Poselski projekt ustawy o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej.
Poselski projekt uchwały w sprawie upamiętnienia 80. rocznicy Tragedii Górnośląskiej.
Poselski projekt uchwały w sprawie upamiętnienia bohaterów Rewolucji 1905 roku w 120. rocznicę jej wybuchu.
Poselski projekt uchwały w sprawie upamiętnienia 105. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem w Pucku.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks pracy.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu projekt uchwały w sprawie powołania i wyboru składu osobowego Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw dotyczących rynku pracy oraz cudzoziemców przebywających na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
W 2006 ukończył studia magisterskie na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Opolskiego. W 2023 został absolwentem studiów podyplomowych MBA na jednym z uczelni należących do Uniwersytetów WSB Merito. Pracował jako nauczyciel, pełnił funkcję dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Adama Mickiewicza w Kędzierzynie-Koźlu. Wstąpił do Platformy Obywatelskiej. W 2014 z jej listy uzyskał mandat radnego powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego (z wynikiem 521 głosów). W radzie powiatu przewodniczył komisji infrastruktury i bezpieczeństwa. W kolejnych wyborach samorządowych w 2018 kandydował do rady powiatu z ramienia współtworzonego przez PO KWW Sabiny Nowosielskiej-Koalicja Obywatelska. Otrzymał wówczas 1533 głosy, uzyskując reelekcję. W listopadzie 2018 na pierwszej sesji rady powiatu VI k…
29
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł wygłosił krytyczną wypowiedź dotyczącą liczby wydanych wiz w ostatnich 4 latach, wynoszącej 3,6 mln, i pytając o motywacje rządu PiS w tym działaniu. Zwrócił uwagę na nieobecność ministra Raua w Sejmie.
Wydano 3,6 mln wiz przez ostatnie 4 lata. (Poseł rozpoczyna wypowiedź od podania konkretnej liczby wydanych wiz, wskazując na skalę imigracji)
Brakuje tutaj dzisiaj, na tej debacie jednej z osób, która za to odpowiada - ministra Raua. (Poseł krytykuje nieobecność ministra spraw zagranicznych)
Co stało za tym, że Polska stała się rekordzistką w Unii Europejskiej i krajem docelowym? (Poseł zadaje retoryczne pytanie dotyczące przyczyn polityki imigracyjnej rządu)
Poseł wygłosił krótkie oświadczenie dotyczące obaw rolników o przyszłość rolnictwa w kontekście zielonego ładu i zapytał ministra o planowane działania w tym zakresie podczas polskiej prezydencji w UE.
Czy w ramach tej prezydencji planujemy jakieś działania w obszarze zmian w zielonym ładzie, tak aby nasze rolnictwo, rolnictwo całej Unii Europejskiej, nie utraciło swojej konkurencyjności? (Poseł Masełko zadaje pytanie ministrowi o plany rządu dotyczące zielonego ładu podczas polskiej prezydencji w UE.)
Poseł z KO wyraził zdziwienie brakiem jedności w Sejmie co do projektu zmian ustawowych, podkreślił potrzebę ochrony młodzieży przed szkodliwymi substancjami i zapytał o przeznaczenie środków z akcyzy na profilaktykę i leczenie.
Jako ojciec dwóch młodych synów, którzy są nastolatkami, powiem szczerze, chciałbym ich w pełni przestrzec, zabezpieczyć przed tego typu środkami. (Poseł wyraża osobistą troskę o swoje dzieci w kontekście dostępności szkodliwych substancji.)
Mam nadzieję, że zmiany, nad którymi dzisiaj procedujemy i które w najbliższym czasie przyjmiemy, ograniczą dostęp właśnie młodych ludzi do tych środków, o których mówił pan minister, które są trucizną i ewidentnie wpływają negatywnie na zdrowie każdego, kto używa takich substancji. (Poseł wyraża nadzieję na pozytywny wpływ zmian legislacyjnych na ograniczenie dostępu do substancji.)
Chciałbym zapytać pana ministra, czy jakaś część tej kwoty trafi na profilaktykę i na leczenie schorzeń związanych z zażywaniem tych środków. (Poseł pyta o konkretne przeznaczenie środków z akcyzy.)
Poseł z zadowoleniem odniósł się do upamiętnienia Zaślubin Polski z Morzem, podkreślając historyczne i współczesne znaczenie Bałtyku, zwłaszcza w kontekście rywalizacji z Rosją.
Niezmiernie miłe jest to, że w izbie niższej naszego polskiego parlamentu doceniamy również to wydarzenie, które miało miejsce 105 lat temu, czyli zaślubiny Polski z morzem. (Poseł wyraża zadowolenie z faktu, że Sejm upamiętnia rocznicę zaślubin.)
Ale, proszę państwa, cały czas musimy również zwracać uwagę na to, jak duże znaczenie ma to, co się dzieje na Bałtyku dzisiaj, współcześnie, jeśli chodzi o rywalizację z Rosją, jak jest to istotne. (Poseł podkreśla współczesne znaczenie Bałtyku w kontekście geopolitycznym.)
Poseł rozpoczął swoją wypowiedź od stwierdzenia, że program 800+ nie zwiększył dzietności, ale jednocześnie przyznał, że program walczy z ubóstwem rodzin wielodzietnych. Następnie zadał pytanie ministrowi dotyczące pobierania świadczenia 800+ przez legalnie przebywających w Polsce obywateli innych krajów, takich jak Białoruś czy Gruzja, i poprosił o porównanie tych danych z liczbą pobierających to świadczenie obywateli Ukrainy.
Szanowni państwo, powiedzmy sobie wprost: program nie osiągnął swojego głównego celu, nie zwiększył poziomu dzietności w naszym kraju.
(Poseł Anna Kwiecień: Osiągnął. To jest nieprawda.)
Czy obywatele innych krajów, którzy legalnie przebywają w naszym państwie, również pobierają świadczenie 800+ na dzieci?