Poselski projekt uchwały w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 28 czerwca 2024 r. w sprawie wyrażenia przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła Michała Piotra Wosia.
Poselski wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Ministra Nauki Dariusza Wieczorka.
Kandydat na stanowisko sędziego Trybunału Konstytucyjnego - Pan Artur Kotowski.
Kandydat na stanowisko sędziego Trybunału Konstytucyjnego - Pan Marek Ast.
Poselski projekt uchwały w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 12 lipca 2024 r. w sprawie wyrażenia przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie posła Marcina Romanowskiego oraz uchwał Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 12 lipca 2024 r. w sprawie wyrażenia przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła Marcina Romanowskiego.
Sprawozdanie Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych w sprawie wniosku Komendanta Głównego Policji z dnia 25 marca 2024 r. o wyrażenie zgody przez Sejm na pociągnięcie do odpowiedzialności za wykroczenie poseł Anity Czerwińskiej.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie wyboru nowego składu osobowego Komisji do Spraw Unii Europejskiej.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie wyboru uzupełniającego do składu Komisji do Spraw Unii Europejskiej.
Ukończyła w 1999 studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Pracowała w korporacjach, takich jak US West Polska i telewizja HBO. Później związała się ze środowiskiem „Gazety Polskiej”. Została zatrudniona w Niezależnym Wydawnictwie Polskim Tomasza Sakiewicza, w 2006 stanęła na czele warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej”. Po katastrofie polskiego Tu-154 w Smoleńsku w 2010 brała aktywny udział w akcjach blokujących przeniesienie do jednego z kościołów krzyża postawionego przed Pałacem Prezydenckim. Następnie zaangażowała się w organizację tzw. miesięcznic smoleńskich, stając się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci tego ruchu. Podjęła również działalność polityczną w ramach Prawa i Sprawiedliwości. Z ramienia PiS bezskutecznie kandydowała w wyborac…
10
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Posłanka zakwestionowała działania rządu w zakresie relacji transatlantyckich, zarzucając politykom obrażanie kandydata na prezydenta USA. Pytała o konkretne działania i rozmowy z poważnymi przedstawicielami USA, nie akceptując odpowiedzi o rozmowie z ambasadorem Brzezinskim.
Bo to, czego byliśmy świadkami, to swoisty wyścig, jaki sobie urządziliście, kto bardziej i mocniej obrazi kandydata na prezydenta Stanów Zjednoczonych. (Krytyka działań rządu w kontekście relacji transatlantyckich).
To był cały festiwal pomówień i wręcz agresji wobec niego. (Opisanie działań rządu jako agresywne i pełne pomówień).
Wszyscy wiemy, że pan ambasador był łaskaw dać się poznać po tym, że bardzo się zaangażował po jednej stronie sporu politycznego w Polsce. (Krytyka zaangażowania ambasadora w polską politykę).
Posłanka wygłosiła mowę na temat projektu uchwały upamiętniającej bohaterów Rewolucji 1905 roku. Podkreśliła potrzebę edukacji historycznej i skrytykowała posłów Konfederacji za przyniesienie portretów komunistycznych zbrodniarzy podczas dyskusji o polskich bohaterach. Zwróciła uwagę, że rewolucja 1905 r. została zawłaszczona przez komunistów, a w uchwale opisano jej znaczenie dla narodu polskiego. Nawiązała również do publicystyki Romana Dmowskiego, cytując jego słowa o Józefie Piłsudskim.
Uważam za skandaliczne, że wobec uchwały, w której czcimy polskich bohaterów, przynieśli tutaj portrety komunistycznych zbrodniarzy.
Kto powiedział, że Józef Piłsudski nie był żadnym socjalistą? Powiedział to właśnie Roman Dmowski.