Poselski projekt uchwały w sprawie upamiętnienia ofiar Obławy Augustowskiej w jej 80. rocznicę.
Poselski projekt uchwały w sprawie upamiętnienia Marii Dąbrowskiej w 60. rocznicę jej śmierci.
Sprawozdanie Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych o poselskim projekcie uchwały w sprawie powołania Komisji Nadzwyczajnej do spraw deregulacji.
Sprawozdanie Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych o poselskim projekcie uchwały w sprawie zmiany Regulaminu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie wyboru składu osobowego Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych.
Kandydat na członka Krajowej Rady Sądownictwa - poseł Jarosław Urbaniak.
Opinia Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka dotycząca wniosku w sprawie wyboru na członka Krajowej Rady Sądownictwa - posła Jarosława Urbaniaka.
Z wykształcenia jest magistrem zarządzania, ukończył studia na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył też studia magisterskie z logiki na Wydziale Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Po studiach pracował jako nauczyciel matematyki w szkołach średnich w Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim, a także jako menedżer w prywatnych przedsiębiorstwach. Do 1998 pełnił funkcję kierownika Urzędu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim. Od 1998 do 2005 był radnym Ostrowa Wielkopolskiego, a w latach 1998–2002 jednocześnie członkiem zarządu miasta. Należał kolejno do Ruchu Obywatelskiego Akcja Demokratyczna, Unii Demokratycznej, Unii Wolności oraz Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego. W 2001 współtworzył struktury Platformy Obywatelskiej w województwie wielkopolskim. W wyborach w 2…
22
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł z KO oskarża ministra obrony narodowej o zdradę poprzez ujawnienie tajnych informacji dotyczących obrony państwa i domaga się poniesienia konsekwencji. Twierdzi, że poseł Bogucki rozpowszechnia nieprawdziwe informacje na temat sprawy.
Sprawa, o której mówił pan poseł Bogucki, jest objęta klauzulą ˝tajne˝. (Poseł podkreśla wagę utajnienia informacji.)
Nie, pan wykorzystuje trik z wnioskiem formalnym, żeby przekazać nieprawdziwe informacje dotyczące tej sprawy. (Poseł oskarża o manipulację.)
Pierwszy raz w historii minister obrony narodowej... ...ujawnił tajemnice i je opublikował, co można do dzisiaj zobaczyć w Internecie. (Poseł przedstawia zarzut wobec ministra.)
...ujawnił tajemnice i je opublikował, co można do dzisiaj zobaczyć w Internecie. Tajemnice dotyczące sposobu obrony Rzeczypospolitej. (Poseł podkreśla wagę ujawnionych informacji.)
I to jest zdrada, a za to trzeba odpowiedzieć. (Poseł kończy emocjonalnym oskarżeniem.)
Poseł sprawozdawca prezentuje stanowisko Komisji Regulaminowej w sprawie wniosku o pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła Zbigniewa Ziobry, argumentując za jego przyjęciem i podkreślając, że nikt nie stoi ponad prawem.
Komisja stwierdziła, i to rekomenduje Wysokiemu Sejmowi, że nie wszystko wolno temu Zbigniewowi Ziobrze. (Podsumowanie stanowiska komisji w sprawie wniosku o pociągnięcie Ziobry do odpowiedzialności karnej.)
Za każdym razem ostatnio, czyli od początku tej kadencji, kiedy w komisji regulaminowej pojawiają się wnioski dotyczące byłych członków Solidarnej Polski, przebieg posiedzenia komisji regulaminowej jest burzliwy, niewart pochwały, niewart pokazywania, raczej nagany. (Opis przebiegu posiedzeń komisji w sprawach dotyczących członków Solidarnej Polski.)
Poseł sprawozdawca informuje o wniosku komisji śledczej dotyczącym zgody Sejmu na aresztowanie posła Zbigniewa Ziobry w celu zapewnienia jego obecności na posiedzeniu komisji ds. Pegasusa. Podkreśla burzliwy charakter obrad komisji i sprzeczności w wypowiedziach Ziobry.
Bo pan Zbigniew Ziobro z jednej strony deklarował, że jest w stanie i chciał stawić się przed komisją pegasusową, aby zeznawać, a z drugiej strony podkreślał, że komisja do spraw Pegasusa jest nielegalna i nigdy przed nią, jako człowiek szanujący prawo, nie będzie zeznawał. (Podkreślenie sprzeczności w deklaracjach Ziobry).
Jeśli mówimy o duchownych, to najważniejsze rozróżnienie jest takie na tych wierzących i niewierzących. Jak mówimy o prawnikach, to najważniejsze rozróżnienie jest na tych, którzy szanują prawo, i na tych, którzy nie szanują prawa. (Porównanie prawników do duchownych w kontekście szacunku do prawa).
Poseł wygłosił oświadczenie dotyczące projektu ustawy o zmianie ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora. Skrytykował argumenty o domniemaniu niewinności i niezgodności z konstytucją, podkreślając, że decyzja o uchyleniu immunitetu poprzedza areszt. Zwrócił uwagę, że ustawa już ogranicza prawa aresztowanych parlamentarzystów i że proponowane zmiany dotyczą jedynie sytuacji ucieczki posła za granicę w celu uniknięcia aresztu. Nazwał taką osobę 'cwaniakiem', 'zdrajcą' i podkreślił, że nie powinna mieć więcej praw niż parlamentarzyści, którzy poddają się wymiarowi sprawiedliwości.
Jakie domniemanie niewinności? Przecież przed postanowieniem o aresztowaniu musi być decyzja Sejmu lub Senatu o uchyleniu immunitetu.
Nikt się nie spodziewał. Najwyższa pora, żeby takie osoby, które są cwaniakami, które uciekają za granicę, które są zdrajcami, nie miały więcej praw niż posłowie i senatorowie, którzy poddają się polskiemu wymiarowi sprawiedliwości.