Kandydat na stanowisko sędziego Trybunału Konstytucyjnego - Pan Marek Ast.
Kandydat na stanowisko sędziego Trybunału Konstytucyjnego - Pan Artur Kotowski.
Poselski projekt ustawy o Rzeczniku Rolników.
Poselski projekt uchwały w sprawie ustanowienia roku 2026 Rokiem Róży Marii Czackiej.
Poselski projekt uchwały w sprawie zatrzymania niebezpiecznych dla Rzeczypospolitej Polskiej zmian Traktatu o Unii Europejskiej oraz Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o spółdzielniach rolników.
Ukończył studia na Wydziale Inżynierii Sanitarnej i Wodnej Politechniki Krakowskiej. Był pracownikiem fizycznym i inspektorem nadzoru. W 1998 nieskutecznie ubiegał się o mandat radnego powiatu opoczyńskiego z listy Akcji Wyborczej Solidarność. W 2002 i 2006 był wybierany na radnego powiatu z ramienia komitetu lokalnego. Pełnił także funkcję prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Opocznie (1999–2007) oraz łódzkiego wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska (2007). Został prezesem oddziału Akcji Katolickiej. Zajął się też prowadzeniem własnego gospodarstwa rolnego. Wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości, w którym objął funkcję członka prezydium okręgu oraz przewodniczącego władz powiatowych. W wyborach parlamentarnych w 2007 został wybrany na posła na Sejm VI kadencji z listy PiS w …
31
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł wygłosił oświadczenie krytykujące podejście rządu do prezydencji w UE, szczególnie w kontekście umowy z Mercosur i bezpieczeństwa żywnościowego. Zaapelował o twardą politykę i uwzględnienie zielonego ładu oraz sytuacji na Ukrainie.
Dlaczego nie ma jej zapisanej w priorytetach jako number one i że jesteśmy przeciwko temu? (Poseł Telus pyta o umowę z Mercosur)
Po wyborach prezydenckich Donald Tusk powie, że to podpisuje. (Poseł Telus wyraża swoje przypuszczenia dotyczące działań rządu)
Wy, Polskie Stronnictwo Ludowe, jesteście odpowiedzialni za rolnictwo. (Poseł Telus kieruje słowa krytyki do PSL)
powiedzcie, że wychodzicie, bo to jest bardzo ważne. (Poseł Telus wzywa PSL do opuszczenia koalicji europejskiej)
Poseł PiS podkreślił znaczenie funduszy promocji produktów rolnych i skrytykował PSL za zbyt niskie wsparcie dla pszczelarzy. Przypomniał o działaniach PiS na rzecz pszczelarzy i zapytał o postęp w etykietowaniu miodu.
To za naszych czasów była wprowadzona dopłata do przezimowania nawet 50 zł do rodziny. Wy nie podnieśliście nawet o grosz. (Podkreślenie zasług PiS i krytyka obecnej władzy).
Nasza propozycja również była taka - i tu jest pytanie, panie ministrze - żeby było podane procentowo, ile z jakiego kraju jest miodu w danym słoiku. (Apel o transparentność w etykietowaniu miodu).
Czy będzie możliwe, żeby kupujący wiedział, jaki kupuje miód, żeby nie był oszukiwany? (Retoryczne pytanie o ochronę konsumentów).
Poseł z PiS skrytykował ustawę, twierdząc, że umożliwia ona kontrole gospodarstw rolnych przez PIP i pozbawia rolników dopłat za drobne uchybienia.
To jest bardzo ważna ustawa, uderzająca w polskich rolników. (Poseł rozpoczyna swoje wystąpienie, podkreślając negatywny wpływ ustawy na rolników)
Drodzy Państwo! Najważniejsza rzecz: za niewielkie uchybienia ten rząd pozwala zabierać wszystkie dopłaty polskiemu rolnikowi. (Poseł ostrzega przed konsekwencjami ustawy dla rolników)
Poseł odczytuje uzasadnienie dotyczące kontroli w rolnictwie i stwierdza, że to kolejne narzędzie do likwidacji polskiego rolnictwa.
˝Ponadto kontrole warunkowości społecznej będą miały zastosowanie do osób zatrudnionych w rolnictwie niezależnie od tego, na jakiej podstawie nastąpiło to zatrudnienie˝. (Poseł odczytuje fragment uzasadnienia ustawy).
Wprowadziliście kolejne narzędzie służące likwidacji polskiego rolnictwa. (Poseł podsumowuje swoje stanowisko).