Kandydat na stanowisko Zastępcy Przewodniczącego Trybunału Stanu - Pan Piotr Łukasz Juliusz Andrzejewski.
Poselski projekt uchwały w sprawie obrony polskich rolników.
Poselski projekt uchwały w sprawie trudnej sytuacji w rolnictwie i spełnienia postulatów strajkujących rolników.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Kandydat na stanowisko Wicemarszałka Sejmu RP - poseł Elżbieta Witek.
Brak druków
Absolwentka chemii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, odbyła studia podyplomowe z zakresu fizyki i astronomii na Uniwersytecie Warszawskim. Zawodowo związana z oświatą, objęła stanowisko dyrektorki Gminnego Zespołu Szkół w Regiminie. W 1998 nieskutecznie ubiegała się o mandat radnej powiatu ciechanowskiego z listy Akcji Wyborczej Solidarność. Zaangażowała się w działalność polityczną w ramach Prawa i Sprawiedliwości, weszła w skład powiatowych władz tego ugrupowania. W 2006 bez powodzenia kandydowała na radną powiatu. W 2010 i 2014 była wybierana na radną powiatu ciechanowskiego. W 2014 bezskutecznie ubiegała się o mandat eurodeputowanej. W 2015 kandydowała do Sejmu w okręgu płockim, otrzymując 5387 głosów, co stanowiło 7. wynik wśród kandydatów PiS, któremu przypadło 6 mandat…
41
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Posłanka podzieliła się pozytywnymi wrażeniami ze spotkań przedświątecznych w swoim okręgu i złożyła życzenia z okazji Bożego Narodzenia i Nowego Roku.
Dziękuję wam, moi drodzy, za kultywowanie wartości patriotycznych, chrześcijańskich i narodowych. Jesteście wspaniali. (Posłanka dziękuje zebranym za kultywowanie tradycyjnych wartości)
Posłanka wyraziła obawy Polaków związane z rozwojem sztucznej inteligencji i cyberbezpieczeństwa, powołując się na badania CBOS wskazujące na przewagę dostrzeganych zagrożeń nad korzyściami. Zwróciła uwagę na potencjalną utratę miejsc pracy, zagrożenia dla demokracji i prywatności oraz zaapelowała o odpowiedzialne podejście do tych technologii.
Z najnowszych badań CBOS wynika, że aż ok. 80% Polaków dostrzega więcej zagrożeń niż korzyści. (Przedstawienie obaw społeczeństwa związanych z rozwojem sztucznej inteligencji)
Tego Polacy obawiają się, a przede wszystkim chcą wiedzieć, jakie miejsca pracy będą zagrożone w związku z wprowadzaniem sztucznej inteligencji. (Podkreślenie niepokoju społecznego o przyszłość rynku pracy w kontekście AI)
Posłanka opisała tradycje bożonarodzeniowe, takie jak orszaki Trzech Króli i wspólne kolędowanie, podkreślając ich rosnącą popularność i rolę w budowaniu wspólnoty. Wspomniała o swoim udziale w tych wydarzeniach w Mławie i gminie Ojrzeń, chwaląc ich atmosferę.
W tym roku uczestniczyłam w orszaku w Mławie. Wzięły w nim udział całe rodziny ze wszystkich parafii. Czuło się atmosferę przyjaźni, radości, panowało poczucie wspólnoty. (Opisuje pozytywne doświadczenie z orszaku Trzech Króli w Mławie)
Brałam również udział w takim kolędowaniu w gminie Ojrzeń. Tam wspólnie koła gospodyń wiejskich, mieszkańcy spotkali się na wspólnym śpiewaniu kolęd. To wspaniałe przykłady tworzenia magii świąt Bożego Narodzenia. (Opisuje pozytywne doświadczenie ze wspólnego kolędowania w gminie Ojrzeń)