Poselski projekt ustawy o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej.
Poselski projekt uchwały w sprawie upamiętnienia 80. rocznicy Tragedii Górnośląskiej.
Poselski wniosek w sprawie odwołania członka Rady Mediów Narodowych - Pana Krzysztofa Czabańskiego.
Kandydat na stanowisko Zastępcy Przewodniczącego Trybunału Stanu - Pan Jacek Dubois.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie wyboru składu osobowego Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych.
Kandydat na członka Krajowej Rady Sądownictwa - poseł Jarosław Urbaniak.
Opinia Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka dotycząca wniosku w sprawie wyboru na członka Krajowej Rady Sądownictwa - posła Jarosława Urbaniaka.
Z wykształcenia jest magistrem zarządzania, ukończył studia na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył też studia magisterskie z logiki na Wydziale Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Po studiach pracował jako nauczyciel matematyki w szkołach średnich w Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim, a także jako menedżer w prywatnych przedsiębiorstwach. Do 1998 pełnił funkcję kierownika Urzędu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim. Od 1998 do 2005 był radnym Ostrowa Wielkopolskiego, a w latach 1998–2002 jednocześnie członkiem zarządu miasta. Należał kolejno do Ruchu Obywatelskiego Akcja Demokratyczna, Unii Demokratycznej, Unii Wolności oraz Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego. W 2001 współtworzył struktury Platformy Obywatelskiej w województwie wielkopolskim. W wyborach w 2…
19
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł wygłosił oświadczenie dotyczące projektu ustawy o zmianie ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora. Skrytykował argumenty o domniemaniu niewinności i niezgodności z konstytucją, podkreślając, że decyzja o uchyleniu immunitetu poprzedza areszt. Zwrócił uwagę, że ustawa już ogranicza prawa aresztowanych parlamentarzystów i że proponowane zmiany dotyczą jedynie sytuacji ucieczki posła za granicę w celu uniknięcia aresztu. Nazwał taką osobę 'cwaniakiem', 'zdrajcą' i podkreślił, że nie powinna mieć więcej praw niż parlamentarzyści, którzy poddają się wymiarowi sprawiedliwości.
Jakie domniemanie niewinności? Przecież przed postanowieniem o aresztowaniu musi być decyzja Sejmu lub Senatu o uchyleniu immunitetu.
Nikt się nie spodziewał. Najwyższa pora, żeby takie osoby, które są cwaniakami, które uciekają za granicę, które są zdrajcami, nie miały więcej praw niż posłowie i senatorowie, którzy poddają się polskiemu wymiarowi sprawiedliwości.