Poselski projekt uchwały w sprawie upamiętnienia 105. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem w Pucku.
Poselski projekt uchwały w sprawie upamiętnienia bohaterów Rewolucji 1905 roku w 120. rocznicę jej wybuchu.
Poselski projekt uchwały w sprawie wsparcia protestów obywatelskich w Gruzji oraz potępienia stosowania przemocy wobec ich uczestników.
Poselski projekt ustawy o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
W 2004 ukończył historię na Wydziale Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Zajął się prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, działa w organizacjach zrzeszających przedsiębiorców, m.in. był członkiem założycielem Klubu Krakowskiego, członkiem rady Izby Przemysłowo-Handlowej, prezesem międzynarodowego stowarzyszenia Krakowskie Forum Rozwoju. Działacz organizacji charytatywnej Lions Club oraz Związku Polskich Kawalerów Maltańskich, wszedł w skład rady Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków. Działał w Unii Demokratycznej i następnie w Unii Wolności, był m.in. członkiem zarządu tej partii. W 1998 pełnił funkcję wicewojewody krakowskiego, następnie (do 2001) I wicewojewody małopolskiego. W 1995 stanął na czele komitetu wyborczego kandydata na prezydenta Jacka Kuronia.…
58
4
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł wygłosił oświadczenie dotyczące projektu ustawy dostosowującej polskie prawo do nomenklatury scalonej zgodnie z rozporządzeniem UE. Poinformował o zmianach w kodach CN dla paliw, konieczności szybkiego procedowania i poprawce KO wykreślającej art. 5 z projektu. Poparł projekt ustawy.
Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że przez ostatnie 8 lat wyście nie wprowadzali rozwiązań, które byłyby spójne z prawem Unii Europejskiej, i z tego tytułu płaciliśmy milionowe kary. (Poseł Meysztowicz krytykuje poprzedni rząd za zaniedbania w implementacji prawa unijnego)
Poseł pochwalił projekt ustawy o zmianie Ordynacji podatkowej, krytykując obecne przepisy i wyrażając nadzieję na ich poprawę w komisji.
Rzadko zdarza mi się pochwalić Konfederację, ale w tym momencie zrobię to. (Poseł rozpoczyna swoją wypowiedź od zaskakującego stwierdzenia, co może przyciągnąć uwagę słuchaczy)
To jest czasami bardzo groźny zapis, dlatego że niejednokrotnie doprowadzał do bankructw i likwidacji firm. (Poseł podkreśla negatywne konsekwencje obecnych przepisów)
Czy wnioskodawcy są otwarci, jeżeli ten projekt trafi do komisji, na dyskusję, również z przedstawicielami Ministerstwa Finansów, żeby ten projekt doprowadzić do perfekcji? (Poseł zadaje konkretne pytanie dotyczące dalszych prac nad projektem)
Poseł KO skrytykował posła Janusza Kowalskiego za jego zmienne stanowisko w sprawie Zielonego Ładu, przypominając, że wcześniej był on zwolennikiem tego programu, a obecnie go krytykuje, mimo że jego ugrupowanie go promowało. Zapytał ministra o nazwisko komisarza promującego Zielony Ład.
Jak się często zmienia ugrupowanie polityczne, to czasami trzeba sprawdzić, gdzie się ląduje. (Poseł Meysztowicz rozpoczyna swoje wystąpienie, komentując częste zmiany ugrupowań politycznych przez posła Kowalskiego)
Nie zwrócił pan jednak uwagi na to, że wylądował pan w ugrupowaniu, które przez pewien czas prezentowało zielony ład jako swój wspaniały program, że przedstawiciel tego ugrupowania, komisarz do spraw rolnictwa w Komisji Europejskiej, przedstawiał to jako zbawienie dla Polaków i dla polskich rolników. (Poseł Meysztowicz punktuje zmianę stanowiska posła Kowalskiego w kontekście Zielonego Ładu)
W związku z tym dziwię się, że akurat pan tego nie sprawdził i w tej chwili krytykuje pan tak zażarcie program swojego ugrupowania. (Poseł Meysztowicz wyraża zdziwienie wobec krytyki Zielonego Ładu przez posła Kowalskiego, biorąc pod uwagę jego wcześniejsze poparcie)
Poseł zapytał, czy rząd planuje kampanię informacyjną, we współpracy z samorządami, aby dotrzeć do osób, które wybudowały lub są właścicielami obiektów o wysokości od 50 do 100 metrów, i uświadomić im o konieczności zgłoszenia tych obiektów, zgodnie z nowelizacją Prawa lotniczego.
Art. 2 tej ustawy zakłada, że te obiekty, które powstaną po 2 października 2020 r. do momentu wejścia w życie ustawy, będą również podlegały obowiązkowi zgłoszenia. (Poseł odnosi się do konkretnego artykułu ustawy, podkreślając zakres jego działania.)
Czy państwo przewidujecie jakąś informację czy kampanię informacyjną poprzez samorządy, żeby rzeczywiście osoby, które albo wybudowały, albo są właścicielami takich obiektów między 50 a 100 m, miały świadomość, że nakłada się na nich obowiązek zgłoszenia tego obiektu? (Poseł pyta o planowane działania informacyjne rządu, mające na celu uświadomienie obywateli o nowych obowiązkach.)
Poseł z KO wyraził radość z możliwości wspólnego upamiętnienia zaślubin Polski z morzem i zasugerował uwzględnienie w przyszłości rocznicy wypłynięcia gen. Hallera, podkreślając początki polskiej żeglugi handlowej i wyraził nadzieję na przyjęcie uchwały przez aklamację.
Cieszę się, że są rzeczy, które jeszcze są w stanie nas tutaj, na tej sali połączyć, żebyśmy wszyscy razem wspólnie świętowali i upamiętniali tak znaczące daty w polskiej historii jak zaślubiny Polski z morzem. (Poseł wyraża zadowolenie z możliwości wspólnego upamiętnienia ważnej daty historycznej.)
Można powiedzieć, że był to początek polskiej żeglugi handlowej. (Poseł podkreśla znaczenie wypłynięcia gen. Hallera dla rozwoju polskiej żeglugi.)
Cieszy, że mamy okazję przyjąć - i mam nadzieję, że tak będzie - tę uchwałę przez aklamację. (Poseł wyraża optymizm co do przyjęcia uchwały.)