Poselski projekt uchwały w sprawie obrony polskiej suwerenności.
Kandydat na stanowisko sędziego Trybunału Konstytucyjnego - Pan Marek Ast.
Kandydat na stanowisko sędziego Trybunału Konstytucyjnego - Pan Artur Kotowski.
Poselski projekt ustawy o Rzeczniku Rolników.
Poselski projekt uchwały w sprawie sprzeciwu wobec zawarcia umowy UE-Mercosur.
Brak druków
W 1985 ukończył studia ekonomiczne na Wydziale Ekonomiki Produkcji i Obrotu Rolnego Akademii Rolniczej w Krakowie. Od 1986 do 1989 pracował w Kombinacie Rolno-Przemysłowym Igloopol w Dębicy, następnie do 2007 prowadził własną działalność gospodarczą w różnych branżach. W listopadzie 2007 został sekretarzem miasta Dębicy, a w lutym 2009 zastępcą wójta gminy Dębica. Z listy Prawa i Sprawiedliwości kandydował bezskutecznie w wyborach w 2007 do Sejmu w okręgu rzeszowskim, otrzymując 10 002 głosy. Po śmierci Grażyny Gęsickiej w katastrofie polskiego Tu-154 w Smoleńsku uzyskał uprawnienie do objęcia po niej mandatu, na co wyraził zgodę. Ślubowanie poselskie złożył 5 maja 2010. W wyborach w 2011 otrzymał 12 588 głosów i tym samym ponownie zdobył mandat poselski. W 2015 i 2019 z powodzeniem ubieg…
25
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł zadał pytanie dotyczące działań rządu w sprawie utrzymania w kraju zespołu naukowców pracujących nad reaktorem jądrowym i finansowania projektu.
Jakie działania zamierza podjąć premier, aby zapobiec utracie potencjału zespołu złożonego z głównie młodych, wybitnych naukowców, którzy są autorami projektu, a którzy mogą wyjechać za granicę, jeśli ich umiejętności będą niewykorzystane? (Poseł pyta o konkretne działania rządu w celu zatrzymania młodych naukowców w kraju.)
Poseł wygłosił oświadczenie, w którym oskarżył koalicję rządzącą o doprowadzenie do anarchii i paraliżu instytucji państwowych, w tym PKW, co zagraża organizacji wyborów prezydenckich. Podkreślił decyzję PKW o odrzuceniu sprawozdania finansowego PiS i zacytował Ryszarda Kalisza, aby potwierdzić tezę o antydemokratycznych działaniach rządu.
W ciągu roku rządów Donalda Tuska sklejona przez niego koalicja 13 grudnia doprowadziła do anarchii państwa polskiego. (Poseł rozpoczyna od mocnego oskarżenia koalicji rządzącej)
To uniemożliwia partii przeprowadzenie wyborów prezydenckich. (Poseł wskazuje na poważne konsekwencje decyzji PKW)
Wypowiedź lewicowego polityka Ryszarda Kalisza jest potwierdzeniem tezy, iż obecna ekipa rządząca wraz z całą koalicją odrzuca demokrację i wprowadza zasadę, że wybory są ważne tylko wtedy, kiedy ona je wygrywa. (Poseł wykorzystuje cytat, aby wzmocnić swoją argumentację)
Nie było czegoś takiego od 1989 r. (Poseł kończy wypowiedź dramatycznym stwierdzeniem)
Poseł wygłosił oświadczenie, w którym skrytykował obecny rząd za łamanie praworządności w Polsce. Wskazał na debatę w Parlamencie Europejskim dotyczącą aresztów wydobywczych, przejęcia telewizji publicznej i prokuratury. Poseł zarzucił rządzącym prześladowanie opozycji i mediów, porównując sytuację w Polsce do Białorusi.
W Polsce szedł do władzy jako idealny demokrata, który przywróci praworządność, a sprawił, że Polska w rzeczywistości przypomina bardziej Białoruś.
W ostatnich miesiącach w Polsce nastąpiły prześladowania, przeszukania, polityczne wskazywanie ludzi, którzy mają być aresztowani.
Wolne media, które są prześladowane, nie są wpuszczane na konferencje prasowe - jak choćby telewizja, TV Republika i wPolsce24.
Poseł PiS pyta rząd, czy będzie kontynuował budowę elektrowni jądrowych w Polsce, zapoczątkowaną przez PiS, oraz jak zamierza zapewnić energię w przyszłości, biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie.
Niemcy zrezygnowały z energetyki jądrowej w 2023 r. Nie popełniły takiego błędu Chiny i Indie. (Porównanie decyzji Niemiec z działaniami Chin i Indii w kontekście energetyki jądrowej)
Czy rząd zamierza kontynuować plan Prawa i Sprawiedliwości dotyczący budowy trzech elektrowni jądrowych w Polsce? Jeśli nie, to proszę o odpowiedź, w jaki sposób rząd chce zapewnić energię w najbliższych dekadach. (Pytanie o plany rządu w zakresie energetyki jądrowej i alternatywne źródła energii)