Poselski projekt uchwały w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 28 czerwca 2024 r. w sprawie wyrażenia przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła Michała Piotra Wosia.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w latach 2023-2025 oraz niektórych innych ustaw.
Poselski projekt uchwały w 500. rocznicę Hołdu Pruskiego.
Poselski wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Ministra Nauki Dariusza Wieczorka.
Poselski projekt uchwały w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 12 lipca 2024 r. w sprawie wyrażenia przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie posła Marcina Romanowskiego oraz uchwał Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 12 lipca 2024 r. w sprawie wyrażenia przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła Marcina Romanowskiego.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu projekt uchwały w sprawie powołania i wyboru składu osobowego Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw dotyczących rynku pracy oraz cudzoziemców przebywających na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie wyboru składu osobowego Komisji do Spraw Dzieci i Młodzieży.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
W 2016 uzyskała magisterium z administracji w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. Na tej samej uczelni w 2017 ukończyła studia podyplomowe z zarządzania zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwie. Z zawodu księgowa, była główną księgową NSZZ „Solidarność” Regionu Płockiego. Zaangażowała się w działalność polityczną w ramach Prawa i Sprawiedliwości, została przewodniczącą miejskich struktur w Płocku. W 2002 po raz pierwszy uzyskała mandat radnej Płocka. Pięciokrotnie z powodzeniem ubiegała się o reelekcję (w 2006, 2010, 2014, 2018 i 2024). W wyborach samorządowych w 2018 roku bezskutecznie startowała na prezydenta miasta, zajmując wówczas drugie miejsce z wynikiem 29,23%. W 2016 objęła stanowisko kierownika Działu Sponsoringu Społecznego i CSR w Orlenie. W wyborach parlamentarnych w 2…
30
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Posłanka wygłosiła krytykę działań Koalicji Obywatelskiej dotyczących inwestycji Orlenu - Olefiny III, zarzucając im manipulację tematem zagranicznych pracowników i hipokryzję w związku z zamknięciem projektu.
Mówienie o migrantach w Orlenie to jedna wielka ściema wykorzystana brutalnie w kampanii wyborczej. (Posłanka oskarża KO o manipulację)
Zapomnieliście, że Polacy jeździli do pracy w Iraku albo za waszych rządów przed 2016 r. na szparagi? (Posłanka porównuje sytuację pracowników z zagranicy do Polaków pracujących za granicą)
A gdzie teraz jesteście? Nie szokuje was zamykanie Olefin III? (Posłanka pyta o reakcję KO na zamknięcie inwestycji)
(Dzwonek) A gdzie teraz jesteście? Nie szokuje was zamykanie Olefin III? To była szansa na rozwój Orlenu na rynku europejskim, a teraz dzięki takim działaniom akcje Orlenu dramatycznie pikują. (Oklaski) (Posłanka kończy wypowiedź emocjonalnym pytaniem i stwierdzeniem o spadku akcji Orlenu, przerywanym dzwonkiem i oklaskami)
**Poseł Krystyna Skowrońska** Pani poseł, trzeba najpierw zrozumieć, jaką głupotę zrobiliście. (Krystyna Skowrońska przerywa wypowiedź posłanki Kulpy)
Posłanka wygłosiła oświadczenie krytykujące brak informacji ze strony rządu na temat umowy sponsoringowej Orlenu z WOŚP i innymi fundacjami Jerzego Owsiaka, kwestionując transparentność tych działań.
Drobnostka: 60 mln zł dla jednej fundacji prywatnej osoby. Minister nic nie wie. (Posłanka ironicznie komentuje brak informacji od ministra)
Co ukrywacie? Gdzie jest przejrzystość? (Posłanka oskarża rząd o brak transparentności)
Posłanka wygłosiła oświadczenie upamiętniające rocznicę wybuchu powstania styczniowego. Wspomniała o wydarzeniach z 1863 roku, w tym o roli Płocka i generała Padlewskiego. Posłanka podziękowała też społeczności Płocka za kultywowanie pamięci o powstaniu.
22 stycznia 1863 r. wybuchło powstanie styczniowe.
W miejscu jego (generała Padlewskiego) stracenia przy al. Piłsudskiego znajduje się skromny głaz z tablicą i krzyżem bohaterów styczniowych.
Na sali plenarnej Sejmu RP chciałabym wyrazić słowa wdzięczności i złożyć hołd wszystkim Polakom, którzy w wyniku patriotycznego zrywu przeciwstawili się rosyjskiemu zaborcy, ponosząc za to najwyższą cenę, cenę życia.
Posłanka wygłosiła krytykę Rafała Trzaskowskiego i Donalda Tuska, zarzucając im zmianę zdania w sprawie świadczenia 800+ dla obywateli Ukrainy. Posłanka wyraziła zaniepokojenie o stan psychiczny Rafała Trzaskowskiego, przywołując jego sprzeczne wypowiedzi dotyczące hejtu. Zadeklarowała, że klub PiS przygotował projekt ustawy w tej sprawie i wezwała koalicję rządzącą do działania.
Rafał Trzaskowski, aby przypodobać się elektoratowi centrowemu, postanowił podjąć rozmowę o pozbawieniu osób pochodzących z Ukrainy świadczenia 800+, jeśli tu nie pracują i nie płacą podatków.
Tylko nie wiemy, tak jak z innymi oświadczeniami zastępcy pana Tuska, czy jutro nie zmieni swoich poglądów i nie powie czegoś zupełnie sprzecznego, bo taka będzie linia partii.
Szczerze martwię się o psychikę pana Trzaskowskiego... bo jeśli dziś twierdzi, że jest przeciwko hejtowi, a w 2020 r. z radosnym uśmiechem na twarzy słuchał i zachęcał na swoim wiecu do ponawiania wypowiadanych przez jego zwolenników 8 gwiazdek, to jakże trudno sobie spojrzeć w twarz po zaprzeczeniu samemu sobie.
Posłanka skrytykowała zmiany w ustawie o rynku pracy, wskazując na zakulisowe działania ministra finansów. Zwróciła uwagę na zmianę dotyczącą dodatku motywacyjnego dla pracowników urzędów pracy, kwestionując ingerencję ministra finansów i podkreślając zgodę ponad podziałami w sprawie nieróżnicowania pracowników. Zapytała również, dlaczego rząd nie przewiduje podobnych dodatków dla osób 50+ w celu ich aktywizacji zawodowej.
Z tą zmianą ustawy o rynku pracy wiążą się działania, które zakulisowo są wprowadzane decyzjami ministra finansów.
Dlaczego ingerował minister finansów?
Dlaczego takich dodatków nie wymyślacie państwo dla pracowników 50+, żeby zaktywizować tych ludzi, którzy zostają na rynku pracy bez pracy, żeby rzeczywiście wyciągnąć do nich pomocną dłoń?