Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu oraz ustawy - Kodeks karny.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o podatkach i opłatach lokalnych oraz ustawy - Ordynacja podatkowa.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks karny.
Poselski wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Ministra Nauki Dariusza Wieczorka.
Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W 2009 uzyskał stopień doktora nauk prawnych w zakresie prawa na podstawie napisanej pod kierunkiem prof. Piotra Kruszyńskiego rozprawy pt. Nadużycie prawa w polskim procesie karnym w świetle orzecznictwa i doktryny polskiej i obcej. W 2018 otrzymał na Wydziale Prawa i Administracji UW stopień doktora habilitowanego nauk prawnych na podstawie pracy pt. Ciężar dowodu w procesie karnym. Studium prawnoporównawcze. W latach 2006–2007 był asystentem ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, a w latach 2009–2010 asystentem Rzecznika Praw Obywatelskich Janusza Kochanowskiego. W biurze RPO pracował do czasu przejścia do Ministerstwa Sprawiedliwości. W VII kadencji Sejmu był doradcą klubu poselskiego Ruchu Palikota. Jest …
20
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł pyta o brak zapłaty dla szpitala w Nisku, krytykując obecny rząd za ograniczenia w dostępie do leczenia i twierdząc, że sytuacja w szpitalu zagraża pacjentom.
Za rządów Prawa i Sprawiedliwości leczeni byli wszyscy potrzebujący pomocy. Za rządów Donalda Tuska leczeni są tylko ci, którzy mieszczą się w tabelce statystycznej. (Porównanie polityki zdrowotnej PiS i rządu Donalda Tuska).
Nie mogą zachorować wszyscy, mogą zachorować tylko ci, których obejmuje tabelka statystyczna. (Ironiczne podsumowanie ograniczeń w dostępie do leczenia).
Skala zaniedbań jest już tak ogromna, że w ostatnim czasie zostało nawet narażone zdrowie i życie pacjentki i jej nienarodzonego dziecka. (Odniesienie do konkretnego przypadku w szpitalu w Nisku).
Poseł z PiS poparł projekt ustawy o zmianie ustawy o IPN, argumentując, że zaprzeczanie zbrodniom jest niedopuszczalne i skrytykował polityków kwestionujących ludobójstwo na Wołyniu. Podkreślił, że sojusze powinny być budowane na prawdzie, a nie na kłamstwie.
Brali gumowe pałki owijane drutem kolczastym i bili do północy - te wspomnienia polskiego kolejarza ze Lwowa dotyczące śledztwa NKWD szokują każdego. (Opis okrucieństw NKWD)
Stwierdził, że mamy do wyboru dwie opcje: albo możemy zajmować się przeszłością, która jest ważna, ale niestety nie jesteśmy w stanie przywrócić do życia ofiar, albo możemy skoncentrować się na budowaniu wspólnej przyszłości, tak aby demony nie odzywały się w naszych społeczeństwach. Dodał: ja wolę to drugie podejście. (Przytoczenie słów Radosława Sikorskiego)
Zbrodniarzy na Ukrainie nazywa się bohaterami. Stawia się im pomniki, nazywa się ich nazwiskami skwery, ulice. Dzieciom, młodzieży każe się maszerować przed tymi zakłamanymi wizerunkami. (Opis gloryfikacji zbrodniarzy na Ukrainie)
I wyobraźmy sobie, co by było, gdyby w Niemczech kazano budować pomniki Hitlera, gdyby Niemcom kazano czcić zbrodnie niemieckie, nazistowskie. (Porównanie do sytuacji w Niemczech)
Poseł z PiS przekonuje o potrzebie zaostrzenia prawa w celu skuteczniejszego ścigania kłamstw o Wołyniu, krytykując obecne przepisy jako nieskuteczne i pytając ministra o statystyki dotyczące ściganych spraw.
Wiecie, dlaczego kłamią o Wołyniu? Wiecie, dlaczego depczą pamięć ofiar tego okrutnego ludobójstwa? Wiecie, dlaczego się z nas śmieją? Bo mogą. Bo prawo obecnie na to im pozwala. (Retoryczne pytania mające na celu wzbudzenie emocji i podkreślenie wagi problemu)
Obecne przepisy są dalece niewystarczające. (Stwierdzenie o nieskuteczności obecnych regulacji prawnych)
Prokuratura musi mieć sprawne narzędzie do tępienia tego kłamstwa. (Apel o zapewnienie prokuraturze odpowiednich środków prawnych)
Kłamstwo rodzi nienawiść, demoralizuje sprawców, rozzuchwala ich i poniża pamięć ofiar. (Wyliczenie negatywnych konsekwencji kłamstw historycznych)
Poseł skrytykował projekt ustawy o przystąpieniu do Prokuratury Europejskiej, zarzucając rządowi podporządkowanie polskich prokuratorów unijnym instytucjom i zmuszanie ich do wykonywania poleceń sprzecznych z polskim prawem, w tym inwigilacji obywateli. Według posła, współpraca ta jest jednostronna i niekorzystna dla Polski.
Wyrzuciliście polską konstytucję na śmietnik, podporządkowaliście polskich sędziów unijnym organizacjom, a teraz podporządkowujecie polskich prokuratorów unijnym instytucjom. (Krytyka rządu za rzekome łamanie konstytucji i podporządkowywanie polskich instytucji unijnym)
Przystąpienie do Prokuratury Europejskiej oznacza, że polscy śledczy nie będą mogli odmówić wykonania czynności sprzecznych z polskim prawem. (Stwierdzenie o konsekwencjach przystąpienia do Prokuratury Europejskiej)
Do tego europejscy śledczy będą mogli pozyskać informacje o każdym Polaku bez możliwości sprzeciwu. (Stwierdzenie o braku ochrony danych obywateli)
Tak, drodzy prokuratorzy polscy, nie wiem, czy wiecie, że nie będziecie się mogli sprzeciwić od tej pory wykonywaniu poleceń ewidentnie sprzecznych z polskim prawem. (Adresowanie do polskich prokuratorów z ostrzeżeniem o konsekwencjach)