Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks pracy.
Poselski projekt uchwały w sprawie upamiętnienia bohaterów Rewolucji 1905 roku w 120. rocznicę jej wybuchu.
Poselski projekt uchwały w sprawie upamiętnienia 105. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem w Pucku.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o drogach publicznych.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta oraz niektórych innych ustaw.
Absolwent Wydziału Filozoficzno-Historycznego oraz Wydziału Zarządzania i Marketingu Uniwersytetu Łódzkiego. Ukończył również studia typu Master of Business Administration Finance and Insurance organizowane przez Politechnikę Łódzką we współpracy z Illinois State University. Pracował zawodowo jako nauczyciel historii, następnie jako menedżer w przedsiębiorstwie z branży medycznej. Wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości. Z listy tej partii kandydował do Sejmu w wyborach w 2001 i 2007. W 2006 i 2010 uzyskiwał mandat radnego miejskiego. W 2010 objął stanowisko zastępcy prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej. W lutym 2011 został wykluczony z PiS, w czerwcu tego samego roku założył stowarzyszenie Samorządowa Łódź. W 2013 przystąpił do Platformy Obywatelskiej. W wyborach parlamentarnych w 2019 uzyskał m…
26
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł poparł ustawę o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej, podkreślając jej znaczenie dla oddania hołdu bohaterom i zachowania pamięci o ich walce. Podziękował również osobom i organizacjom dbającym o pamięć o AK.
Ustawa ustanawiająca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej to oczywiście wyjątkowa okazja do oddania hołdu bohaterom, którzy walczyli o wolność Polski w najtrudniejszych czasach. (Poseł Piątkowski podkreśla wagę ustawy i oddanie hołdu bohaterom AK)
To więcej niż symbol, to nasze zobowiązanie do pamięci. (Poseł Piątkowski akcentuje, że ustawa to nie tylko symbol, ale i zobowiązanie)
Poseł sprawozdawca wygłosił mowę na temat projektu uchwały upamiętniającej bohaterów Rewolucji 1905 roku. Podkreślił unikalny charakter rewolucji na ziemiach polskich, łączący walkę o prawa pracownicze z dążeniem do wolności narodowej. Odniósł się do krytyki projektu, nazywając ją ahistoryczną i wskazując na analogię między rewolucją 1905 r. a ruchem 'Solidarności'. Zaapelował o przyjęcie uchwały jako hołdu dla bohaterów.
Przez 2 lata trwania rewolucji przez ziemie polskie przytoczyło się niemal 7 tys. strajków, w których udział wzięło około 3,5 mln osób.
Ich ostatnie słowa: ˝Niech żyje wolna Polska˝ wybrzmiewają dziś jak testament, który wypełniliśmy, odzyskując niepodległość w 1918 r.
Zarzut, w tym przypadku pana posła Suskiego, że rewolucja 1905 r. była jedynie ruską rewolucją, świadczy o głębokim niezrozumieniu jej charakteru oraz o lekceważeniu faktów historycznych.
Przypomnijmy: to nie rosyjscy komuniści, tak jak twierdził pan poseł (Suski), lecz polscy bohaterowie, którzy płacili najwyższą cenę, ginęli na szubienicach z rąk carskich oprawców, walczyli o wolność i sprawiedliwość.
Poseł podziękował za mądre słowa na temat rewolucji 1905 roku, podkreślając jej wagę w historii Polski. Skrytykował posłów Konfederacji za ich wypowiedzi, sugerując, że skoro uważają Dzierżyńskiego i Lenina za bohaterów, powinni wyjechać z Polski. Na koniec poseł ponownie podziękował za rozsądne głosy i poparcie uchwały upamiętniającej bohaterów rewolucji 1905 roku.
Oburzające jest i skandaliczne to, co mówili dzisiaj z mównicy posłowie Konfederacji.
Mówili o tym, że Polska była częścią Rosji, zatem nie powinniśmy czcić wydarzeń, które miały miejsce na terytorium Polski, czyli ich zdaniem nie powinniśmy czcić bohaterów powstania styczniowego, powstania listopadowego i wszystkich innych wydarzeń wymagających dużej odwagi Polaków.
Panowie Posłowie z Konfederacji! Jeśli uważacie, że bohaterami są Feliks Dzierżyński i Włodzimierz Lenin, może się wyprowadźcie z Polski, może trzeba pojechać na wschód i tam zamieszkać.
Tutaj, w Polsce, w polskim parlamencie, kiedy mówi się o bohaterach, ma się na myśli polskich bohaterów.