Kandydat na stanowisko sędziego Trybunału Konstytucyjnego - Pan Marek Ast.
Kandydat na stanowisko sędziego Trybunału Konstytucyjnego - Pan Artur Kotowski.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług.
Z wykształcenia prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Początkowo pracował w biurze poselskim Krzysztofa Jurgiela. Gdy ten w 2005 został ministrem rolnictwa, Paweł Szrot objął funkcję jego asystenta politycznego. W latach 2006–2007 był dyrektorem sekretariatu Przemysława Gosiewskiego, ministra-członka Rady Ministrów i następnie wicepremiera. W listopadzie 2007 tymczasowo pełnił funkcję dyrektora generalnego Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Następnie w latach 2007–2015 zajmował stanowisko wicedyrektora Biura Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość. W 2015 był sekretarzem sztabu prezydenckiej kampanii wyborczej Andrzeja Dudy. W listopadzie 2015 został sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w latach 2016–2020 był zastępcą szefa KP…
52
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł wygłosił krytyczną ocenę sprawozdania komisji ds. wiz, zarzucając rządzącym manipulacje i niedostateczne wyjaśnienie sprawy. Podkreślił, że jego partia zagłosuje przeciwko sprawozdaniu.
To wszystko są jawne brednie. (Poseł Szrot oskarża koalicję rządzącą o kłamstwa dotyczące nielegalnych wiz)
Komisja nie przesłuchała, tak jak mówił przewodniczący Milewski, wszystkich potrzebnych świadków, nawet tych, których uprzednio wezwała. (Poseł Szrot krytykuje pracę komisji)
Natomiast tych, których przesłuchała i którzy nie zeznawali po myśli jej większości, tak jak premier Emilewicz czy Morawiecki, tak jak ministrowie Rau, Kamiński czy Stróżny, ukarała wnioskami do prokuratury o ściganie. (Oskarżenie o represje wobec świadków zeznających wbrew większości komisji)
Poseł rozpoczął od odpowiedzi na pytanie innego posła, a następnie zwrócił się z pytaniem do sprawozdawcy komisji śledczej dotyczącym wydarzeń w konsulacie w Łucku w latach 2011-2012.
Czy w czasie przesłuchań świadków przed komisją pojawił się wątek wydarzeń, do których doszło w konsulacie Łucku w latach 2011 i 2012? (Poseł Szrot pyta sprawozdawcę komisji o sprawę Łucka)
Czy wydarzenia te nie zostały przypadkiem nazwane prywatyzacją całej placówki konsularnej? (Poseł Szrot dopytuje o charakter wydarzeń w Łucku)
Poseł odniósł się do doniesień prasy niemieckiej o rzekomym zobowiązaniu Donalda Tuska wobec Niemiec w sprawie umowy z Mercosurem. Zasugerował wykorzystanie polskiej prezydencji w UE do zablokowania tej umowy.
Prasa niemiecka, w szczególności 'Frankfurter Allgemeine Zeitung', jedna z bardziej wiarygodnych gazet w Europie, pisała o rzekomo istniejącym zobowiązaniu Donalda Tuska wobec naszych partnerów z Niemiec, zgodnie z którym jakoby miałby się on wycofać ze sprzeciwu wobec tej umowy, umowy z Mercosurem, po wyborach prezydenckich w Polsce. (Poseł powołuje się na doniesienia prasowe, aby zasugerować ukryte porozumienie.)
Poseł wygłosił krytykę opozycji, zarzucając jej hipokryzję w kwestii mowy nienawiści i używanie obraźliwych określeń.
Parada hipokrytów, która z lewej połowy tej Izby na tę trybunę wychodziła, to jest zjawisko jednocześnie przezabawne i przerażające. (Poseł Szrot rozpoczyna swoją wypowiedź od mocnego i ironicznego stwierdzenia)
Bydło, karaluchy, małpoludzia czereda, rozjuszone koczkodany, niedouki, świnie. (Poseł wymienia szereg obraźliwych określeń, których używali, jego zdaniem, przedstawiciele opozycji)
Dlatego potrzebny jest... Dlatego walczymy. (reakcja z sali na słowa posła Szrota)
Nie zrzucicie całej odpowiedzialności na stronę ideową, którą my reprezentujemy. (Poseł Szrot kończy swoją wypowiedź, przypisując opozycji odpowiedzialność za używanie mowy nienawiści)
Poseł Szrot skrytykował Lewicę za przedstawianie opisowych wypowiedzi jako mowy nienawiści i zapowiedział wykorzystanie niezadowolenia społecznego z 'perswazyjno-represyjnej polityki' przeciwko oponentom.
Chciałem powiedzieć tylko jedno że ludzie po prostu mają dość tej waszej perswazyjno-represyjnej polityki, coraz więcej ludzi ma jej dość, a my to bez żadnych skrupułów przeciwko wam wykorzystamy. (Zapowiedź wykorzystania niezadowolenia społecznego)
Cytując i parafrazując pewnego klasyka: czasy się zmieniają, a wy musicie się nauczyć pływać, bo inaczej zatoniecie. (Parafraza klasyka jako ostrzeżenie dla oponentów)