Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego.
Poselski projekt ustawy o rekompensatach za szkody wyrządzone przez ptaki.
Poselski projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach mających na celu poprawę nadzoru nad zdrowiem i ochroną zwierząt.
Poselski projekt uchwały w sprawie obrony żołnierzy i funkcjonariuszy strzegących granicy Rzeczypospolitej Polskiej.
Poselski projekt uchwały w sprawie upamiętnienia Eugeniusza Romera w 70. rocznicę śmierci.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie wyboru sekretarzy Sejmu.
Poselski projekt ustawy o rekompensatach za szkody wyrządzone przez ptaki.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu projekt uchwały w sprawie powołania i wyboru składu osobowego Komisji Nadzwyczajnej do spraw ochrony zwierząt.
Sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych o rządowym projekcie ustawy budżetowej na rok 2025.
Absolwent Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Radomsku. W 2014 ukończył studia historyczne na Wydziale Historyczno-Pedagogicznym Uniwersytetu Opolskiego. Został też absolwentem podyplomowych studiów menedżerskich na Uniwersytecie Warszawskim, uzyskał także dyplom MBA na Akademii WSB. W trakcie studiów był przewodniczącym samorządu studenckiego UO, a w latach 2010–2014 członkiem Rady Studentów Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Został również instruktorem Związku Harcerstwa Polskiego w Radomsku oraz wiceprezesem szkoły liderów Collegium Nobilium Opoliense. Zajął się prowadzeniem rodzinnego gospodarstwa rolnego. Zaangażował się w działalność stowarzyszenia Razem dla Opola, brał udział w prawyborach jego kandydata na prezydenta miasta w 2…
140
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł skrytykował brak konkretów w wystąpieniu ministra i zaapelował o odważną reprezentację polskiego rolnictwa podczas prezydencji w Radzie UE.
Życzę panu i proszę pana o to, żeby pan zyskał odwagę do tego, aby nie być organizatorem prac tej komisji, żeby nie być takim kimś, kto organizuje spotkania, obiady, dba o to, żeby woda stała na stolikach. (Poseł krytykuje rolę ministra jako organizatora spotkań i apeluje o bardziej aktywną postawę)
Poseł wygłosił krytyczną opinię na temat projektu ustawy o zmianie Kodeksu karnego, argumentując, że jest ona nieprecyzyjna i może prowadzić do nadużyć, podając przykłady dotyczące dyskryminacji i wolności słowa.
To są zwykli, normalni obywatele, którzy przedstawiają konkretne przykłady. (Poseł odwołuje się do 'zwykłych obywateli', by uwiarygodnić swoją krytykę)
Ta ustawa dzisiaj otwiera puszkę Pandory chociażby w tym zakresie. (Mocne stwierdzenie o negatywnych konsekwencjach ustawy)
Dziennikarze, publicyści chcą np. kwestionować czy krytykować jakieś ruchy feministyczne czy jakieś tam postulaty środowisk LGBT i za to dostają wezwanie do prokuratury, zostają oskarżeni o rzekomą mowę nienawiści. (Przykład potencjalnego nadużycia ustawy, odwołujący się do wrażliwych tematów)
Poseł PiS nawiązał do rzekomych pochwał dla tarcz Zjednoczonej Prawicy ze strony polityków obecnej koalicji, gdy ci myśleli, że nie są nagrywani, i zapytał ministra, z kim przedsiębiorcy mają się kontaktować w rządzie w sprawach pomocy.
Te programy skomentowali przecież Władysław Kosiniak-Kamysz i Borys Budka, kiedy nie widzieli, że są nagrywani, i chwalili te tarcze, mówiąc, że one są doskonałe, że są bardzo dobre i tak naprawdę całą robotę rząd Zjednoczonej Prawicy wykonał bardzo dobrze. (Przywołanie rzekomych pochwał polityków koalicji dla działań poprzedniego rządu.)
Mówili to, ponieważ myśleli, że nikt ich nie słyszy. (Sugestia, że politycy koalicji są nieszczerzy w swoich publicznych wypowiedziach.)
Z kim u was w rządzie mają rozmawiać przedsiębiorcy? Dzisiaj nikt (Dzwonek) nie ma pojęcia, z kim rozmawiać w rządzie, kto reprezentuje biznes, kto reprezentuje sferę gospodarczą. (Krytyka braku jasnej struktury komunikacji między rządem a przedsiębiorcami.)
Poseł PiS skrytykował rząd za kontynuowanie planów zakupowych krytykowanych wcześniej i zapytał o realizację zamówień na HIMARS-y oraz fabrykę K2, kwestionując relacje z USA w kontekście wcześniejszych wypowiedzi o Trumpie.
Szczerze mówiąc, czuję się tak, jakbym odsłuchał wystąpienie wiceministra w poprzednim rządzie pana Marcina Ociepy - kiedy były podobne debaty w Sejmie - który po kolei wymieniał plany zakupów i zamówień, jakich dokonał rząd Zjednoczonej Prawicy, kiedy w Ministerstwie Obrony Narodowej byli Mariusz Błaszczak i Marcin Ociepa. (Poseł porównuje obecną sytuację do poprzedniej władzy)
Gratuluję i panu, panie ministrze, tego, że jednak kontynuujecie te plany zakupowe, które tak gorliwie krytykowaliście w naszych czasach. (Ironia w kierunku kontynuacji planów zakupowych)
Mówił, że to jest ruski agent. (Przypomnienie słów Donalda Tuska o Donaldzie Trumpie)
Być może właśnie dlatego pojechał do Stanów Zjednoczonych na spotkanie z Marco Rubio w atmosferze wezwania, a nie na zaproszenie. Prawdopodobnie został tam wezwany, a nie zaproszony. (Spekulacja na temat charakteru wizyty w USA)
Poseł skrytykował planowane dopłaty do ugorowania ziemi, argumentując, że promuje to brak aktywności rolniczej i degradację gleby, zamiast wspierać aktywnych rolników poprzez ekoschematy.
Niedługo rolnikom może być łyso z tego względu, że Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi proponuje nowy ekoschemat, na stałe już wpisany w ekoschematy, czyli dopłaty do ugorowania ziemi. (Poseł wprowadza temat oświadczenia.)
Nie możemy płacić za brak aktywności rolniczej, nie możemy płacić za to, żeby nie wykorzystywać potencjału ziemi, żeby zachwaszczać, żeby ugorować ziemię. (Poseł wyraża sprzeciw wobec dopłat.)
Ekoschematy miały być właśnie dla aktywnych rolników, a dzisiaj ministerstwo rolnictwa chce stworzyć furtkę, przez którą będziemy degradować polską ziemię, którą później będzie bardzo trudno włączyć z powrotem (Dzwonek) do racjonalnej uprawy rolnej. (Poseł kończy oświadczenie z ostrzeżeniem.)