabu, jakby to był temat wstydliwy.
Ale wstydzić to powinni się jednak ci pracodawcy, którzy łaskawie informują o wynagrodzeniu dopiero na kolejnym, np. piątym, etapie rekrutacji, a kandydatów chcą przyciągać frazesami typu frazes o dynamicznym zespole i miłej atmosferze.
Jawność wynagrodzeń w ofertach pracy to sprawiedliwe traktowanie obu stron. To szanowanie nawzajem swojego czasu. To usprawnienie procesu rekrutacji bez marnowania czasu i zasobów.