Poselski projekt uchwały w 500. rocznicę Hołdu Pruskiego.
Kandydat na stanowisko sędziego Trybunału Konstytucyjnego - Pan Artur Kotowski.
Kandydat na stanowisko sędziego Trybunału Konstytucyjnego - Pan Marek Ast.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa.
Poselski projekt uchwały w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 12 lipca 2024 r. w sprawie wyrażenia przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie posła Marcina Romanowskiego oraz uchwał Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 12 lipca 2024 r. w sprawie wyrażenia przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła Marcina Romanowskiego.
Absolwent politologii na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego (2008). W 2002 wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości, kierował stołecznymi strukturami Forum Młodych PiS. Był doradcą rzecznika prasowego rządu i szefem gabinetu politycznego ministra pracy i polityki społecznej, później do 2010 pracował w Kancelarii Prezydenta RP w okresie prezydentury Lecha Kaczyńskiego. W wyborach w 2006 uzyskał mandat radnego m.st. Warszawy. Z powodzeniem ubiegał się o reelekcję w 2010 i w 2014. Pełnił m.in. funkcję przewodniczącego klubu radnych PiS. W przedterminowych wyborach w 2007 bez powodzenia kandydował do Sejmu. W wyborach w 2015 ponownie wystartował do niższej izby polskiego parlamentu w okręgu warszawskim. Został wybrany na posła VIII kadencji, otrzymując 4753 głosy…
27
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł przedstawił projekt ustawy ułatwiającej dostęp do informacji o podatku od nieruchomości. Projekt zakłada publikację stawek podatku i interpretacji indywidualnych na stronie BIP Ministerstwa Finansów. Poseł podkreślił korzyści z transparentności i łatwiejszego porównania stawek między samorządami.
Warto przypomnieć, szanowni państwo, że w Warszawie, moim mieście, od wielu lat rządzi Platforma Obywatelska i od wielu lat, od kiedy rządzi Platforma Obywatelska, poziom podatku od nieruchomości jest maksymalny. (Poseł wykorzystuje przykład Warszawy, rządzonej przez PO, aby uzasadnić potrzebę transparentności w zakresie podatku od nieruchomości.)
Poseł wygłosił krótkie oświadczenie, w którym podkreślił zalety jednolitego systemu teleinformatycznego Ministerstwa Finansów i zaapelował o wprowadzenie obowiązku informowania obywateli o wysokości podatku od nieruchomości przez władze lokalne.
2477 gmin, jedno państwo. Dzięki jednemu systemowi teleinformatycznemu na stronach Ministerstwa Finansów powinna być jedna informacja. (Poseł rozpoczyna wypowiedź od podkreślenia korzyści płynących z jednolitego systemu)
Czy poparlibyście państwo takie rozwiązanie, zgodnie z którym wójt, burmistrz czy prezydent miasta będzie zobligowany do przekazania informacji na temat wysokości podatku od nieruchomości? (Poseł kieruje pytanie do ministra o poparcie dla konkretnego rozwiązania)
Poseł wygłosił oświadczenie, w którym z ironią skomentował powrót symboliki Bożego Narodzenia do Warszawy, łącząc to ze zbliżającą się kampanią wyborczą, i złożył świąteczne życzenia.
Piekło zamarzło - wydarzyło się coś, co wydawało się być niemożliwe. Do Warszawy powróciło Boże Narodzenie. (Sarkastyczny komentarz posła na temat powrotu symboliki świąt)
Po kilku latach prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej przypomniał sobie o Bożym Narodzeniu i możecie państwo zobaczyć reklamy w przestrzeni miejskiej lub tramwaje, w których jest takie sformułowanie: W święta Bożego Narodzenia niech nas łączy Warszawa. (Poseł ironicznie opisuje powrót życzeń świątecznych do Warszawy)
Ale niektórzy twierdzą, że ma to związek z tym, że zbliża się kampania wyborcza, a prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział swój start. (Poseł sugeruje polityczne motywacje działań prezydenta Warszawy)
Poseł skrytykował rząd za rezygnację z organizacji szczytu UE w Polsce, zarzucając brak praworządności w kraju i domagając się konkretnych działań w sprawie zamrożonych rosyjskich aktywów na rzecz Ukrainy.
Państwo wywiesiliście białą flagę i nie uciekniecie przed odpowiedzialnością za ten grzech pierworodny, jaki popełniliście już na samym starcie polskiej prezydencji. (Krytyka decyzji rządu o rezygnacji z organizacji nieformalnego szczytu w Polsce)
To ja pytam pana ministra Szłapkę, kiedy rozpoczniecie przywracanie praworządności w Ministerstwie Finansów, w prokuraturze i w innych instytucjach. (Pytanie retoryczne skierowane do ministra Szłapki)
Poseł z PiS przedstawił stanowisko swojego klubu popierające projekt ustawy o sankcjach, ale jednocześnie skrytykował powolne tempo działań UE w tym zakresie. Podkreślił, że Polska była prekursorem w nakładaniu sankcji na Rosję i wezwał rząd do większej aktywności na forum UE.
Otóż od 1050 dni trwa pełnoskalowa wojna i agresja Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie, ale tak naprawdę wojna Rosji z cywilizacją zachodnią, wojna barbarzyńskiej Rosji przeciwko cywilizacji zachodniej.
Jeżeli Unia Europejska chce powstrzymać barbarzyńską Rosję, to musi zdecydować się na bardziej odważne działania.
Wtedy Polska całkowicie zrezygnowała z importu rosyjskiego węgla, gazu i ropy naftowej, będąc de facto prekursorem wobec innych państw europejskich.