Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks postępowania karnego.
Poselski projekt uchwały w sprawie ustanowienia roku 2026 Rokiem Stanisława Staszica.
Poselski projekt uchwały w sprawie poparcia dla rezolucji Parlamentu Europejskiego dotyczącej białej księgi o przyszłości europejskiej obrony.
Poselski projekt uchwały w sprawie upamiętnienia ofiar Obławy Augustowskiej w jej 80. rocznicę.
Kandydat na stanowisko Zastępcy Przewodniczącego Trybunału Stanu - Pan Jacek Dubois.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o broni i amunicji.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu projekt uchwały w sprawie powołania i wyboru składu osobowego Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw dotyczących rynku pracy oraz cudzoziemców przebywających na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Córka Stanisława i Danuty. W 2003 uzyskała licencjat z finansów i bankowości w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Na tej samej uczelni ukończyła w 2010 studia podyplomowe z doradztwa zawodowego. Zawodowo zajmowała się pozyskiwaniem funduszy europejskich jako certyfikowany doradca. Pracowała w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku, administracji lokalnej i powiatowej. Objęła funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur, została też członkinią polskiego oddziału Europejskiej Unii Kobiet. W wyborach w 2010 bezskutecznie ubiegała się o mandat radnego powiatu ełckiego z listy lokalnego komitetu. W wyborach w 2018 była kandydatką Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Ełku (otrzymała 21,4% głosów). W tych samych wyborach uzyskała mandat radnej miejskie…
45
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Posłanka z Koalicji Obywatelskiej ogłosiła poparcie swojego klubu dla projektu ustawy o zmianie ustawy o znakach Sił Zbrojnych RP, podkreślając wartość powrotu do historycznych wzorców.
Oczywiście klub akceptuje te zmiany w projekcie ustawy rządowej. (Posłanka informuje o stanowisku klubu KO)
Bardzo dobrze, że wracamy do historycznych wzorców, do naszej historii. (Posłanka argumentuje poparcie dla ustawy)
Posłanka zaznaczyła, że polska prezydencja w UE to wyzwanie ze względu na sytuację geopolityczną. Podkreśliła priorytet bezpieczeństwa i potrzebę ochrony przed wrogimi wpływami, szczególnie Rosji. Wyraziła przekonanie, że Polska wykorzysta prezydencję do wzmocnienia swojej pozycji i zapewnienia bezpieczeństwa Europy.
W chwili obecnej na świecie jest ok. 180 konfliktów zbrojnych. (Posłanka opisuje obecną sytuację geopolityczną)
Wykorzystamy tę szansę i zabezpieczymy naszą Europę, a więc i Polskę, przed wrogimi wpływami Rosji, bo to od niej płyną wszystkie złe trendy. (Posłanka podkreśla zagrożenie ze strony Rosji)
Bezpieczna Europa, bezpieczna Polska. (Posłanka podsumowuje swoje stanowisko)
Posłanka KO podkreśliła strategiczne znaczenie Przesmyku Suwalskiego i wyraziła zaniepokojenie mieszkańców północno-wschodniej Polski w związku z potencjalnym zagrożeniem ze strony Rosji i Białorusi. Zapytała o zabezpieczenie regionu i poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.
Przesmyk suwalski to jest taki wąski pas ziemi pomiędzy Białorusią a rosyjskim obwodem królewieckim. (Opis strategicznego znaczenia Przesmyku Suwalskiego)
Uznawany jest za jedno z najbardziej strategicznych i potencjalnie zagrożonych miejsc w Europie. (Podkreślenie wagi regionu)
To jedyny lądowy korytarz łączący państwa bałtyckie z resztą NATO i w przypadku konfliktu Rosja mogłaby próbować zająć ten teren, aby odciąć Bałtów od sojuszników. (Wyjaśnienie potencjalnych konsekwencji zajęcia Przesmyku)
Społeczeństwo naszego regionu, chodzi o północno-wschodnie województwa: warmińsko-mazurskie i podlaskie, zdaje sobie sprawę z tego zagrożenia i jest zaniepokojone, czy nasz region jest w jakiś szczególny sposób zabezpieczony, czy są wdrażane działania i czy mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie. (Wyrażenie obaw mieszkańców regionu)