Kandydat na stanowisko Zastępcy Przewodniczącego Trybunału Stanu - Pan Jacek Dubois.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pani Sabina Grabowska.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Adam Koczyk.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Marek Mikołajczyk.
Poselski projekt uchwały w sprawie ustalenia liczby wicemarszałków Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie wyboru nowego składu osobowego Komisji do Spraw Unii Europejskiej.
Z wykształcenia socjolog, ukończył studia na Uniwersytecie Gdańskim. Zajmował się marketingiem w firmie usługowej, później był zatrudniony jako kierownik ds. ekonomiczno-administracyjnych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Starogardzie Gdańskim. Zaangażował się w działalność polityczną w ramach Platformy Obywatelskiej, był dyrektorem biura poselskiego Sławomira Neumanna. W wyborach samorządowych w 2006 został wybrany na radnego powiatu starogardzkiego. Z powodzeniem ubiegał się o reelekcję w 2010, 2014 i 2018. W wyborach w 2010 kandydował także na prezydenta Starogardu Gdańskiego, przegrywając w drugiej turze głosowania z Edmundem Stachowiczem. W 2011 został etatowym członkiem zarządu powiatu starogardzkiego. Pozostał na tej funkcji również w kolejnym zarządzie powiatu, który powołano…
23
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł wygłosił apel o wykorzystanie polskiej prezydencji do promocji zaangażowania polskich firm w odbudowę Ukrainy, podkreślając to jako rację stanu i szansę na zyski.
To będzie, mam nadzieję, wszyscy taką nadzieję mamy, wielki plac odbudowy, w której polskie firmy, polscy dostawcy, polscy wykonawcy powinni brać udział. (Poseł z przekonaniem mówi o szansie dla polskich firm w kontekście odbudowy Ukrainy)
Poseł zaznaczył, że członkostwo Polski w UE to świadomy wybór i szansa na wzmocnienie pozycji w Europie. Zaapelował do Polaków o nieuleganie propagandzie i podkreślił, że bycie we wspólnocie to obowiązek i zobowiązanie.
nasza obecność we wspólnocie to nie jest żaden obowiązek, to jest wybór i decyzja Polek i Polaków, to jest historyczna okazja, którą zwielokrotniamy dzięki prezydencji, do tego, żeby zająć należne nam miejsce we wspólnocie wolnych, demokratycznych, podzielających wspólne wartości państw, i to zająć przy jednym z głównych stolików, a nie gdzieś w kącie sali z Ficą, Orbánem czy innymi ruskimi agentami. (Poseł Gabriel podkreśla wagę obecności Polski w UE, krytykując jednocześnie polityków o prorosyjskich sympatiach).
Uderz w stół, a nożyce się odezwą. (Poseł Gabriel komentuje reakcję na swoje słowa).
żebyśmy wszystkim Polkom i Polakom mówili o tym, żeby nie ulegali propagandzie pasionych juanami, rublami i skrwawionymi dolarami kont w mediach społecznościowych, chłoptasi, którzy próbują sprzedawać nam tanie, łatwe oferty na życie. (Poseł Gabriel ostrzega przed dezinformacją w mediach społecznościowych).
Poseł wygłosił krótkie oświadczenie upamiętniające 105. rocznicę powrotu Pomorza do Polski w 1920 roku. Podkreślił wagę tej daty dla regionu i kraju, wspominając o włączeniu Pomorza do macierzy na mocy traktatu wersalskiego. Poseł złożył hołd walczącym o niepodległość Polski i Pomorza, kończąc przemówienie okrzykiem 'Cześć i chwała bohaterom!'.
Są takie daty, są takie lata, które na dziesiątki lat kształtują tożsamość dotyczącą wspólnot. Z pewnością dla Pomorzan i Pomorzanek taką datą jest rok 1920.
Choć wiele innych miejsc w naszej ojczyźnie mogło cieszyć się niepodległością i powrotem pod biało-czerwoną flagę już dużo wcześniej, to my dzięki zawiłościom międzynarodowych pertraktacji, traktatu wersalskiego zostaliśmy decyzją tego traktatu z czerwca 1919 r. przyłączeni do macierzy dopiero w roku 1920.
To wówczas 30 stycznia w Tczewie i 29 stycznia w Starogardzie Gdańskim załopotała biało-czerwona flaga przyniesiona tam przez błękitną armię gen. Józefa Hallera.