Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo pocztowe oraz ustawy o zmianie ustawy - Prawo pocztowe.
Poselski projekt uchwały w sprawie usunięcia skutków kryzysu konstytucyjnego w kontekście pozycji ustrojowej oraz funkcji Krajowej Rady Sądownictwa w demokratycznym państwie prawnym.
Poselski projekt uchwały w sprawie przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskiej Agencji Prasowej.
Poselski wniosek w sprawie wyboru pana Donalda Franciszka Tuska na Prezesa Rady Ministrów.
Poselski wniosek o odwołanie ze stanowiska członka Komisji do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich - Pana Łukasza Kondratko.
Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (Filia w Rzeszowie), po czym w 1984 został asystentem na tej uczelni. Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej uzyskiwał następnie stopnie doktora (w 1991 na podstawie pracy zatytułowanej Wpływ zmiany stosunków na zobowiązania w prawie cywilnym) i doktora habilitowanego nauk prawnych (w 2005 w oparciu o rozprawę Oddanie przedsiębiorstwa do odpłatnego korzystania w celu prywatyzacji). W 2007 objął stanowisko profesora nadzwyczajnego w Instytucie Prawa Cywilnego UMCS, a rok wcześniej w Wyższej Szkole Administracji i Zarządzania w Przemyślu. Wykładał też na innych uczelniach wyższych. W pracy naukowej specjalizuje się w zakresie prawa cywilnego. Od 1991 związany także z administracją rządową w…
8
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł wygłosił krytyczne stanowisko Klubu Koalicja Obywatelska wobec projektu ustawy o zmianie ustawy o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii. Zarzucił poprzedniemu rządowi hipokryzję, niekompetencję i niegospodarność w zarządzaniu energetyką, wskazując na chybione inwestycje w Ostrołęce i Puławach jako przykłady marnotrawstwa. Ostatecznie poseł złożył wniosek o odrzucenie projektu ustawy w pierwszym czytaniu.
Składanie projektu ustawy przez przedstawicieli partii, która uczestniczyła w sprawowaniu władzy w latach 2016–2023, jest przykładem, powiem: hipokryzji, która sięga nawet Himalajów.
Ta ustawa nie byłaby potrzebna, gdyby rządzący wtedy lepiej potrafili prowadzić sprawy polskiej gospodarki.
Ostrołęka C jest przykładem inwestycji podjętej z powodów ideologicznych.
Symbolem swoistej troski o tę energetykę, PiS-owską energetykę, jest proces kosztownej rozbiórki elementów reaktora węglowego, który rozpoczął się w 2020 r.