Poselski wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Ministra Nauki Dariusza Wieczorka.
Poselski projekt uchwały w sprawie sprzeciwu wobec zawarcia umowy UE-Mercosur.
Poselski wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Minister Zdrowia Izabeli Leszczyny.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z usuwaniem skutków powodzi.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w latach 2023-2025 oraz niektórych innych ustaw.
Syn Mieczysława i Teresy. W 1974 ukończył studia na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej. W latach 1974–1990 pracował w Oddziale Zasilania Elektroenergetycznego PKP-Siedlce (na stanowiskach elektromontera, kontrolera i naczelnika oddziału). W latach 80. działał w opozycji demokratycznej, pełnił funkcję przewodniczącego siedleckiego oddziału Regionu Mazowsze NSZZ „Solidarność” (od 1981). Należy do Stowarzyszenia Elektryków Polskich (był prezesem oddziału siedleckiego w latach 1989–1990). W latach 1990–1992 pełnił funkcję wojewody siedleckiego. Od 1993 był prezesem zarządu spółki akcyjnej Inter-Poligrafia. W latach 1994–1997 był dyrektorem spółki Srebrna. W rządzie Jerzego Buzka (1997–2001) pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Transportu i Gospodarki Morskiej. Następni…
26
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł pochwalił się sukcesem programu 'Mój Prąd', podkreślając jego europejskie uznanie i pozytywny wpływ na rozwój fotowoltaiki w Polsce. Zwrócił uwagę na prostotę programu i dużą liczbę beneficjentów, a także na wiodącą pozycję Polski w UE w zakresie energii odnawialnej z fotowoltaiki.
Komisarz i wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej, pani Margrethe Vestager uznała ten program za najlepiej przygotowany i najbardziej akceptowany społecznie w Unii Europejskiej. (Poseł Tchórzewski chwali program 'Mój Prąd')
Tym programem Polska wysunęła się na czołówkę państw Unii Europejskiej w zakresie energii odnawialnej pozyskiwanej z instalacji fotowoltaicznych. (Poseł Tchórzewski podkreśla sukces Polski w dziedzinie fotowoltaiki)
Poseł wygłosił oświadczenie dotyczące projektu ustawy o zmianie ustawy o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej. Podkreślił, że ustawa ta jest kontynuacją wsparcia dla gospodarstw domowych i instytucji publicznych, zapobiegając wzrostowi cen energii do końca roku. Zwrócił się do ministra z pytaniem o konsekwencje odrzucenia ustawy i plany rządu dotyczące działań osłonowych w przyszłości, podkreślając wpływ cen energii na poziom życia Polaków.
Ta ustawa powoduje, że ceny energii elektrycznej i ciepła nie wzrosną do końca br.
Panie ministrze, rzeczywiście jest to spora ingerencja w rynek, ale konieczna.
Nie dla tej ustawy to cios w polskie rodziny.
Poseł wygłosił oświadczenie, w którym podzielił się historią znajomego syna, który wrócił do Polski z Niemiec ze względu na dobre zarobki. Podkreślił wzrost poziomu życia w Polsce na przestrzeni lat. Jednocześnie wyraził zaniepokojenie widmem inflacji i recesji, zwracając uwagę na rosnące bezrobocie i potrzebę nowego impulsu gospodarczego.
Po 35 latach od odzyskania niepodległości zaczynamy żyć w Polsce na podobnym poziomie jak w państwach tzw. Zachodu.
Nasze polskie osiągnięcie: z 30-40 dolarów miesięcznie wynagrodzenia w 1988 r. uzyskaliśmy po 37 latach dobrej pracy wynagrodzenia pracownicze nawet przekraczające 1 tys. dolarów netto miesięcznie.
Zwracam się do rządu: nie bagatelizujcie i beztrosko nie traktujcie pojawiającego się widma inflacji, bo za tym po piętach depcze recesja.