Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o sejmowej komisji śledczej.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w latach 2023-2025 oraz niektórych innych ustaw.
Poselski projekt uchwały w 500. rocznicę Hołdu Pruskiego.
Poselski wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Ministra Nauki Dariusza Wieczorka.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług.
Z wykształcenia prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Początkowo pracował w biurze poselskim Krzysztofa Jurgiela. Gdy ten w 2005 został ministrem rolnictwa, Paweł Szrot objął funkcję jego asystenta politycznego. W latach 2006–2007 był dyrektorem sekretariatu Przemysława Gosiewskiego, ministra-członka Rady Ministrów i następnie wicepremiera. W listopadzie 2007 tymczasowo pełnił funkcję dyrektora generalnego Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Następnie w latach 2007–2015 zajmował stanowisko wicedyrektora Biura Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość. W 2015 był sekretarzem sztabu prezydenckiej kampanii wyborczej Andrzeja Dudy. W listopadzie 2015 został sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w latach 2016–2020 był zastępcą szefa KP…
48
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł wygłosił krytyczną ocenę sprawozdania komisji ds. wiz, zarzucając rządzącym manipulacje i niedostateczne wyjaśnienie sprawy. Podkreślił, że jego partia zagłosuje przeciwko sprawozdaniu.
To wszystko są jawne brednie. (Poseł Szrot oskarża koalicję rządzącą o kłamstwa dotyczące nielegalnych wiz)
Komisja nie przesłuchała, tak jak mówił przewodniczący Milewski, wszystkich potrzebnych świadków, nawet tych, których uprzednio wezwała. (Poseł Szrot krytykuje pracę komisji)
Natomiast tych, których przesłuchała i którzy nie zeznawali po myśli jej większości, tak jak premier Emilewicz czy Morawiecki, tak jak ministrowie Rau, Kamiński czy Stróżny, ukarała wnioskami do prokuratury o ściganie. (Oskarżenie o represje wobec świadków zeznających wbrew większości komisji)
Poseł rozpoczął od odpowiedzi na pytanie innego posła, a następnie zwrócił się z pytaniem do sprawozdawcy komisji śledczej dotyczącym wydarzeń w konsulacie w Łucku w latach 2011-2012.
Czy w czasie przesłuchań świadków przed komisją pojawił się wątek wydarzeń, do których doszło w konsulacie Łucku w latach 2011 i 2012? (Poseł Szrot pyta sprawozdawcę komisji o sprawę Łucka)
Czy wydarzenia te nie zostały przypadkiem nazwane prywatyzacją całej placówki konsularnej? (Poseł Szrot dopytuje o charakter wydarzeń w Łucku)
Poseł odniósł się do doniesień prasy niemieckiej o rzekomym zobowiązaniu Donalda Tuska wobec Niemiec w sprawie umowy z Mercosurem. Zasugerował wykorzystanie polskiej prezydencji w UE do zablokowania tej umowy.
Prasa niemiecka, w szczególności 'Frankfurter Allgemeine Zeitung', jedna z bardziej wiarygodnych gazet w Europie, pisała o rzekomo istniejącym zobowiązaniu Donalda Tuska wobec naszych partnerów z Niemiec, zgodnie z którym jakoby miałby się on wycofać ze sprzeciwu wobec tej umowy, umowy z Mercosurem, po wyborach prezydenckich w Polsce. (Poseł powołuje się na doniesienia prasowe, aby zasugerować ukryte porozumienie.)
Poseł wygłosił krytykę opozycji, zarzucając jej hipokryzję w kwestii mowy nienawiści i używanie obraźliwych określeń.
Parada hipokrytów, która z lewej połowy tej Izby na tę trybunę wychodziła, to jest zjawisko jednocześnie przezabawne i przerażające. (Poseł Szrot rozpoczyna swoją wypowiedź od mocnego i ironicznego stwierdzenia)
Bydło, karaluchy, małpoludzia czereda, rozjuszone koczkodany, niedouki, świnie. (Poseł wymienia szereg obraźliwych określeń, których używali, jego zdaniem, przedstawiciele opozycji)
Dlatego potrzebny jest... Dlatego walczymy. (reakcja z sali na słowa posła Szrota)
Nie zrzucicie całej odpowiedzialności na stronę ideową, którą my reprezentujemy. (Poseł Szrot kończy swoją wypowiedź, przypisując opozycji odpowiedzialność za używanie mowy nienawiści)
Poseł z PiS wyraził sceptycyzm co do możliwości osiągnięcia porozumienia z Ukrainą w kwestiach historycznych, twierdząc, że brak pryncypialnego stanowiska Ukrainy jest na rękę Rosji.
Chcecie dyskusji z Ukraińcami na temat historii? To się przygotujcie na następnych 50 lat dyskusji bez konkluzji. (Poseł wyraża sceptycyzm wobec dialogu historycznego z Ukrainą).
Przygotujcie się na to, że wszystko wam zostanie obiecane w zaciszu sal konferencyjnych, gabinetów, a potem publicznie w oświadczeniach wszystko zostanie zaprzeczone. (Poseł opisuje mechanizm niespełnianych obietnic w relacjach polsko-ukraińskich).
Mówię to z wielkim smutkiem, bo uważam, że przede wszystkim z pryncypialnego stanowiska Ukrainy zaprzeczającej prawdzie cieszy się Kreml, bo tym łatwiej oskarżać ich przy trwającej wojnie (Dzwonek) o neonazizm. (Poseł wskazuje na korzyści Kremla z braku zgody w kwestiach historycznych).