Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne oraz niektórych innych ustaw.
Poselski wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Ministra Sprawiedliwości Adama Bodnara.
Poselski projekt uchwały w sprawie upamiętnienia Eugeniusza Romera w 70. rocznicę śmierci.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi.
Poselski wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bartłomieja Sienkiewicza.
Brak druków
Jest absolwentem politologii i zarządzania w Wyższej Szkole Biznesu – NLU w Nowym Sączu. Ukończył też studia podyplomowe typu MBA in Public Management w zakresie audytu finansów publicznych, a także studia doktoranckie. Pracował jako nauczyciel, a także w rodzinnym przedsiębiorstwie z branży budowlanej; był też rzecznikiem prasowym jednej z uczelni. W 2005 został członkiem Forum Młodych PiS, dołączył też do Prawa i Sprawiedliwości, objął funkcję przewodniczącego miejskich struktur partii w Nowym Sączu. Należał do inicjatorów prowadzącej działalność społeczną i charytatywną grupy „My Kochamy Nowy Sącz”. W wyborach samorządowych w 2006 bez powodzenia kandydował do rady miejskiej Nowego Sącza. Mandat radnego uzyskał w wyniku wyborów w 2010. W 2014 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję. W 201…
65
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł wygłosił krytyczną opinię na temat działań rządu w kontekście prezydencji Polski w UE, wyrażając obawy o bezpieczeństwo polskiej żywności i zarzucając rządowi uległość wobec presji unijnej.
Chciałoby się, panie ministrze, żebyście postawili bezpieczeństwo europejskiej żywności, polskiej żywności w szczególności, i zatrzymali te niedobre umowy międzynarodowe, które mogą zniszczyć tę gospodarkę, rolnictwo, nasze sadownictwo i nie tylko. (Apel o ochronę polskiego rolnictwa)
To jest po prostu zła perspektywa. Dlatego panu współczuję, że musicie państwo odegrać taką rolę marionetek struktur unijnych w najbliższym półroczu, chyba że w końcu pokażecie pazur i pokażecie siłę polskiego społeczeństwa. (Oskarżenie o bycie marionetką UE i wezwanie do działania)
Poseł zaapelował o wykorzystanie sztucznej inteligencji w ochronie zdrowia, podając przykład Danii. Wezwał do rozpoczęcia prac nad regulacjami prawnymi, które zabezpieczą ludzi w kontekście rozwoju AI.
Patrząc w szerszej skali, choćby na Danię i inne kraje, widzimy, że w diagnostyce raka piersi, czyli przy mammografiach, stosuje się już wyłącznie sztuczną inteligencję. (przykład dobrej praktyki z zagranicy w kontekście diagnostyki raka piersi)
Warto byłoby uczyć się na dobrych wzorcach zagranicznych, które już są wdrożone. (apel o implementację sprawdzonych rozwiązań z innych krajów)
Nie dzisiaj, bo dzisiaj to wdrażamy, ale za 15-20 lat trzeba będzie już określić takie przepisy prawa, które będą łączyły te dwa światy, pracę sztucznej inteligencji, robotyki, cyfryzacji, ale także człowieka. (wskazanie na potrzebę regulacji prawnych w przyszłości)
Poseł skrytykował brak finansowania dla zaawansowanego projektu reaktora atomowego IV generacji, opracowanego we współpracy z Japonią, oraz dla budowy SMR-ów. Zaapelował o zabezpieczenie środków na te inwestycje, argumentując to koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski, krytykując jednocześnie obecne podejście rządu.
Mamy technologie, której jesteśmy współautorami. (o polskim wkładzie w technologię reaktorów atomowych)
Ambasador przyszedł do nas i chwalił tę współpracę, chwalił naszych naukowców, którzy są rewelacyjni, a my chcemy znowu zamrozić tak ważną inwestycję. (o pozytywnej ocenie projektu przez ambasadę Japonii i krytyce decyzji o wstrzymaniu finansowania)
warto wydać te pieniądze i zabezpieczyć energetycznie Polskę, a nie - chować głowę w piasek jak struś, który tylko i wyłącznie tchórzy i udaje, że jest królem Europy, a tak naprawdę nawet nie jest marionetką. (ostra krytyka rządu za brak działań w kwestii energetyki)
Poseł podkreślił znaczenie Armii Krajowej dla Polski, wyraził radość z bycia członkiem Światowego Związku Żołnierzy AK i zaapelował o wsparcie finansowe dla IPN na upamiętnianie bohaterów AK.
To właśnie dzięki tej podziemnej armii państwo polskie istniało i wykonywało w podziemiu swoje obowiązki. (Poseł podkreśla rolę Armii Krajowej w podtrzymaniu państwa polskiego podczas wojny)
To ci ludzie przelewający krew, oddający codziennie to, co najcenniejsze, ryzykujący swoim życiem, poświęcający swoje rodziny i nie tylko są tym zacierem, zalążkiem dzisiejszej wolności i naszej suwerenności. (Poseł opisuje poświęcenie żołnierzy AK jako fundament wolności)
Cieszę się, że te osoby, kiedy jeszcze żyły, zrobiły mi ten wielki zaszczyt i uczyniły mnie członkiem Światowego Związku Żołnierzy AK, członkiem nadzwyczajnym, tym, który ma być kontynuatorem ich pamięci, kiedy oni odejdą z tego świata. (Poseł wspomina o swoim członkostwie w Związku Żołnierzy AK i roli kontynuatora pamięci)
Apeluję o jedną rzecz. Wesprzyjmy Instytut Pamięci Narodowej, żeby dostał dodatkowe środki na kultywowanie pamięci, prace naukowe, książki, albumy, konferencje, szkolenia, pomniki i tablice, które będą upamiętniały nie tylko tych najbardziej znanych, ale choćby takich jak mjr Zbigniew Obtułowicz. (Poseł apeluje o wsparcie finansowe dla IPN na upamiętnianie bohaterów AK)